metinės dahlios vasaros rezidencijojeDahlias vienmečiai, apželdinimo ir priežiūros, kurios yra paprastesnis nei daugiamečių rūšių, yra optimalus sprendimas pradedantiesiems sodininkams. Šios veislės taip pat tinka šaltam klimatui, kai nėra galimybės auginti augalus šiltnamyje. Grožis ir gausiai žydinčių, jie neturi pripažinti ilgametę jurginų ir dirba daug veislių ir rūšių.

Metinių veislių dahlių sodinimo ypatumai

Kasmetinių laukinių kviečių sodinimas ir priežiūra nėra sudėtinga. Šie augalai dauginami sėklomis, kurias galima įsigyti parduotuvėje arba surinkti atskirai po žydėjimo. Nėra jokių specialių reikalavimų dėl dirvožemio sudėties – augalai yra gerai žinomi ir žiedai beveik bet kokiomis sąlygomis.

Sėklų pasirinkimas

metinių dervių sėklosParduotuvės parduoda skirtingas sorbentus delfinų ir jų derinius. Prieš perkant reikia nustatyti, kokiu tikslu bus auginamos gėlės. Yra daug veislių augalų, kurie skiriasi aukščio ir formos. Parduodant galite rasti apykaklių metines dulkes, taip pat kaktusas ir kitas veisles. Optimalus sodo dekoravimo variantas – tai rinkinys, pažymėtas “Mix”. Juose yra skirtingų veislių sėklos, maždaug tokios pačios aukščio. Jei auginate juos atvirame lauke, gėlių lovos yra sodrios ir ryškios.

Aukštesniuose jurgakuose yra viena ypatybė – jie pradeda formuotis pumpurai vėliau nei mažai augančios veislės. Jei liepos mėnesį pradės žydi aukšti atstovai, vasaros pradžioje galėsite laukti mažų krūmų žydėjimo.

Pakilimas į atvirą žemę

metinių dulkių sėklų daigumasMetinių juodžolių sėklos gali būti sodinamos atvirame lauke be išankstinio paruošimo. Procedūra atliekama gegužę, kai dirva sušyla pakankamai. Jei sėklos yra pasodintos prieš pat oro temperatūros pakilimą ir lieka stabilios 20-25 laipsnių kampu, jos negali pakilti.

Kasmetinių dumblių sodinimas ir jų priežiūra atliekami keliais etapais:

 • žemė iš anksto atlaisvinta, gali būti pridėta nedidelė organinių trąšų dalis;
 • sėklos dedamos viena centimetre atstumu;
 • 7-10 dienų pasirodys pirmieji ūgliai, o kai jie pradeda sparčiai augti, atsikratydamas silpniausių atstovų, taip, kad netrukdytų augalai auga daugiau sveika;
 • Degliai periodiškai laistomi sausros sąlygomis.

Pagrindinis sunkumas yra tai, kada auginti metinius długus, kai auginami iš sėklų. Gegužė yra optimalus laikas vidutinio klimato sąlygomis, tačiau verta važiuoti oro ir dirvožemio temperatūra. Be to, naudojant šį sodinimo būdą, pumpurų išvaizda pasikeičia. Rugpjūtį pradeda žydi pirmosios gėlės, kai likę vasaros augalai jau pradeda išnykti ir likti iki šalčio.

Augantys sodinukai

kasmetinių dahlio sodinukų augimasDidesnį darbo jėgos auginimo būdas – auginti sodinukus. Gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje jis pasirenka pirmą ryškių žiedynų. Dėl šios priežasties būtina dar kartą pavasario pradžioje paruošti atskirus vazonus ar dėžes sodinukams, dirvožemiui ir sėkloms.

Augdami metinius juvelyrinius dirbinius, sodinukai turėtų veikti pagal tam tikrą algoritmą:

 • balandžio mėnesį, sėklos disperguoti ant žemės paviršiaus vienoje didelis langas, užmigti ant žemės ir šiek tiek nustumiamas;
 • Pirmieji ūgliai pradės pasirodyti per savaitę, o augalai gali būti sutraukti viename konteineryje;
 • kai auga pirmoji lapų pora, kiekviena gėlė dedama į atskirą nedidelį puodą;
 • išaugo jurginų sodinami į žemę pavasario pabaigoje, ir labai greitai jie pradeda dygti pirmieji pumpurai.

Gegužės mėnesį, kai oro temperatūra taps stabilia aukšta ir naktį nesumažės, sėjinukai gali būti pasodinti atvirame lauke. Vidurinės veislių daglios yra 30-60 cm atstumu vienas nuo kito, tačiau šis rodiklis priklauso nuo augalų rūšių. Prieš sodinimą dirvožemyje, metinių dervių daigai turėtų būti grūdinti. Tai verta palikti jaunų gėlių atvirų balkonai arba gebėjimą iš anksto teikti jiems ne per dieną.

Priežiūra metinių dulkių

metinių karvių mini gėlių lovaMetinius juodrūkius lengva rūpintis. Skirtingai nuo daugiamečių veislių, jiems nereikia reguliariai papildyti, nes jie neturi laiko vartoti dirvožemio atsargas. Jei šis pagrindas prieš auga kitų augalų, iškrovimo metu gali būti pagaminti jurginų organinių tręšti (humuso, komposto) ir kalio arba natrio mineralinio mišinio. Žydėjimo laikotarpiu medienos pelenai bus naudingi.

Yra keletas metinių laukinių kruopų priežiūros taisyklių:

 • laistyti gėles yra tik tada, kai jie kenčia nuo stiprios sausros;
 • Jei periodiškai nulupite ūglių viršūnes, krūmas augs sodrus;
 • ant lovos reguliariai atsilaisvinama žemė, bandant nepažeisti šakniastiebių;
 • Po žydėjimo galite rinkti dėžes su sėklomis ir auginti juos kitais metais.

Norėdami papuošti sodą, verta rinktis vienerių metų varneles. Be paprasto priežiūros, jiems būdingas ilgesnis žydėjimas. Pirmasis pumpurus pasirodo birželio pradžioje, o paskutiniai pumpurai išbluko tik nuo šalčių atsiradimo.

Kokia veislei pasirinkti?

metinių dulkių gėlių miegaPrieš sodinimą turėtumėte patikrinti metinių dulkių veislių su nuotraukomis ir pavadinimais. Kai kurie iš jų nebus auginami daugiau kaip 20-20 cm (žemo dydžio), todėl jie netinka perdirbti puokštėms. Aukštos veislės gali siekti iki 70-90 cm aukščio ir gali tapti tikru gyvatviniu gyvatvoriumi. Tarp populiariausių metinių dervingų veislių galima išskirti:

 • Figaro yra mažas krūmas (iki 45 cm), kuriame yra sultingi, spalvingi žiedynai;Figaro dahlias
 • Piccolo – dar vienas mažas krūmas (iki 40-45 cm), kurio gėlės aiškiai išskiria šerdį ir žiedlapius;PICCOLO
 • “Unvins Dwarf” – aukštesnis augalas, gali pasiekti 60 cm.veislė Unvins Nykštukas

 

Kasmet auginamų delfinų yra lengvas būdas gauti ryškias gėles be didelių išlaidų ir pasiruošimo. Iš aukštų augalų gaunami gražūs puokštės ar gyvatvorės, o nykštukiniai metiniai delfinai sudaro mažas beribes. Jas lengva prižiūrėti, nereikia pasirengti žiemai ir tręšti. Be to, augalinės sėklos gali būti surinktos nepriklausomai ir paliekamos sodinti kitą sezoną.

Metiniai delfinai šalyje – video