žydinčios tulpės sodeKad kasmet žaviuosi gražiu žydėjimu, reikia žinoti, kada iškasti tulpes. Pavasarį jie bus karalienės gėlių lovos, jei savininkai nepamirštu paprastų ūkininkavimo taisyklių. Ar svogūnėlių kasimas yra nepakeičiama procedūra, ar jūs galite tai padaryti be jos?

Kodėl verti tulpes?

Dmitro tulpėsIšskirtinių tulpių priežastis ypač kelia neramumai pradedant floristus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jūs galite palikti svogūnėlių žemėje keletą metų. Gali vystytis, augs vaikų skaičius, atliks poilsį. Bet tai tulpių kasimas, leidžiantis išsaugoti tam tikrą veislę, pagerinti gėlių kokybę. Be to, yra tokių priežasčių, dėl kurių atliekama procedūra:

  1. Tokiu būdu numatomos pačios patogiausios sąlygos jauniesiems pumpurai. Kai lemputės lieka žemėje, jos gali patirti drėgmės, infekcijų pertekliaus, šilumos trūkumo. Dėl to sodinimo medžiaga gali mirti. Todėl verta sužinoti, kada iškasti tulpių svogūnus, kad jie būtų išsaugoti.
  2. Kasimas leidžia pašalinti silpną ir pavojingą sodinamąsias medžiagas.sodinamosios medžiagos rūšiavimas
  3. Jei paliksite svogūnėlių ant žemės, jie bus sutraiškyti, o tai daro poveikį tolesniam žydėjimui. Kai žmogus juos kasti, jis gali pasirinkti didelę ir kokybišką sodinimo medžiagą. Rekomenduojama išmesti mažus vaikus, nes jie sugadins gėlių sodą.
  4. Jei nebūsite kasti, naujos mažos lemputės gilins į žemę. Todėl jie bus sunkiai rasti ateityje, o svetainė bus užsikimšusi.

Kiekvienas floristas turėtų žinoti, kada iškasti tulpes. Tai padės išlaikyti gerą dirvožemio būklę, aukštos kokybės žydėjimą.

Tulpės daugelį metų negali kasti normaliai dirvoje. Kaip rezultatas, gėlės bus mažos, gali mirti ne visiems.

Kada išsirinkti svogūnėlių?

per anksti iškasti tulpesTaigi, kada išauginti tulpius po žydėjimo? Dažnai tokia procedūra atliekama birželio pabaigoje arba liepos pradžioje. Pagrindinis ženklas, kad jums reikia iškasti lemputes, yra geltonieji lapai. laiku išplėstos tulpėsKai beveik visiškai pasidaro geltona, verta pradėti procedūrą. Šiuo laikotarpiu svogūnėliai jau yra stiprios, jie gerai pritvirtinti prie vaikų, kurie dar nėra nukristi.

Nereikia laukti, kol lapai visiškai išsisuko, nes tuomet sunku rasti svogūnėlių žemėje. Be to, ilgas buvimas dirvoje didina infekcijos riziką, lemia vaikų atskyrimą, kuris gali būti prarastas žemėje.

žydėti tulpėsJūs vis dar turite žinoti niuansų apie tai, kada iškasti tulpes. Padarykite tai sausame ore, kad dirvožemis būtų drumstas. Procedūra atliekama kruopščiai pašalinti senas svarstyklės, lempos išplauti kalio permanganato tirpalo paskleidžiamas ant klasių. Netinkama sodinimo medžiaga pašalinama.

Related  Vyšnių nauda ir kenkimas žmonių sveikatai

Kaip saugomos svogūnėlės?

giliai tulpių svogūnėliaiGėlininkams reikia žinoti ne tik tada, kai kasti tulpes, bet ir kaip laikyti svogūnėlių. Tinkamas saugojimas vaidina svarbų vaidmenį. Sodinamoji medžiaga džiovinama sausoje ir šiltoje vietoje, kuri gerai vėdinama. Tuo tikslu tinka:

  • baldakimas;
  • mansarda;
  • shed;
  • nailono tinklai, skirti svogūniams.

svogūnėliai tulpių sandėlyjeRekomenduojama laiku pašalinti sergančias lemputes, apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Praėjus kelioms dienoms, skalės išdžiūs ir turi būti pašalintos. Lemputės valomos iš nuolaužų ir sausų šaknų, vaikai yra atskirti. Po to sodinamoji medžiaga yra rūšiuojama. Sodinti tinka didelėms, sveikas lemputėms.

geros sodinamosios medžiagosDažnai žmonės kvestionuoja tulpes kasmet. Tai nėra privaloma procedūra, tačiau patyrusius gėlių augintojus pataria tai daryti kiekvienais metais. Net jei žmogus nerūšys lemputės, jis tikrai turės tai padaryti 2-3 metus.

Vaizdo įrašas apie tulpių svogūnų iškasimą