Pasakyk man, jei vejos kūrimo darbai buvo baigti tik neseniai, ar yra kokių nors konkrečių patarimų, kaip rūpintis veja šiuo laikotarpiu, ir kaip dažnai veisti žolę po sodinimo ar klojimo?
 

Norėdami gauti gražią šviesią veją, deja, nėra pakankamai parengti savo svetainę tobulinti dirvožemį, pašalinti visas pašalines elementus nuo žemės ir pirkti brangių sėklas vejos kultūras. Laukė reikalauja nuolatinės priežiūros. Žinoma, vienas iš svarbiausių būdų, kaip rūpintis veja ir išlaikyti jo visišką išvaizdą, yra laistymas.

Kai jis ateina į laistymo per priežiūros standartas augalų, būtina atkreipti dėmesį į vandens kokybę drėkinimui, prietaisas drėkinimo sistemos, sklypų su būdingu kaupimo perteklinio vandens trūkumas, taip pat pasirinkti tinkamą žolės žemės drėkinimo režimą pagal pasodinti dirvožemio ir veislių augalų rūšis kultūra.

Laistymo požymiai persodinant daugiametę veją

Jei dėl kokios nors priežasties vejos plotas turi būti perkeltas, dažnai naudojamas įprastas transplantacijos metodas. Šių darbų įgyvendinimui reikia kokių nors gudrybių iš bet kurio sodininko. Štai keletas iš jų:

 • Vejos plotai, planuojami transplantacijai, iš anksto gausiai laistomi. Tai palengvins augalų ištraukimą iš dirvožemio ir apsaugo šakninę sistemą nuo žalos;
 • Ištaisykite bet kokius jūsų svetainės ekologiškumo trūkumus, įskaitant vejos persodinimo procedūrą, pavasarį. Visų suplanuotų vejapjovių manipuliavimo terminas yra birželio pradžia;
 • Esant ūmiam būtinumui ar ekstremalioms situacijoms, esant turimos vejos būklei, transplantaciją galima atlikti bet kuriuo tinkamu laiku, nepriklausomai nuo sezono. Tačiau šiuo atveju turėtumėte būti pasirengę dėl to, kad yra pavojus, kad transplantuotos žolelės paprasčiausiai nesusitars;

Pagrindinis persodinto vejos priešas yra sausra, pernelyg aukšta oro temperatūra ir nepakankamas laistymas. Persodindami svetainę, turėtumėte paruošti planuotą svetainės persodinimą, nukopijuoti pageidaujamą plotą iki maždaug pusės krepšio gylio.

Dideliais drėkinimo žemės, ruošiant veją transplantacijai turi laukti laiko pakanka, kad vanduo mirkomi į dirvą laikotarpį, ir žemė su augančia vejos suminkštintas.

Transplantacijos darbe svarbu nepašalinti žemės griovelių nuo transplantacijos augalų šaknų. Transplantacijos pabaigoje turėtumėte pabandyti kuo kruopščiau atskleisti žolę, paprasčiausiai vaikščiodami.

Laistymas atliekamas tokiu režimu:

 • Kasdien naudojant purkštuvus ir purkštukus;
 • Jei žolė persodinama vasaros karštame ore, tada laistymas atliekamas du kartus per dieną, geriausia ryte ir vakare;
 • Reikėtų vengti perpildytos teritorijos perpildymo, nes tai neleidžia šaknims vystytis, sukels sukėlusias susidarymą;
 • Laistymas turėtų būti atliekamas gausiai, bet ne pernelyg. Visiškai nepriimtina, kad naujai pasodintoje žaliojoje zonoje kaupiamos balos ir stagnacija.

Rūpinimasis veja po transplantacijos

Daugeliui suplanuotos valcavimo vejos suplanavimas yra pakankamai paprastas, ne brangus, visiškai nesudėtingas ir garantuojantis tiesiog nuostabų rezultatą. Tai nėra visiškai teisinga.

Kai laikas durpės klojama ant namo ar sodo teritorijoje, gali sutrikdyti jo šeimininkas apraiškas, pavyzdžiui, blukimo, pagelsta, sausose patalpose, praradimo sultingumo lapų ir spalvų ryškumą. Priežastis dėl blogo stiliaus ar neteisingos vejos, pasodintų ritinių priežiūros programos.

Gerai suplanuotas drėkinimas atlieka ypatingą vaidmenį palaikant normalų augimo greitį ir palaikant vejos žolę. Tai yra dėl to, kad gaunamas pakankamas drėgmės kiekis, užtikrinantis, kad visoje svetainėje pastatyta vejos plotis išliks. Atsakydamas į klausimą, kaip dažnai veisti veją po sodinimo ar klojimo, galite pateikti rekomenduojamą vejos veja laistyti:

 • Norėdami pagreitinti sodo augimą ir vystymąsi, jis ne tik sudrėkintas, bet gilinamas į 20 cm;
 • Po kiekvieno laistymo reikia sulenkti ritinio kraštą ir patikrinti dirvos drėkinimo laipsnį. Jei reikia, laistymas pakartojamas ar sumažintas kitą kartą;
 • Pirmąją savaitę po pamušalo turi lydėti kasdieninis laistymas, būdingas pilnas dirvos mirkymas, bet be balų ir stagnacijos susidarymo;
 • Pripilkite laidų veją su purkštukais ir purkštukais.

Tinkamai atlikus klojimo darbus, naudojamą veją reikės laistyti vieną ar du kartus per savaitę, tačiau tuo atveju, jei dėl oro sąlygų nepatektų sausra ir karštis.

Vaizdo įrašas apie vejos laistymo taisykles