Šiais metais pomidorai augo silpnai. Draugas patarė pritraukti fosforą. Pasakyk man, kokias fosforo trąšas (jų pavadinimą) geriau naudoti pomidorams?

Fosfatinės trąšos vaidina svarbų vaidmenį augalų, įskaitant pomidorus, vystymuisi. Jie suteikia energijos, reikalingos medžiagų apykaitos procesams. Dėl to pomidorai auga geriau, formuoja stiprią šaknų sistemą, žalios masės, formuoja kokybiškas sėklas, taip pat puoselėja vaisius.

Fosforo savybė yra ta, kad augalai iš dirvožemio ima tik būtiną trąšų kiekį. Jei dozė bus didesnė už paraiškos pateikimą, ji nebus mirtina, tačiau dėl to, kad trūksta fosforo, jis bus sustabdytas visuose vystymosi procesuose.

Fosforo trūkumo požymiai

fosforo trūkumas

Pažymi, kad pomidorai neturi pakankamai fosforo:

 • lapų spalva violetinė spalva;
 • keičiant lapų formą, dar labiau nusileidus;
 • tamsios spalvos dėmių atsiradimas ant žemutinių krūmo lapų;
 • pasėlių augimo priespauda, ​​dėl kurio auga krūmai;
 • Silpna šaknies sistema blogai palaiko augalus dirvožemyje.

Fosforo trąšų įvedimo taisyklės

Taikant fosforo trąšas vadovaujasi šiomis taisyklėmis:

 1. Granuliuotos trąšos įvedamos netoli šaknų. Skleisti juos ant lovų iš viršaus negali būti, nes viršutiniuose žemės sluoksniuose fosforas netirpsta. Tai geriau padaryti sodo kasimo metu arba skystos infuzijos pavidalu drėkinimo metu.
 2. Didžiausias poveikis bus rudenį pritaikius fosforą: žiemą jis sugebės visiškai įsisavinti.
 3. Nuolat naudojant fosfatines trąšas, rezultatas pasirodys trečiaisiais metais.
 4. Naudojant fosforą rūgštiniuose dirvožemiuose, pirmiausia jie turi būti kalkės. Dėl šios 1 mėnesį prieš įvedant fosforo trąšų ant lovos išsklaidyti kalkių (500 g 1 M. kv.), Arba uosio (200 g 1 kv. M.)

Pomidorų fosfatinių trąšų rūšys, jų taikymas

Priklausomai nuo fosforo sudėties, trąšas galima suskirstyti į tris tipus: mineralinius, kompleksinius ir organinius.

Auginant pomidorus naudojamos šios fosforo trąšos:

 1. Superfosfatas. Padarykite pomidorų sodinukų sodinimo metu, esant 1 skylės 20 g vaisto dozę. Arba skystą virtinę žydėjimo laikotarpio pradžioje tirpalas, sudarytas iš 100 g superfosfato ir 10 litrų vandens. Vienam krūmo pakanka vienos pusės litro tirpalo. Perskaitykite: sodų trąšų superfosfatą!superfosfatas
 2. Diamofosas. Sudėtyje yra iki 52% fosforo ir iki 23% azoto. Sodinamos sodinukai vieną kartą arba į skylę, arba žydėjimo metu skysto tirpalo pavidale.diaminofosas
 3. Kalio monofosfatas. Sudėtyje yra 50% fosforo ir 34% kalio. Sezonui du papildomi tvarsliavimai. Naudojamas lapinės padažams (15 g už 1 kv.m.).kalio monofosfatas
 4. Nitrofosca. 1 šaukštelio tirpalas. preparato vienam litrui vandens srutų per dvi savaites po sodinimo.nitrofosfatas
 5. Kaulų miltai. Sudėtyje yra iki 35% fosforo. Padarykite pomidorus sodinimo metu (2 šaukštus už kiekvieno šulinio).kaulų miltai

Related  Begonija Pikoti geltonai-raudona

Kaip organinių fosforo trąšų sodininkai naudoja kompostą, paruoštą pridedant tam tikrų augalų, kurių sudėtyje yra fosforo (pochlių, plunksnų žolės).

Fosforo trąšos: paraiškos kultūriniams augalams – video