Aš visada buvo įsitikinęs, kad mėsa auga mūsų sode. Kai kaimynas aplankė, daviau savo arbatą su kvepiančia žole. Taigi ji sako, kad tai citrininis balzamas. Pasakyk man, koks skirtumas tarp mėtų ir citrinų balzamo?

mėtų ir citrinų balzamasNepaisant to, kad abu augalai priklauso vienai genties Yasnotkovsky, mėtų ir melissa yra visiškai skirtingos kultūros. Mėtų yra paplitusi, ji turi iki 25 rūšių, garsiausių iš kurių yra pipirmėčių. Tačiau melissos yra tik 5 veislės, o sodo srityse auga daugiausia medicinos melissa.

Atminkite, kas išskiria mitelą iš melissos, tai nėra sunku. Pakanka tik atidžiai stebėti krūmą, ir paaiškėja, kad pagrindiniai augalų skirtumai yra šie:

  • krūmo, lapų ir žiedynų pavidalu;
  • gėlių ir lapų spalvos;
  • kvepaluose.

Be to, kvapiosios žolės turi skirtingus auginimo reikalavimus, o jų eteriniai aliejai turi visiškai priešingą poveikį.

Skirtingos formos krūmai

mėtų

Melissa auga gražus krūmas, taip pat stiebas šakotas, ir gali pasiekti iki 1,5 aukščio, nors paprastai sode riebalų sąlygos kompaktiški krūmai 80 cm. Daugeliu ūglių, esančių pakankamai dideli, suapvalinti lapus. Žydėjimo metu citrinos balzamas gamina mažas gėles netikrų žiedų forma, ne daugiau kaip 8 žiedynų.

Tuo pačiu mėtų kamieninių stačias, nors tai taip pat gana aukštas: gamtoje yra metrų klasė, bet namų mėtos turi vidutinį aukštį 50 cm nuo mėtų lapeliais sudaro ovalą, ir žiedynai – į ausies su mažais gėlės formos ..

Tiek mėtų, tiek melissos vienos dėžės sudaro tos pačios sėklos – 4 vienetai, tačiau melissa tai daro kiekvienais metais, mėtų vaisius yra gana retas.

Spalvų skirtumai

citrininis balzamas

Mėtų lapeliais, tamsiai žalios spalvos su mažais skaidulų yra pridedami prie pritrūko stiebai, o Melisa lapų plokštelė su šviesos ir aksominė tekstūra yra ryškesnis.

Dėl žiedyno, paveikslas dominuoja švelnus balzamas, šviesos atspalviai alyvinė ir mėlynos ir mėtų stiebai yra ryškus violetinė spalva.

Individualus kvapas ir augalų veiksmai

Lengviausias būdas atskirti pipirmėtę ir citrinų balzamą – išvalyti lapą ir truputi truputi tarp pirštų. Peppers kvepia kaip mentolas, jo aliejai yra puikus tonikas organizmui ir užpildo jį energija.

Citrininio balzamo kvapas yra aštraus ir suteikia citrinų patiekalų. Priešingai nei “energingas” mėtų, jis turi raminančią efektą.

Melissos kvapas aktyviai plinta bitėmis, todėl jis naudojamas kaip medus, skirtas sėti šalia bitynų.

Reikalavimai augalams auginimo sąlygoms

Kapstelė dėl klimato yra nepretenzinga, ji praktiškai auga visoje teritorijoje ir netgi Sibire. Mėgstamiausia žolės vieta natūraliomis sąlygomis – ant upės kranto saulėje, taigi auginant vietinį mėtų reikia užtikrinti gausų laistymą ir gerai apšviestą vietą.

Tačiau melissa nepatinka per drėgnus dirvožemius ir gerėja pietuose, kur yra šilta ir sausa. Kompaktiški krūmai vystosi gerai ir išlaiko savo formą net pūslelėse.

Vaizdo įrašas apie augantį citrinų balzamą