Man labai patinka chrizantemų, mano dachoje yra daugiamečių skirtingų spalvų chrizantemų. Ir tada kaimynas pasidalijo su manimi mirtinos chrizantemos sėklomis ir sakė, kad ji buvo vienerių metų. Pasakyk man, kaip auga iš sėklų sėklos chrizantema?

Chrysanthemum keeled (trys spalvos chrizantema) yra metinių rūšių atstovė. Iš išorės krūmas labiau tarsi raudonas, tik labai didelis ir spalvingas. Ši veislė pritraukia dėmesį ne tik į neįprastus žiedynus, kurie turi ne mažiau kaip tris spalvas, bet ir jų žydėjimo trukmę – nuo vasaros iki šalčio.

chrizantema

Praktiška, taip pat bet kokia vienerių metų mirtina chrizantema auginama iš sėklų. Yra du augimo būdai:

  • sėti sėklos tiesiai į atvirą žemę;
  • sėklos, sėjamos ant sodinukų.

Sėklų sėjos ant lovos

sėti sėklos žemėje

Kadangi chrizantema yra atsparus šalčiui, žiemą ar balandį galima sėti sėklas atvirame lauke.

Norėdami sėti sėklos gėlių bambuko, padarykite skyles ir supilkite juos šiltu vandeniu.

Sėklos nėra sėjamos tankiai – 2-3 vienetai per skylę.

Atstumas tarp skylių yra ne mažesnis kaip 20 cm. Pajėgtuose galite atlikti tą patį atkarpą. Tada pabarstykite sėklą žeme, be sumušimo ir padengti plėvele, kad drėgmė neišgydytų.

chrizantemos sėklos

Kai tik bus atlikti pirmieji ūgliai, filtras turi būti nuimtas ir atlaisvintas šuliniuose (kad būtų užtikrinta laisva oro patekimo į stiebus). Praėjus 10 dienų nuo chrizantemų ūglių atsiradimo, jie gali būti šeriami silpnu “Ideal” trąšų tirpalu.

Kai keturis sėjinukus sudaro 4 tikri lapai ir jie auga maždaug 10 cm, jums reikės išeiti į vieną, labiausiai išvystytą, dygimą. Likusi dalis turėtų būti atsargiai pašalinta ir persodinta.

Chrizantema, išaugusi tiesioginiu sėjimu atvirame dirvožemyje, liepos mėnesį išmes iš pirmųjų žiedynų.

chrizantema daisy

Chrysantheminių sėklų sėjos sodinukams

Kad apytiksliai metinės chrizantemos žydėjimas, ji auginama per sodinukus. Norėdami tai padaryti, pačioje pavasario pradžioje sėklos sėjamos į bendrą konteinerį. Daigai sodinukams galima įsigyti specialiose parduotuvėse arba paruošti savarankiškai: sumaišykite durpius, humusą ir šiltnamį proporcingomis dalimis, perpilkite ir kalcinuojant. Kaip drenažas į konteinerio dugną, galima užpilti moliu.

Sėklos tiesiog sklaida ant paviršiaus, o ne gilinimas, ir pabarstyti žemės sluoksniu iš viršaus pusę centimetro.

Pabarstykite purškimo pistolete ir uždėkite filmu, kad sukurtumėte šiltnamio efektą. Periodiškai indas turi būti ventiliuojamas ir sudrėkintas.

Related  Ką daryti, jei asilas fizalis ištemptas?

chrizantema sodinukai

Jei konteineris palaiko pastovią temperatūrą apie 25 laipsnių Celsijaus, sėklos atsiranda po 2 savaičių, po to filmas gali būti pašalintas. Bet tai būtina tai padaryti ne iš karto, bet palaipsniui švelninti ūgliai, pakeliant plėvelę. Kai tik 4 realūs lapai auga, daigai pasinerti į atskirus puodus. Silpnas bakterijas reikia nedelsiant išmesti.

trichromatinė chrizantema

Gegužės pabaigoje transplantuotos sodinukai gali būti persodinti į gėlių gultą, paliekant tarp krūmų ne mažiau kaip 30 cm, nes mirtinas chrizantemas ilgainiui bus sultingas krūmas. Chrizantema, auginta per sodinukus, jau prasidės vasaros pradžioje.

Vaizdo įrašas apie tai, kaip auginti chrizantema iš sėklų