Prieš keletą metų jis sodino figas ir šiais metais jau pradėjo vaisių. Dabar su mano žmona ir aš turiu prieštaringą klausimą – kada tikėtis derliaus? Aš girdėjau, kad vaisiai gali būti pašalinti birželio mėnesį, o žmona teigia, kad jie nebus brandūs iki rugsėjo. Pasakyk man, kai figelis nokyla?

prinokusios figosIšauginti figus svetainėje yra gana varginantis, nes jis yra labai sunkaus. Visų pirma, jis yra susijęs su klimato sąlygas – iš figų gimtinė yra subtropikų, todėl jis myli šilumą ir saulę. Tai geriausia augalas auga ir duoda vaisių gausiai regionuose, kuriuose šilto klimato, nes ne toleruoti temperatūros sumažėjimą žiemą yra mažesnis nei 20 laipsnių, ir daugumos veislių šiek tiek ilgiau įšaldyti 16 laipsnių žemiau nulio, todėl vidurinėje juostoje auga figos reikia pastogės žiemą.

Vaisių nokinimo laikas

fig. filiale

Jaunasis augalas paprastai duoda pirmą vaisių antrąjį ar trečiąjį gyvenimo metus. Skirtingai nuo daugelio vaismedžių ir krūmų, figos turi ilgą (ištemptą) vaisių nokinimo laikotarpį – nuo 30 iki 60 dienų. Dažnai žiemą tai vyksta ne tik nesubrendusių uogų, bet ir žiedynų bei vaisių pumpurais. Kai kurie sodininkai teigia, kad šiuo atveju galite gauti pavasario ankstyvą derlių.

Tikslus atsakymas, kai figų nokinimo, sunku duoti, visa tai priklauso nuo regiono ir augimo sąlygų. Paprastai brendimas vyksta keliais etapais:

  • pirmoji banga – birželio mėn .;
  • antrasis – rudenį (rugsėjis-spalis).

Siekiant harmoningesnio nokinimo, pavasaris turėtų būti anksti, o rudenį – ilgas ir labai šiltas.

Iš karto prieš pilną brandinimą figmedžių vaisiai didėja dvigubai ir įgijo turtingą spalvą, o ant žievės pradeda pasirodyti nešvarūs lašeliai. Nors jie yra brandus ilgai perezrev vyksta labai greitai – vos per 3 dienas po to, kai optimalios brandos figų tampa vangus, todėl jo galiojimo laikas yra gerokai sumažintas.

Kas reikalinga figui?

figos

Norint gauti gerą derlių, turėtumėte tinkamai rūpintis augalu, būtent:

  1. Laistymas. Be nuolatinio dirvožemio drėkinimo, ypač karštu laikotarpiu, vaisiai mažėja ir gali truputis.
  2. Apipjaustymas. Kadangi vaisius yra susietas su jaunais ūgliais, pavasarį reikia nupjauti krūmą, kad paskatintų jų formavimąsi. Suaugusių figų laikas nuo laiko atnaujinama vertimu į ketverių metų filialus.
  3. Maitinimas. Pavasarinė organinių medžiagų pritvirtinimas prie krūmo suteikia aktyvų jaunų ūglių augimą, todėl padidina derliaus kiekį iš jų. Birželio mėnesį jums reikės paruošti figus preparatais, kurių sudėtyje yra kalio ir fosforo.
  4. Apsauga. Pirmąją naktį temperatūra sumažės iki 0 ir po krūmus būtina padengti žiemą, ir iš anksto lenkimo temas susiedami juos su žeme.

Related  Universalus krūmas grožiui ir naudai – slyvų aronia

Pirmasis figų derlius, vaizdo įrašas