Praėjusiais metais, mano gimtadienio, man buvo pateikta Lucerne begonijų su labai gražūs žiedynai. Tačiau šiais metais jis nesumažėjo. Pasakyk man, kodėl nėra Lucerne žydėjimo ir ar galima atnaujinti žydėjimą?

Liucernos alus yra dekoratyvinės lapinės begonijos, todėl pagrindinė “vertė” ir augalų ornamentai yra jo lapai. Jie yra gana dideli, gražūs, sotieji žalia su atspindžiu, raudoni iš apačios.

žydintis liucernos begonija

Tinkamai pasirūpinant begoniumi, Lucerna sužavės savininkus ne tik su sodriomis žalumynai, bet ir su neįprastai gražiais gėlėmis – rausva ir gana didelė.

Verta paminėti, kad po to, kai gėlės nyksta, begonija gamina vaisius, kurie (po jų nokinimo) gali padauginti augalą.

Šios dekoratyvinių augalų rūšys gali žydėti nuo žiemos pabaigos iki vasaros pradžios. O jei liucernos begonija neplaukia, priežastys gali būti paslėptos netinkamai rūpinantis.

Bežonija liucernos nėra žydi

Į šį begonijos laipsnį papuoštas slenkstis su elegantiškomis spalvomis, reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:
• koks apšvietimas yra puodo vietoje;
• kokia temperatūra yra patalpoje, kurioje yra puodo;
• kas šeriama gėlele;
• kiek truko pjaustymas ir transplantacija.

Nepakankamas apšvietimas

begonijos vieta

Kadangi begonijos priklauso fotophiliniams augalams, apšvietimo stoka daro įtaką žydėjimo periodiškumui. Langinis slenkstis, kuriame stovi puodynė su begoniumi, turėtų būti gerai apšviesta, bet ne tiesioginiais spinduliais – augalas gaus nuo jų deginimą. Ideali vieta bus rytų ar vakarų langai.

Nurodžius vieną kartą už puodą “gyvenamoji vieta”, nereikia dažnai ją pertvarkyti – gėlė netoleruoja pokyčių.

Žema temperatūra

Begonia Luzern yra termofilinė gėlė. Jautri temperatūra, kurioje yra pumpurai, žiemą sudaro ne mažiau kaip 18 laipsnių šilumos. Vasarą geriau išlaikyti temperatūros režimą ne daugiau kaip 20 laipsnių Celsijaus. Temperatūros režimo pažeidimas gali lemti žydėjimo nesėkmę.

Netinkamas maitinimas

Viena iš “Lucerne” begonijos žydėjimo stygių priežasčių gali būti azoto trąšų perteklius. Visi naminiai augalai yra reguliariai maitinami. Trąšų tipas priklauso nuo konkrečių augalų rūšių. Norėdami formuoti sultingą žaliąją masę, dekoratyviniai lapuočių augalai paprastai yra šeriami azoto trąšomis, iš kurių auga lapai.

žydintis liucernas

Norėdami pabėgti, Liucernas išstumia žiedyną, jį reikia stumti į tai – maitinti kompleksines tręštas žydinčių augalų dažnį kas dvi savaites.

Praleista krūmo genėjimas / persodinimas

senas baltos liucernos krūmas

Begonia žieduoja jaunus ūglius, todėl žydėjimas gali būti sustabdytas, jei nenorite reguliariai pjaustyti (išskyrus šakniagumbių veisles). Augalui nėra ruožo, o lapai nėra malti, reikia formuoti laiku.
Norėdami tai padaryti, nukirpkite jauno gėlių galą (apie 7 cm aukščio). Nauji ūgliai taip pat iškasami, kai jie auga iki 10 cm.
Tuo atveju, kai jums reikia reanimuoti seną augalą, pabusti miegančius inkstus, pašalinti viršutinius inkstus ir pašalinti apatinius lapus. Jei tai nepadeda, jums reikia nukirsti transplantacijos viršūnes į atskirus puodus, kad augtų nauja krūmas.
Kadangi gėlė auga kas dvejus metus, patartina persodinti begoniją į naują dirvą ir didesnį talpos puodą.

Vaizdo apie tai, kaip atjauninti begoniją