abrikosų branduoliaiVaisių atliekos – tokia apibrėžtis dažniausiai gauna abrikosų kaulus, kurių neatsižvelgiama į naudą ir žalą. Daugelis žmonių net nesuvokia, kaip plačiai paplitę abrikosų šerdys yra medicinoje, kosmetologijoje ir virimo. Kas yra ypatingas apie abrikosus akmenis ir kaip jie geriausiai naudojami?

Abrikosų branduolių ingredientai

nulupti abrikosų branduoliaiŠiame gaminyje yra:

 • vitaminai (B17, PP);
 • mineralinės medžiagos (geležis, kalis, fosforas, kalcis, magnis);
 • vandenilio cianido rūgštis;
 • 0 g baltymų, 27,7 g riebalų, 56,3 g angliavandenių (100 g branduolių kiekis).

Kalbant apie abrikosų branduolių naudą ir žalą, mes negalime nepaminėti naftos, pagamintos jų pagrindu. Be to, kai kurių veislių branduoliuose yra iki 70% maistinio aliejaus. Šis produktas, savo ruožtu, yra turtingas:

 • riebalų rūgštys (linolo, palmitino, oleino);
 • fosfolipidai;
 • vitaminai (A, C, B, F);
 • tokoferoliai.

Abrikosų branduolių kalorijų kiekis yra 440 kcal 100 g produkto. Todėl jie dažnai rekomenduojami sportininkams sustiprinti masę.

Abrikosus kaulai: naudingos savybės ir kontraindikacijos

Abrikoso kaulo šerdis, paslėptas už kiaušinių, turi visą kompleksą vertingų medžiagų ir turi savotišką, bet ne neigiamą skonį. Abrikosų branduolio naudojimas ir žala daugeliui žmonių yra mažai žinomi. Tai prasideda nuo teigiamų savybių. Visų pirma abrikosų šerdis yra natūralus antihelmintinis ir antiparazitinis agentas. Jame taip pat yra medžiagų, kurios turi teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.

vitaminas B17 abrikosų šerdyseVitamino B17 buvimas paverčia abrikosus branduolius į natūralias vėžinių ląstelių “žudikas”. Pavadintas vitaminas yra cianidas, kuris padeda sunaikinti vėžines ląsteles.

Kuo karštesnis kaulas, tuo daugiau jo sudėtyje yra vitamino B17.

Svarbu žinoti ir naudingas savybes, ir kontraindikacijas prie abrikoso akmenų. Visų pirma, abrikosų branduoliai yra vandenilio cianido, kuris dideliais kiekiais yra nuodai. Stiprus kartumas rodo didelę organinių nuodų koncentraciją. Amigdalino karčiojo skonio priežastis yra cianido rūgšties šaltinis. Todėl nekontroliuojamas abrikosų branduolių naudojimas gali sukelti apsinuodijimą. Problema gali sukelti 20-40 g produkto priėmimą.

Žala branduoliai mažinimą, jei jų iš anksto Varėna arba sausa orkaitėje. Esant aukštai temperatūrai, kenksmingi komponentai yra sunaikinami.

Seni abrikosų šerdys gali būti pavojingos. Svarbu, kad cianido kiekis su laiku didėtų. Todėl jų nerekomenduojama.

Related  Obuolių actas dėl svorio praradimo: kaip gerti?

abrikosų šakaAbrikosus akmenys yra draudžiami, kai:

 • cukrinis diabetas;
 • kepenų ligos;
 • skydliaukės problemos;
 • nėštumas.

Po apsinuodijimo požymiai dažniausiai pasireiškia per 5 valandas po vaisto vartojimo. Nuodijimas į apsinuodijimą gali sukelti daugybę simptomų. Pirmasis yra: silpnumas, galvos skausmas, pykinimas ir skrandžio spazmai. Sunkiais atvejais traukuliai, alpimas ar ūminio širdies nepakankamumo atsiradimo.

Abrikosų branduolių panaudojimas

šviežių branduolių atskyrimasMedicina. Abrikosų branduolių aliejus yra daugelio vaistų pagrindas. Pačios kaulai laikomi natūralia chemoterapija. Tačiau svarbu žinoti, kaip abrikosus kaulus vartoti nuo vėžio. Cianidas, kuris yra įtrauktas į branduolį, mažomis dozėmis, žudo vėžio ląsteles, bet daug sveikų ląstelių pradeda kentėti.

Dieną galima suvartoti ne daugiau kaip kelis branduolius. Jų priėmimą geriausiai papildo jūsų mėgstamiausi vaisiai.

Abrikosų šerdžių branduoliai, pagaminti kaip arbata, naudojami širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti. Jie taip pat naudingi bronchitui ir viršutinių kvėpavimo takų ligoms. Kaloringų abrikosų branduoliai gali rekomenduoti jį kaip maisto papildas su aukštos fizinių krūvių.

Abrikosų aliejus plačiai naudojamas kosmetologijoje. Jame esančios medžiagos palankiai veikia odą, sulėtino jo nykimo procesą ir pagerina nagų bei plaukų būklę.

abrikosas ir migdolaiVirti. Ar galiu valgyti abrikosų sėklų? Atsakymas, žinoma, yra “taip”. Be to, abrikosų duobes dažnai naudojamos konditerijos gaminant glazūrą, karamelę, saldumynus, jogurtus, kremus, ledus, vaflius ir įvairius pyragus. Kai kurių abrikosų veislių branduoliai naudojami kaip migdolų pakaitalas.

Patyrę kulinarijos ekspertai rekomenduoja pridėti susmulkintų abrikosų kaulų kompotus, džemus, pyragaičius ir ledus. Tai suteikia patiekalui ryškią abrikoso atspalvį.

Abrikosų akmenų žala ir nauda yra glaudžiai susiję su konkretaus asmens sveikata. Todėl prieš vartodami šį produktą visada pasitarkite su gydytoju.

Vitaminas B17 abrikosų kauluose – video