Pasakyk man, kada galėčiau auginti bulves? Antrus metus mus slegia nesėkmė: niekada negalime suvokti terminų. Praėjusiais metais, kaip ir dvi savaites, jie pasodino, kaip įprasta, ir šūviai vis dar užšaldė.

kada auginti bulvesNorėdami auginti bulves, dauguma “savanorių” savininkų “atsakingai – žymiai”: ankstyvą pavasarį jie nupirko keletą dešimčių kibirėlių sėklų ir preparatų nuo kenkėjų. Nenuostabu, nes bulvės dažnai sudaro maisto raciono pagrindą, todėl sodininkai bando apsirūpinti savo atsargomis visus metus. Bet jei apsaugotumėte būsimą derlių iš Kolorado vabalo “chemijos” pagalba, tai beveik neįmanoma nuspėti gamtos sugebėjimus.

Dažnai visos pastangos yra veltui, kai ryte palieka ant lovų, ir ten lieka užšalęs, vis dar ryškiai stovi vakar, krūmai. Dažniausiai ši nuotrauka yra skubi priežastis – visa šeima susirinko į savaitgalį ir greitai išmesime gumbus į skylutes, o pagalbininkai neužgriuvo. Ir žemė vis dar šalta, o žiema vis dar nėra visiškai išnykusi ir gąsdina mus naktį su pasikartojančiomis šalimis …

Norėdami išvengti panašaus likimo ir išsaugoti ateities derlių, jums reikia žinoti, kada sodinti bulves, nes, kaip ir dauguma kitų augalinių kultūrų, ji myli šilumą ir jautrios nakties nesėkmės.pasodinti bulves

Savalaikiškumas sodinimui – labai svarbus punktas augančių bulvių ir “apsiskaičiavimas” bet kuria kryptimi gali ne tik atimti skanūs ir maistingi augalai, bet ir visiškai sunaikinti nusileidimą:

  • jei pasodinti anksti – šaltame dirvožemyje gumbai “bus įšaldyti” ir tiesiog gulėti ir laukti šilumos, bet tada bus sukurtas labai nenoriai ir daigai atsiradimas bus atidėtas;
  • jei pasodintas vėlai – žemė jau bus “dehidratuota”, o sausame dirvyje be papildomo laistymo pasėlis bus seklias.

Be to, bulvių sodinimo terminų nesilaikymas dažnai sukelia kultūrinių ligų, ypač grybelinių, vystymąsi.

Skrydžio datos priklausomai nuo oro sąlygųsprostos bulvės

Bendros rekomendacijos, susijusios su tuo, kaip galite pradėti sodinti gumbus, yra tokios taisyklės:

  1. Dirvožemis turi būti šildomas iki 10 – 8 laipsnių ar didesnio gylio.
  2. Naktį oro temperatūra neturėtų per daug nuslopinti, o tai reiškia, kad šalnos jau baigėsi.

Vieną dieną sodinimo bulvės nėra, nes skirtinguose regionuose šilumos ateina skirtingu metu. Bendroji sodinimo laikotarpis laikomas balandžio-gegužės, tačiau pietiniuose regionuose ankstyvą pavasarį ir kovo leidžiama sodinti, o šiaurėje ji dažnai juda iki birželio pradžios.

Bulvių veislės įtaka nusileidimo sąlygomsbulvių rūšys

Kiekviena bulvių veislė turi savo vegetatyvinį vystymosi ciklą, į kurį taip pat reikėtų atsižvelgti, būtent:

  • ankstyvos veislės yra pasodintos pirmą kartą, maždaug balandžio viduryje;
  • vidutinio nokinimo rūšys – gegužės pradžioje;
  • vėlyvosios veislės – gegužės pabaigoje.

Related  Universalios trąšos iš žolės su vandeniu: paruošimas ir infuzijos naudojimas

Žmonių įlaipinimo kalendoriusžmonių kalendorius

Mūsų močiutės, planuojant sodo sezono atidarymo, orų prognozė nenaudojamas, bet daugiau pasitikėjimo jau atsitiko faktus, patikrintos patyrimo. Taigi, atsižvelgiant į nacionalinių ženklų, būtina sodinti bulves ne anksčiau žydi vyšnios žydi ir pienėmis, kuris yra suderinamas su realybe ir mokslinėmis rekomendacijomis, nes tuo metu kaip tik ateina sveikinimo šilumą. Tačiau, vis dėlto, aš einu eiti kastuvu ir bulvių kibirą, patikrinti oro, kad artimiausioje ateityje būtų saugus.

Kada ir kaip auginti bulves – video