Pasakyk man, ar yra kokių nors apželdinimo ir rūpinimosi anemone bland funkcijų? Rudenį kaimynas pasodino savo augalus ir pasidalijo su manimi mažyliais. Aš pasodiniau juos po senais obuoliais, o dabar man rūpi, ar krūmams yra pakankamai šviesos.

Anemone blandAnemone blanda yra viena iš daugelio anemonų veislių, kurie skiriasi nuo sausros pasipriešinimo ir fotophiliškumo. Antrasis gėlių pavadinimas yra “anemonis”, jis taip pat žinomas kaip anemone konkursas, tikriausiai dėl plonų stiebų ir nepastebimos spalvų žiedynų. Gėlių lovose šis augalas iš krūmų šeimos pasitaiko gana dažnai, gėlių augintojai ypač mėgsta naudoti anemoną kaip žemės dangos kultūrą. Sultingieji krūmai greitai plečiasi ir formuoja gražų kilimą su spalvingomis gėlėmis.

Iki šiol yra daugiau nei 150 anemonų rūšių ir kompaktiškų vėjo griuvėsių – vienos iš elegantiškų ir nepretenzingų dekoratyvinių veislių, naudojamų namuose auginamai gėlininkystėje.

Anemone sėklos sodinimas ir priežiūra nesukels jokių ypatingų problemų, jei atsižvelgsite į augalo pobūdį. Pasirinkę saulėtą vietą gėlėms, galite ilgą laiką grožėtis daugiamečių žydinčių žolelių, skiriančių jam labai mažai dėmesio.

Rūšies aprašymas

Anemone blanda yra kalnų gėlė, auga Kaukaze Kaukaze, Balkanuose ir Mažojoje Azijoje. Augdamas namuose, jis taip pat nori maistingos kalkingos žemės. Jis auga labai subtilus ir erdvus krūmas: iš viršutinės gumbavaisių šakniastiebių dalies plonos stiebeliai auga iki 20 cm aukščio su gražiais raižyti lapais. Pavasario pabaigoje krūmynuose žydi viengubo, bet gana didelio žiedyno, ramunėlių, kurių skersmuo iki 7 cm.

Žydintys anemonai nesiskiria ilgio ir trunka tik 3 savaites.

Pagrindinė švelnus anemone dažniausiai laikoma mėlyna ir jos atspalviais. Tačiau veisėjai gamina ne mažiau gražius anemone hibridus, dažytos kitomis spalvomis. Tarp jų verta paminėti tokias veisles:

  • Anemone blondinė Mėlyna su daisius giliai mėlyna;Anemone bland blues
  • Anemone bland Mix (mažos formos krūmai su skirtingų spalvų gėlėmis: rožinė, balta, mėlyna ir mėlyna);anemone bland mix
  • Anemone blondinė mėlyna šešėlis (negyvi augalai ne didesni kaip 15 cm su mėlyna žiedynai).anemone bland blues atspalvis

Related  Ką daryti, jei asilas fizalis ištemptas?

Kur augalai?

Švelnus vėjas yra viena iš labiausiai fotophilinių rūšių, todėl gėlėms reikia gerai apšviesti vietą aikštelėje, kurioje vanduo nesikeičia, nes anemonas nešioja per daug drėgmės. Gruntas labiau tinka derlingam ir neutraliam. Jei reikia, pridedamas smėlis ir pelenai.

Jei anemone nėra apšvietimo stokos, blondinai gerai neparengia, krūmas ištemptas, o žydėjimas nėra ar yra labai menkas.

Kaip sodinti?šakniastiebių skilimas

Veisliniai vėžliai veisiami dviem būdais:

  1. Sėklos. Dėl labai mažo sėklų daigumo šis metodas yra retai naudojamas, tačiau vis tiek galima gauti naujų augalų tokiu būdu. Sėklos sėjamos dėžėse iškart po derliaus nuėmimo vasarą arba žiemą. Dėžės yra palaidotos sode ir yra apsaugotos žiemai. Daigai pavasarį kitą pavasarį, ir žydi tik 3 metų gyvenimą.
  2. Šakniastiebių skilimas. Vasaros pabaigoje gumbai yra iškasti ir suskirstyti į fragmentus, kurių kiekvienoje turi būti bent 2 inkstai. Delenki pasodinta į naują vietą, giliau juos žemėje kelis centimetrus.

Sėklos reprodukcijos metu sėklų sėklos anemonai neturėtų būti giliai gilinami, o dirvožemis, kurį reikia auginti, turėtų būti drėgnas.

Kaip rūpintis?

“Anemone” pasiūlymo priežiūra yra paprastas ir apima:

  • reguliarus augalų laistymas;
  • mulčiuoti krūmą, kad būtų išvengta greito drėgmės išgarinimo;
  • žydėjimo laikotarpiu top dressing su mineraliniais preparatais;
  • sukurti papildomą pastogę žiemai, kai auga regionuose su stipriomis žiemomis.

Vetrenica yra švelnus ir labai atsparus augalas, jis yra tiesiog sukurtas roko sodams ir rokeriams, taip pat puikiai tinka daugeliui gėlių gėlių.

Vaizdo įrašas apie augimą anemone sode