Kaimiškos kaimynas veisi balandžius ir neseniai mums pasiūlė balandžių išmatų. Jis sako, kad jie gali tiekti daržoves sode. Pasakyk man, kaip naudoti balandžių išmatas tręšti pomidorus ir bulves?

Auginant sodo pasėlius viena iš plačiai naudojamų trąšų yra paukščių, ypač viščiukų ir balandžių, gyvybingumas. Privačių balandžių savininkus galima pavydėti tik todėl, kad jie turi savo kojomis vertingą maistą. Patyrę sodininkai rekomenduoja šiukšliadėžėms naudoti tik iš naminių paukščių, kurie tiekia grūdus. Miesto balandžiai randa maistą daugiausia atliekose sąvartyne, todėl jų išmatose gali būti kenksmingų medžiagų.

balandžiai

Balandžių porakanos yra ypač naudingos kaip pomidorų ir bulvių trąšos. Jis yra efektyvesnis už mėšlą ir turi visą maistinių medžiagų kompleksą, reikalingą šių augalų kultūrai gauti. Fosforo, azoto ir kalio buvimas guano yra pagrindinis pomidorų ir bulvių maistas normaliam vystymuisi. Medžioklės balandžiai veikia kultūras greičiau nei kitos ekologiškos padažai.

Naudojimo būdai

Balandžių mėšlas yra naudojamas tiksliai taip pat kaip ir vištienos mėšlas, ir turi tokias pat sąlygas.

Aliejus negali būti šviežios, nes augalai gali tiesiog “sudeginti” nuo didelės elementų koncentracijos.

Norint, kad atliekos taptų visaverčiai trąšomis, nepakenkiant pasėliams, ilgai trunka ilgiau, nes šiukšlių turtas ilgą laiką gali būti laikomas, nesulaužant.

Naudokite balandžius, skirtus sodo augalams auginti, vienu iš šių būdų:

  • įnešti sausą rūšį;
  • infuzijos būdu;
  • parengti ant jo pagrindu kompostą.

Prie lovų pridedamas sausas kraikas

sausas kraikas

Gerai išdžiūvę lašai tampa visiškai saugūs ir jau gali būti naudojami bulvėms ir pomidorams trinti prieš pat pasodinimą arba po derliaus nuėmimo. Norėdami tai padaryti, sausoje ekskremento sklaidos vietoje ir grėblys lygio dirvožemio, maišant jį su žeme. Vartojimo norma priklauso nuo kultūros:

  • bulvėms – 50 g už 1 kvadratą. m;
  • pomidorams – 25 g už 1 kvadratą. m.

Related  Sodo purkštuvai: patarimai, kaip pasirinkti įrenginius

Šarminis tirpalas

infuzija

Kad būtų galima infuzuoti, 1 dalis balandžių išmatų turėtų būti pilama 10 dalių vandens. Į ruošinį įpilkite 2 šaukštai. l pelenai ir 1 valgomasis šaukštas. l dvigubas superfosfatas. Palikite 2 savaites tirpalą įkvėpti, kartais maišydami. Paruoštą tirpalą reikia laistyti bulvėmis ir pomidorais kartą per savaitę.

Sumaišant su infuzija, būtina purkšti dirvožemį po švariu vandeniu.

Kompostas šiukšlių

kompostas

Balandžių dumbliai gerai laikomi komposto krūvelėje. Norėdami jį uždėti, užpilkite sluoksnius, keiskdami pjuvenomis, šiaudais arba durpėmis. Galite tiesiog užpilti žemę, tačiau šis kompostas bus mažiau maistingas.

Rudenį bulvių lovų arimo ar kasimo metu paruoškite kompostą 20 kg už 10 kvadratinių metrų. m.

Maltos paruošimas iš paukščių mėšlo – video