Praėjusiais metais nusipirkau keletą aviečių krūmų. Ji pergyveno gerai. Noriu pabandyti išplėsti avietes, sodinti auginius. Pasakyk man, kaip auginti aviečių sodinukus su kirpimo pagalba.

Saldžios avietės, tarsi, visos be išimties. Laimingi vasarnamių savininkai, augantys bent vienam alyvuogių augintojui, turi privalumų, nes jie gali pačios atsinaujinti. Norėdami tai padaryti, galite naudoti būdą, kaip auginti aviečių sodinukus su auginimu.

žalia spygliuočių

Aviečių atgaminimo iš augalų privalumai

Žaliosios žolės vazonuose

Avieja yra pusiau krūmų augalas, kuris sudaro šakotą šaknį su daugybe miežių pumpurų. Sėjinukai gali būti paimti iš šieno (žalias kotelis) arba šaknies šaknų (šaknų stiebas), bet kokiu atveju jis greitai įsišakoja ir tampa gerai. Šis aviečių reprodukcijos būdas atkreipia dėmesį į tai, kad:

  • iš vieno šaudymo galite gauti kelis kirtimus;
  • tinka veislines veisles avietėms, kurios blogai suteikia šaknų ūglių;
  • Jaunuos aviečių veislės yra visos krūmo veislės ypatybės, iš kurių paimtas stiebas.

Aviečių avietės iš žalių auginių

kaip padaryti žalia stuburo

Vasaros pradžioje auginiai auginami iš jauno sodinuko, kai jis stiprėja. Norėdami tai padaryti, supjaustykite stiebą, nuimkite galą ir padalykite į 2-3 fragmente iki 10 cm ilgio. Kiekviename gabaliuke turi būti 3 inkstai ir vienas lapelis paliekamas. Tuo pačiu metu reikia nupjauti taip, kad apatinė pjūvis būtų po lakštu.

Norėdami pagreitinti šaknų atraižų atsiradimo procesą 2 valandas žemiau Kornevino tirpale ar kitame augimo stimuliatoriuje.

Be to, žalias kirtimas turėtų būti šaknis. Galite naudoti vieną iš šių būdų:

  1. Prikabinti į puodą šiltnamio efektą sukeliančių sąlygų sąlygomis. Paruošti auginiai sodinami vazonuose arba įprastoje talpykloje su maistinių medžiagų dirvožemiu (durpių, humuso ir smėlio mišiniu santykiu 1: 1: 2). Gausiai vanduo pasodinti auginius ir padėkite juos į šiltnamį (arba sukurkite šiltnamio sąlygas). Šaknies sistema yra suformuota po 4 savaičių, tuo metu žalias kirtimas turėtų būti reguliariai laistomas ir apibarstomas.
  2. Įsiurbimas vandenyje. Naudojant šį šaknies metodą, auginiai turi būti išaugę iki 20 cm. Prie apatinio pjūvio padauginkite kas 3 mm, kad susidarytumėte nedidelius įbrėžimus. Tada nupjaukite purkštukus į lietaus vandenį, kad jis visiškai padengtų pjaunamą pjūvį, bet ne daugiau. Jei reikia, pridėkite vandens, nereikia keisti.

avietės vandenyje

Po įsišaknijimo sėjinukai turėtų būti sodinami atskirais konteineriais, jei tai nebuvo padaryta iš pradžių. Norėdami nusileisti atvirame lauke, jis bus paruoštas rudens pradžioje ir vasarą bus malonus.

aviečių sodinimas pavasarį

jaunasis aviečių puokštė

Avinukų sodinukai iš šakniavaisių

šakniavaisiai

Šakniavaisiai išauginti rudenį. Iš dvejų metų amžiaus šakniastiebių supjaustyti 15 cm ilgio gabaliukai. Galite auginti juos atvirame lauke dviem būdais:

  1. Iškart po kasimo. Augalų auginiai turėtų būti gulėti tranšėjos gylyje 7 cm ir papildyti lapus.
  2. Pavasario pradžioje. Dėl to, auginiai laikomi rūsyje, pastatyti drėgnu smėliu.

Vaizdo įrašas apie raudonųjų aviečių pjaustymą