Ruduo artėja, o kaimo namuose gyvenančios petūnijos neabejo. Pirmasis šaltis juos nužudys. Aš girdėjau, kad kažkaip galite laikyti gėles iki kito pavasario. Ar tai taip? Jei taip, pasakyk man, kaip petuniją namuose žiemą pasirūpinti. Ačiū iš anksto!

Taip, technologija išsaugoti petunijas iki pavasario yra. Tai šiek tiek varginantis dalykas, bet apskritai apie tai nėra nieko antgamtinio. Svarbiausia žinoti, kaip žiemą namuose prižiūrėti petuniją, žiemos viduryje galite mėgautis jaunomis gėlėmis.
Petunijos ant palangės
Pakanka tik laikytis tam tikrų taisyklių.

Persodinimo petunija

Vasaros pabaigoje arba ankstyvame rudenyje, kai dienos nebėra karštos, bet naktį temperatūra nesumažėja žemiau nulio, pasirinkite stipriausius ir sveikuosius Petunijos krūmus. Labai atidžiai iškaskite juos iš žemės, kad nepažeistumėte šaknų sistemos.

Džiovinti ir pažeisti lapai ir šakelės turėtų būti supjaustyti aštriomis žirklėmis. Po to augalai persodinami į puodus. Geriausia užpildyti juos dirvožemio ir komposto mišiniu, siekiant užtikrinti gerą papildymą. Pirmąsias tris ar keturias dienas (jei nenorite, kad ji užšaldytų), gėlės turėtų būti paliktos gatvėje, siekiant sumažinti transplantacijos stresą. Tada jie gali būti įvežami į kambarį.

Petunijos priežiūra žiemą

Šaltojo sezono metu petunijai reikia minimalios priežiūros:

  • geras apšvietimas;
  • laistyti ne daugiau kaip 2-3 kartus per mėnesį;
  • visiškai atmesti trąšas.

Petunijos priežiūraBet svarbiausia yra užtikrinti tinkamą temperatūrą. Optimalus bus + 10 … + 15 laipsnių Celsijaus. Todėl jie paprastai laikomi žiemą izoliuotose lodžijose. Gėlės lengvai toleruoja ir laikinai sumažina temperatūrą – pagrindinis dalykas yra tai, kad jis nesiekia žemiau + 2 … + 4 laipsnių.

Su tinkama priežiūra vasaros pradžioje ir vasarį žiedai, žiemos viduryje suteiks savininkams ryškumo ir grožio.

Pjaustymas ir sodinimas

Kai kurie sodininkai, laukdami šiltų dienų, iš naujo augina petuniją atvirame lauke. Tačiau antrojo amžiaus augalai dažniausiai žydėja mažiau intensyviai ir yra labiau linkę į ligas nei šviežios. Todėl geriau atlikti gyvybes.

Norėdami tai padaryti, pasirinkite stipriausius šakelius ant krūmo ir švelniai jas nukirskite. Optimalus ilgis 5-10 centimetrų. Šakelės turėtų būti jaunos, žalia, bet tuo pačiu metu turėti mažiausiai porų tarpusavyje. Pašalinkite apatinius lapus, paliekant 2-3 viršutinių lapų.Augalai yra gerai žinomiDabar augalai gali būti pasodinti vazonuose, o kai ateis laikas, auginti juos šalyje atvirame lauke.

Vaizdo įrašai daugiau sužinotų apie petunijų žiemos priežiūros būdus: