Apsilankius drauge, mačiau labai neįprastą begoniją. Aš net nesuprantu, kokia gėlė ji yra, nes lapai yra kaip begonija, bet pumpurų nėra panašūs. Mergaitė sakė, kad veislė vadinama Fimbriate. Pasakyk man, kas yra “Fimbriate” “Begonia”?

begonia fimbriate mišinysBegonia Fimbriata visiškai atitinka jos pavadinimą, kuris iš lotynų kalbos yra išverstas kaip “fimbriated”. Iš kitų begonijų porūšių tai labai skiriasi gėlių forma: jie yra tokie nuostabūs ir pilni, o žiedlapiai turi tvirtą kraštą, kuris labiau panašus į didelius gvazdikus.

Verta paminėti, kad “Begonia Fimbriata” – tai ne atskira veislė, o visa augalų grupė, susieta su bendru ženklu. Šiai grupei priskiriamos veislės turi tokią pat ryškią žiedynų mahrr formą, tačiau skiriasi jų spalva, gėlių žiedlapių dydžiu ir forma.

Fimbria grupės gėlės yra gumbavaisiai ir yra plačiai naudojami tiek namuose auginant, tiek ir sodinti atvirame paviršiuje vasaros sezonui.

Įžymūs grupės atstovai

Augalai, atstovaujantys kraštinę grupę, yra šiek tiek panašūs vienas į kitą, tačiau kiekvienas iš jų yra unikalus savo nuožiūra. Visų pirma, jis susijęs su pumpurų spalva, priklausomai nuo to, kas išskiria tokias Begonijos rūšis:

  1. Geltona.geltona begonia fimbria
  2. Oranžinė.oranžinė begonia fimbria
  3. Balta.baltoji begonija fimbria
  4. Raudona.raudonoji fimbria begonija
  5. Pinkrožinė fimbria begonija

Be begonijų su vienspalviu gėlių dažymu, parduotuvėse taip pat galite rasti įvairių mišinių (mišinių) mišinius, įskaitant 3 arba 5 skirtingus atspalvius.

Auganti Begonia Fimbriata

Kaip ir visi gumbų begonija, ši grupė labai gerai atrodo atvirame ore ir todėl dažnai naudojama vasaros lovose. Prieš sodinimą reikia paruošti stiebagumbius, kurių vasarą jie yra pasodinti į puodą, kuriame yra laisvas ir maistingas dirvožemis. Atvirame lauke jauni krūmai turėtų būti pasodinti ne anksčiau kaip gegužės mėnesį ir net birželio mėnesį, nes sultingi vandeningi ūgliai labai bijo žeminančios temperatūros ir greitai miršta.

Rudenį atėjus, gumbavaisių varlių begonijus reikia iškasti ir saugoti sausame rūsyje.

Fimbriata taip pat gerai auga kambaryje, tuo tarpu tu gali iškart auginti gumbus į puodą ir palikti kambarį ir persodinti augalą, kuris augo gatvėje.

Begonia myli gausų laistymą, bet ne žydėjimo metu. Per šį laikotarpį jai reikia sudėtingesnio mitybos. Ne mažiau svarbu yra geras apšvietimas, o tinkamiausia vieta puodui – pietvakarių palangė.

Paslaptys sodinti ir rūpintis gumbų begoniumi – video