tulpmedžio ar Liriodendron tulipifera.Pirmieji gyventojai, kurie pasiekė Šiaurės Amerikos krantus, negalėjau padėti, bet pastebėsite aukštaūgiai medžiai su neįprastų lapų ir gėlių, primenantis pavasarį tulpių. Nenuostabu, kad augalas buvo pavadintas tulpiu medžiu arba Liriodendron tulipifera.

Šiandien lyriodendrai yra žinomi ne tik namuose. Augantys medžiai su sodriomis karūnais yra Pietų Amerikos šalyse, Australijos, Pietų Afrikos ir Europos pakrantėse. Europiečiai sugebėjo nugalėti šilumą mylinančią kultūrą ir auginti tulpius, netgi Norvegijoje.

Mūsų šalyje patogu liridendronov sąlygomis sukūrė Juodosios jūros subtropikų srityse, kur medžiai puošia gatves ir parkus Sočyje ir netoli kurorto miestelius.

Palūkanos augalui didėja dėl veislių išvaizdos su rausvą ir aukso žalumyną.liily diadronas su gintaru lapais

Lilyodendrono tulpių aprašymas

Lyriodendronas yra didelis lapuočių medis, kuris palankiomis sąlygomis gali augti iki 35-50 metrų. Augalas turi tiesus, galingas stiebas, padengtas šviesiai pilkai žalia žievė. Senstant, sklandžių medžių žievė tampa reljefu, padengta plyšiais, padalijus paviršių į deimantinio pavidalo vietas. Šakų ruda žievė turi pastebimą vašką plokštelę. Nuotraukoje parodyta tulpių mediena turi lengvą saldžią aromatą.

tulpių medis parko zonojeViena iš lyriodendrono papuošalų yra plačios lelijos formos lapai ilguose petioles. Plokštelės ilgis gali siekti iki 15-20 cm. Ne tik forma, bet ir lapų spalva yra labai įspūdinga. Nuo pavasario iki rudens jie nudažyti šviesiai žalios spalvos, o tada spalvos atsiranda pirmiausia geltonos spalvos, o vėliau – rudos spalvos.

didelės gėlių tulpės pavidaluGėlės nuo 6 iki 10 cm skersmens primena tulpė, o tirpimo pilamas aplink galinga vainiko šviežių agurkų skonio ir stebina originaliu derinys žalia, geltona, balta ir oranžinė spalvos ant ratlankio.

Tuo masinio žydėjimo tulpių medžiu Liriodendron, taip pat kitų susijusių augalų magnolijos metu pritraukia daug vabzdžių, nekantriai rinkti nektaro augalai ir apdulkinimui savo gėles.

Pobūdžio, Liriodendron auga vietovėse gausu humuso, akytojo dirva, iš kurios stiprios šaknys medžio yra lengva gauti drėgmės ir mitybos. Organinių medžiagų gausa, reguliarus laistymas ir dirvožemio silpnumas yra svarbios sąlygos aktyvaus augimo ir žydėjimo pasėliams. Nors sodinukai įsiterpia smiltainiuose ir molio, tolesnė sėkmė nėra reikalinga be papildomos priežiūros, atsipalaidavimo ir organinių medžiagų įvedimo. Sausame mėnesyje, ypač jauniems tulpių egzemplioriams, labai reikia laistyti.

Tulpių medžio kultivavimas

Žinoma, namuose auginti tulpių medį neįmanoma. Tačiau stiprius sėklų sodinukus galima gauti tik pasodinus.

Related  Kada turėčiau naudoti žvakes su kalendrais?

sulaukti tulpių sėklųPo apdulkinimo gėlių, atidarytų vėlyvą rudenį, susiformavę purūs kūgiai, išsisklaidę didelėmis sėklomis. Gamtoje jie patenka į žemę, patenka į natūralų sluoksnį, o dygimo procesas prasideda tik po metų. Panašios tulpių sėklos sąlygos yra sukurtos namuose.

Kadangi lyriodendro sėklos už žemės ribų greitai praranda daigumą, jiems reikia įsigyti kiek įmanoma daugiau šviežios sėklos medžiagos.

Sėjama žiemą iki pusantro centimetrų gylio. Iš pradžių tulpių auginimui tinka vienodas dalimis pagrįstas universalus dirvožemio mišinys:

  • žemutinės durys;
  • šiurkštus smėlis;
  • sodo žemes.

Kai dirvožemis yra išlygintas ir šiek tiek suspaudžiamas, pasėlius pjauna ir mulčiuoja. Tokiu pavidalu konteineris susiduria su šalčiu arba dedamas į šaldytuvą. Žiemos konteineris su sėklomis turi būti padengtas sniegu per vasaros dirvožemio atšilimo laistyti būtinai taip, kad žemė netaptų visiškai sausi.

lyriodendro sėklų sodinukaiTie, kurie nori auginti tulpių medį, turės būti kantrūs. Sodinukai pasirodo tik po pusantrų metų po įdėjimo į žemę. Tačiau jauni daigai nesijaudina. Jie greitai pritraukia jėgą, tampa stipresni.

Jei sėjamos sėklos buvo panaudotos sėjai, prieš sėjant į lauką, sodinukai turėtų būti grūdinti. Per mėnesį iki transplantacijos, augalai palaipsniui pradeda priprasti prie gatvės, kasdien didina “vaikščiojimo” laiką.

tulpių sodinukų vystymasBrandinami augalai perduodami į atvirą žemę, kur sodinukams reikia paprasto, bet reguliaraus priežiūros, įskaitant:

  • vidutinio sunkumo, bet dažnas laistymas;
  • pjovimo pjovimo ratas;
  • pavasario ir vasaros padažas jaunų sėjinukų;
  • Mulčiavimas dirvožemyje, siekiant išsaugoti gyvybiškai svarbią drėgmę medžiui.

Liljendendro tulpių žydėjimas priklauso gegužės ir birželio mėnesiams. Pirmą kartą augalas formuoja gėlių pumpurus nuo 7 iki 10 metų amžiaus, o po to reguliariai žydi.

lizdendrono bonsaiDekoratyvinę medieną vertino ne tik sodininkai, bet ir bonsai mėgėjai. Miniatiūrinės kompozicijos, pagrįstos šia rūšimi, yra įdomios bet kuriuo metų laiku ir dėl nepakankamo augimo greičio, praėjus keleriems metams nuo ugdymo pradžios, jie gali parodyti magistro darbo kokybę.

Related  Ilgai žydintys gražūs trejetų genėjimo grioveliai – aprašymas ir garsių veislių nuotraukos