Kiekvienais metais aš užšaldau žalią žiemą. Tačiau šiais metais krapai augo prastai, ir tai paprasčiausiai nepaliko derliaus. Noriu pabandyti sėti sėklos puodą. Pasakyk man, kaip auginti pankolių ant palangės namuose?

Šaltos žiemos vakarais norėtumėte pasimėgauti vitaminais ir įvairiapusiška dieta, pridėdami aštrų krapų salotų. Žinoma, šviežią žalumyną galima įsigyti rinkoje, tačiau pelningiau sodinti sėklų vazonuose. Su tinkamu požiūriu auginti krapai ant jūsų palangės nėra sunku, pakanka laikytis bendrų rekomendacijų.

krapai į puodą

Galbūt pagrindinis dalykas, norint gauti žalumynų namie, yra saulėtoje palangėje, gerai apšviestoje. Priešingu atveju jums reikia įdiegti papildomą apšvietimą specialių lempų pavidalu. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

  • pasirinkti tinkamą krapų rūšį;
  • paruošti sėklą sėjai;
  • parinkti tinkamą dirvą sodinimui;
  • užtikrinti tinkamą sėjinukų priežiūrą.

Kraigo ir sėklų paruošimo parinkimas

jauni pankoliai

Renkantis veislei auginti ant palangės, reikia atsižvelgti į jų brandą. Jei norite taip greitai, kaip įmanoma gauti žalia, naudojant anksti subręsta (Gribovsky) ir anksti bręstančių veislių krapų (grenadierių).

Nusistovėjusi kai jie auginami ant palangės ir pabaigoje veislių ir krapų (Rusijos dydis Gourmet), turintis vešlus svorio kietmedžio.

Specialistai, užsiimantys vietiniu aitokių žalių auginimu, vienu metu rekomenduoja sėti keletą rūšių krapų. Ankstyvosios veislės greitai auga lapija, bet taip pat greitai išsiplės ir pradės žydėti. Ir vėliau, nors jie “sėdi” ilgiau žemėje, tačiau jie bus patenkinti storesniais krūmais.

Sėklose krapų yra daug eterinių aliejų, nes tai, kas griežtai dygsta. Todėl juos reikia mirkyti vandeniu 42 valandas. Pageidautina naudoti šiltu vandeniu ir keisti kas 6 valandas.

Augančios tuščiavidurės krapų sėklos turėtų būti parenkamos ir pašalintos.

Po to, kai sėklos yra patinusios, dvi ar tris valandas jos nuleidžiamos į silpną kalio permanganato tirpalą. Tada šiek tiek išdžiovinkite, išklijuokite ant audinio.

Related  Vištienos mėšlas kaip pomidorų ir agurkų trąšas

Dirvožemio paruošimas ir sėjos

sėklų sėjai

Talpykloje, kurioje yra skylučių vandens pertekliui nutekėti, uždėkite išsiplėtusio sluoksnio sluoksnį ir užpilkite maistinių medžiagų dirvožemį. Galite naudoti laikymo pagrindą arba sumaišyti žemę iš sodo su durpėmis.

Paruoštos sėklos įdedamos į sudrėkintą paviršių, šiek tiek pabarsto ant dirvožemio ir padengiamos plėvele. Po sėklų sudygimo, filmas pašalinamas.

Tarp sėklų turėtų būti maždaug 2 cm atstumas, kad ūgliai nebūtų slopinti vienas kito.

Priklauso nuo kraujo ūglių

jauni ūgliai krapų

Sodinukai reguliariai laistomi, neleidžiant džiovinti dirvožemį. Sausame ore būtina papildomai purkšti. Taigi, kad ūgliai neplėšia ir tolygiai nesikeičia, kiekvieną dieną indas kasdien persijungia į saulę.

Kas dvi savaites jauni sodinukai yra maitinami kompleksinėmis trąšomis su mineraline kompozicija. Paruoštą žalumyną galima išnaikinti po pusantro mėnesio, o laisva vieta pasėliama naujais sodais.

Auginti pankolę ant palangės – vaizdo įrašas