Pavasarį man buvo duota žydi gusmanija. Dabar jis beveik sausas, bet puode jau yra gana didelių jaunų augalų. Pasakyk man, ar reikia juos persodinti atskirame puode ir kaip tai padaryti teisingai?

guzmania su vaikaisYpatinga gusmanijos ypatybė yra tai, kad žydėjimas yra paskutinis vystymosi etapas. Kai gėlių kopos sausos, pati gusmanija pradeda išdžiūti. Tačiau, potato genties tęsimui lieka jauni krūmo kūdikiai, kurie susiformuoja žydėjimo metu.

Kartais motininis krūmas neužšąla ir egzistuoja tam tikrą laiką, tačiau jis netelpa ir po tam tikro laiko jis vis dar mirs.

Kai kurie augintojai palieka vaikus sename puode, pašalindami tik iš džiovintos senosios augalinės dalies, ypač jei susidarė tik viena dygsta. Iš esmės tai taip pat įmanoma padaryti – nauji krūmai paprastai vystosi gerai ir net žydi. Tačiau verta manyti, kad tai turės įtakos krūmo ornamentalei, nes vietoj tėvų augalo bus tuštuma. Geriausia transplantuoti guzmanijos vaikus į atskirą dubenėlį. Taigi, galite gauti kompaktišką gražų krūmą ir vienu metu padauginti gėlių.

Kada persodinti?

gusmanija išnyko

Guzmanijos vaikai bus pasirengę atsiskirti ne anksčiau, nei jie turės savo šaknų sistemą. Kai kyla į motininis augalas pradeda išnyks, ji turėtų būti sumažinti taip, kad gėlė ne eikvoti energiją bereikalingai, ir pasiuntė jį į aktyvų vaikų vystymuisi.

Tuo pačiu metu būtina nutraukti gazmanijos laistymą rozetėje, kitaip augalas puvės.

Persodinti vaikus Guzmaniją reikia pavasarį. Jei jauni ūgliai pasirodys rudens-žiemos laikotarpiu, geriau atidėti procedūrą iki kovo mėn.

Kaip transplantuoti?

atskyrimas

Kai vaikai auga gerais šaknimis, jums reikia:

  • paimkite juos kartu su senais gėlių gėlėmis;
  • Su aštriu peiliu, švelniai iškirpkite kiekvieną kūdikį, stengdamiesi nepažeisti jaunų šaknų;
  • šiek tiek sausas;
  • apdoroti šaknis augimo stimuliatoriuje.

Related  Trąšų, skirtų kambarinių augalų iš kiaušinių lukštų

Kad tilptų vaikai turi pasirinkti Puodo aukštis ne daugiau kaip 12 cm. Deep vazonas geles greitai išnyksta nuo drėgmės pertekliaus, nes žemė neturi laiko išdžiūti. Kalbant apie dirvožemį, tinka specialus bromeliudų pagrindas, kuriame reikia pridėti šiek tiek smėlio, žievės ir lapų.

Sodinami kūdikiai turėtų būti įpilami į lizdą, dengtas pakeliu viršuje ir dedamas į tamsesnią vietą iki šaknų pabaigos. Tada vazos pertvarkomos į šviesos langą.

Transplantacija vaikams guzmanii – video