gluosniai žievėLiaudies medicina aktyviai rekomenduoja vilnos žievę, medicinines savybes ir kontraindikacijas, kurios visada buvo žinomos. Baltoji gluosnė, taip pat žinoma kaip gluosniai, reiškia daugiamečių medžių skaičių (Ajovos šeimos). Jos pluta turi būdingą pilkšvą atspalvį, o karūna skiriasi skleisti puslankiu pavidalu.

Kada yra surinkta gluosnio žievė?

žievė žievėDažniau medicininiais tikslais naudojama žievė, šiek tiek rečiau – lapai. Paruošti žievę tinkamas ankstyvojo pavasario laikotarpis. Iš jo infuzijos ir dedekliai yra paruošti terapiniam ir prevenciniam poveikiui įvairioms ligoms.

Gyvų žievės gydomųjų savybių ir kontraindikacijų žievė yra daug, taigi, prieš pradėdami naudoti šią priemonę, verta įsitikinti, kad ji nekenksminga kūnui. Žaliavos tam tikrų ligų gydymui renkamos iš medžių, kurie jau sukako 6 metai.

Derliaus vynuogių žievė turi niuansų, apie kuriuos daugelis nežino. Negalima rinkti vaistų žaliavų iš visų medžių, kurias rasite. Šis procesas turi neigiamos įtakos gluosnio augimui, todėl pageidautina, kad ruošiniai būtų vidutinio dydžio. Tai padės sutaupyti medžių populiaciją tam tikroje vietovėje, todėl visada turėsite galimybę rinkti naują vaistų partiją.

Gluosnių žievės savybės ir sudėtis

žievės gluosnis gaminant tinktūras ir nuojautasGluosnio žievėje aktyviai išreiškiamos vaistų savybės ir kontraindikacijos, kurios yra dėl šio medžio cheminės sudėties. Žievė yra sočiųjų medžiaga, vadinama glikozidu, salicinu. Tai unikalus savybių gamtinis komponentas, kurį 19 amžiaus pradžioje atrado vokiečių mokslininkas Buchneris.

Šiek tiek vėliau italų profesoriai sugebėjo izoliuoti iš medžiagos “sališka” – gerai žinomos salicilo rūgšties. Remiantis oficialia medicina, atsirado įprastas vaistas visiems – aspirinas. Tačiau šiuo metu salicilo rūgštis yra gaunama dirbtinėmis priemonėmis, nes iš jos gluosnio žievė (gluosnio balta) yra labai brangus procesas.

Tai yra šios medžiagos buvimas plutai, kuri paaiškina naudingą gluosnio poveikį. Taigi, vartojant saliciną tinktūros ar nuovirų forma žmogaus organizme, pradedama gaminti salicilo rūgštį. Jos įtaka yra mažiau kenksminga nei sintetinio aspirino poveikis. Kaip rodo tyrimai, ilga jo prielaida neigiamai veikia virškinimo sistemą.

Naudingos gluosnių žievės savybės

gvazdikų žievėje yra salicinoNatūralus salicinas naudojamas kaip:

 1. Anestezijos.
 2. Hemostazinis.
 3. Diuretikas.
 4. Antipyretic.
 5. Poliuretanas.
 6. Priešuždegiminis vaistas.

Štai kodėl gluosniai žievė rekomenduojama šioms sveikatos problemoms spręsti:

 • šaltas;
 • šlapimo pūslės, žarnų ligos;
 • galvos skausmas;
 • skrandžio ligos;
 • vidinis kraujavimas;
 • climacterium.

Gluosnio (gluosnio) naudojimo būdai

gluosnio žievės derliaus laikasVaistinio sultinio paruošimui rekomenduojama naudoti šį receptą:

 1. Vieną šaukštą gluosnio žievės reikia užpilti verdančiu vandeniu. Tuo tikslu pageidautina naudoti emaliuotus indus.
 2. Tolesnį vandenį ir žaliavas reikia kepti dar pusvalandį, naudojant metodą “vandens vonia”.
 3. Sultinys turi būti filtruojamas dar karštoje būsenoje.
 4. Toliau jame reikia išpilti dar verdant vandenį (pradinis tūris).
 5. Vaistas yra imamas kelis kartus per dieną, po vieną pusę valandos prieš valgį – šaukštas.

Salicino pagalba taip pat aktyviai gydoma sąnarių uždegimas. Dėl savo priešuždegiminio poveikio gluosnio žievė naudojama reumato, osteoartrito ir podagros gydymui. Vila yra naudojama liaudies medicinoje tokioms ligoms kaip aritmija, viduriavimas, gelta, taip pat burnos ertmės problemos.

nėščioms moterims gluosnių žievė yra draudžiamaKaip ir dauguma kitų vaistų, labai nerekomenduojama naudoti gluosnio žievės nuovirą moterims, kurioms yra vaisius, taip pat vaikams iki 16 metų amžiaus. Kontraindikacija įleidimui gali būti ir atskira netolerancija šiai priemonei. Prieš naudojimą medicinos tikslais, verta pasitarti su gydytoju.

Vaizdo įrašas apie gluosnių žievės gydomųjų savybių