Pasakyk man, kaip namuose pasirūpinti “Camelia” “diffenbachia”? Mano augalas jau antrus metus pradėjo pastebėti, kad žemiau esantis kamienas pradėjo denuduoti, o lapai tapo ryškesni. Ji nemėgsta kažko, bet aš negaliu suprasti, ką tiksliai.

diffenbachia camillaDieffenbachia Camilla yra viena iš gražiausių augalų formų. Šiai rūšiai yra neįprasti lapai: pagrindinė lapų plokštelės spalva yra grietinėlės balta, o jos kraštus apsupta švelniai žalios spalvos krašto. Taip pat svarbu yra tai, kad krūmas yra gana kompaktiškas forma (retai gėlė auga daugiau nei vieno metro), todėl mėgstamas tarp kitų rūšių auginti bute.

Ypatingas gėlių pasipriešinimo apraiškas taip pat lemia specifinius Camille’s difenbahia reikalavimus, reikalingus jai rūpintis namuose. Visų pirma, tai susiję su apšvietimu ir kambario temperatūra. Be to, nepamirškite apie tokius niuansus kaip:

  • maistinių medžiagų dirvožemio parinkimas;
  • laistymo ir maitinimo dažnis;
  • reikia apipjaustyti ir persodinti.

Sulaikymo sąlygų pasirinkimas

difenbachija ant lango

Jei norite palikti lapus žaliu ratlankiu, Camille’s difenbachija reikalauja gero apšvietimo. Priešingu atveju jie tampa beveik monotoniški ir išblukę. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į tai, kad per intensyvus apšvietimas taip pat pakenks gėlėms. Tai geriausia vieta puodą ant stovo arba spintoje aplink, kuri nėra atvira šviesos langai (vakarų ar rytų), kaip Dieffenbachia bijo skersvėjų ir iš karto numeta lapus.

Jei žiemą nepasiekiama pakankamai šviesos, leidžiančios patekti į kambarį pro langą, gali prireikti papildomo apšvietimo.

Dieffenbachia labai mėgsta šilumą, todėl kambario temperatūra turi būti bent 20 laipsnių šilumos. Žiemą būtina rūpintis patogia augalo priežiūra, nes žemesne temperatūra žemesnė nei 15 laipsnių, taip pat staigių svyravimų.

Dirvožemis difenbachijai

Gėlė myli maistinę ir lengvą žemę, kuri gerai praeina vandenį. Jei patys dirvožemio mišiniai padarysite, turite sumaišyti:

  • 2 lapų žemės dalys;
  • 1 dalis sfagnumo ir durpių;
  • šiek tiek smulkių smėlio (ne daugiau kaip 0,5 dalis).

Kaip vanduo ir trąša?

Dažnai drėkina dirvožemį į puodą, bet ne per daug sunku. Užpildyti gėlę į pelkę nebūtina. Žemė turi truputi išdžiovinti tarp vandens.

Pernelyg uolus trąšų naudojimas gali pakenkti dienenbachijai, kuri auga taip gerai. Pakanka kas 3 kartus per mėnesį maitinti savaitine pertrauka, naudojant sudėtingus pasiruošimus. Šiuo atveju viršutinio padažo dozę reikia sumažinti du kartus didesniu už rekomenduojamą normą.

Trąšose neturi būti kalkių.

Kodėl iškirpti ir persodinti?

suaugusiųjų difenbachija

Kaip ir visos dienenbachijos, “Camille” praranda apatinius lapus su amžiumi, todėl reikia laiku pašalinti džiovintą ir neryškią lapiją. Be to, gėlė pasižymi sparčiu augimu, o periodiškas genėjimas riboja norą lipti aukštyn ir formuoti sultingą krūmą.

Genėjimas turėtų būti atliekamas su pirštinėmis, nes augalo sultys yra nuodingas.

Jauna auganti gėlė kasmet turi būti persodinta į erdvesnę vazą, keičiant substratą šviežiomis.

Augančios storosios difenbachijos – vaizdo įrašas