Aš šiek tiek užsiimiau augančių gėlių. Tuo pat metu jų tręšimui bandau naudoti liaudies metodus. Aš neseniai girdėjau, kad gėlės puikiai reaguoja į aukščiausios rūšies raugą, kuriame yra bananų odos. Papasakok man, kaip iš bananų žievelės gaminti trąšas kambariniams augalams?

Aktyviam augimui visi augalai turi būti reguliariai maitinami. Gera parduotuvių produktų pakaitalas bus parazitologas, pagamintas iš bananų žievelės. Banane yra daug maistinių medžiagų, pagerinančių augimą ir bendrą augalų būklę. Azoto, fosforo, kalio ir kalcio žievelių buvimas yra puikus trąšų, pranašumas yra tai, kad ji yra lengvai ir nebrangiai gali būti paruošti namuose.

bananų žievelė

Trąšos iš bananų žievelės kambariniams augalams gali būti gaminami taip:

  • sausieji milteliai;
  • infuzija;
  • kompostas;
  • arba prikopav į dirvą šviežių odų.

Naudoti žievelės kaip trąša, bananų, turėtų būti kruopščiai nuplaunami Prieš valydami, o tada – pašalinti iš žievelės celiuliozės likučius.

Sausi milteliai iš bananų žievelės

bananų džiovinimas

Nulupkite bananų išdžiūti gerai: sukapos ją į gabalus ir įdėti šviesos palangės arba ant baterijos, pasklidę laikraštį. Išdėstykite odą taip, kad vidinė pusė būtų ant viršaus. Jūs taip pat galite lengvai kepti žievelę orkaitėje.

Kepti džiovinti skinai sumalkite grūstuvėje ar kavos malūnėlis į smulkius miltelius ir saugomi stiklainį po dangteliu.

žievelės milteliai

Per kambarinių augalų žydėjimą milteliai išsisklaidę ant žemės paviršiaus į puodą, po kurio gėlė laistoma. Vienas puodelis yra patiekiamas 1-2 šaukšteliu. (priklausomai nuo puodo apimties) kartą per mėnesį. Sausoji žievelė taip pat dedama į substratą, kai persodinami gėlės – vienas puodelis yra 1 šaukštelis.

Bananų infuzija

bananų ekstraktas

Infuzija atliekama naudojant šviežią bananų žievelę. Į trijų litrų buteliuką įpilkite tris bananus ir užpilkite šiltu vandeniu. Tegul jį užvirkite 2 dienas. Vandenį gėlių, praskiedus infuziją vandeniu santykiu 1: 1. Tai padės atsikratyti amarų. Tas pats tirpalas rekomenduojamas vandens ertmėms.

Paruošta infuzija laikoma šaldytuve ne ilgiau kaip 10 dienų.

Bananų kompostas bulbiniams augalams

kompostas

Norėdami paruošti riebalų kompostą, reikės daug odos ir preparato “Baikalas”. Odos sumaišoma, sumaišoma su žeme ir supilama su nurodytu preparatu. Palikite mėnesiui, kad medvilnė skiltų. Po nurodyto laiko pakartokite procedūrą, pridedate daugiau žievelės.

Related  Šilto vyno (balzaminos) žydėjimo stygiaus priežastis

Paruoštos šviežios šparaginės trąšos

šviežia žievelė į puodą

Smulkiai supjaustytos šviežios bananų odos yra dedamos į puodą, kai sodinami ar persodinami patalpų augalai. Tačiau verta manyti, kad toks dirvožemis yra virtas 2-3 savaites prieš sodinant gėlę, nes žievė turi visiškai suskaidyti. Norėdami paspartinti procesą, galite paruošti dirvą užpilti infuzine medžiaga, kurios sudėtyje yra organinių medžiagų. Toks tręšimas prisideda prie aktyvaus lapuočių masės augimo.

Bananų žievelę galima užšaldyti šaldytuve, o vėliau naudoti kaip šviežią, kaip yra.

Trąšos iš bananų žievelės – video