gėlių puokštė su dekoratyvine saulėgrąžomisĮsivaizduokite lieknas galingų augalų eilutes, kurios tenkina ryto saulę ir paverčia gražius skrybėles už savo spindulių. Tai helianthus, žinomas mums pavadinimu “saulėgrąža” – labiausiai lengvoji kultūra. Jei manote, kad galite jį susitikti tik tose srityse, kuriose saulėgrąžų auginama pramoniniu mastu, tu esi giliai klaidinga. Dekoratyvioje gėlininkystėje Helianthus neatsižvelgiama į paskutinę vietą. Dėl selekcininkų veiklos gaunamos daugybė hibridinių veislių, įdomių spalvų, o kultūros nepriimtinumas ir didžiulė karališkoji išvaizda pritraukia paprastų, bet originalių mėgėjų dėmesį.

Vėliau dekoratyvinės saulėgrąžos dažnai naudojamos puokštėms gaminti, o po pjovimo augalas išlieka šviežias 2 savaites.

Augantis heliantras yra malonu. Jis vystosi praktiškai be žmogaus pagalbos be kasdienės priežiūros poreikio. Netgi vienas augalas gėlių lovoje tampa dėmesio centru, o grupinės kompozicijos iš įvairių saulėgrąžų veislių ir kartu su kitomis gėlėmis sukuria unikalų šedevrą. Mes siūlome atidžiau pažvelgti į dekoratyvinę saulėgrąžą ir jo populiarias rūšis, taip pat sužinoti apie auginimo ypatybes, kad kiekvienas galėtų pasirinkti savo mylimą augalą ir papuošti savo svetainę.

Jo mokslinis pavadinimas saulėgrąžų buvo dėl žiedyno, panašus į saulę formos, ir graikų kalba, kurioje “geliantus” reiškia tiek, kiek dviejų žodžių: “Saulė” ir “gėlės”. Štai kodėl ji dažnai vadinama “Saulės gėlė”.

Kas yra dekoratyvinė saulėgrąža?

įvairių rūšių dekoratyvinės saulėgrąžosHelianthus yra astroidų šeimos atstovas (Compositae). Visos jo hibridinės veislės yra pagamintos iš laukinių saulėgrąžų, turinčių vienerių metų augalų, kurių aukštis iki 1 m, o daugybė žiedynų – kepurių saulės. Žiedynas yra krepšys su mažais vamzdiniais žiedlapiais viduje ir dideli kalbos žiedlapiai – palei kraštą. Žydėjimo pabaigoje žiedlapiai nudžiūvo ir kris, o po jais subrandinamos juodos, blizgios sėklos.

Saulėgrąžų sėklos turi labai gerą daigumą: net po 3 metų jie gali sudygti.

Veislės įvairovė helianthus

gražus žydintis heliantasŠiandien yra beveik 200 rūšių geliantusa, kurios naudojamos dekoratyvinės sodininkystės, bet veisėjai nesibaigia išrasti naujų veislių šio unikalaus augalo. Yra tarp jų ir kaip nykštukė bandiniai, kurie neturi viršyti 30 cm aukštį, ir nekilnojamojo gigantai augimas daugiau kaip 3 m yra ne mažiau įvairus ir dažymas skrybėlės :. On būdingą geltoną spalvą su unikalus baltų žiedlapių ir net tamsiai raudonos. Ką kalbėti apie veislių Terry – jie alsuoja sodrus galvos papuošalas yra gėlynai.

Related  Abrikosų naudojimo ypatybės, jų nauda ir žala

Mokslininkai taip pat dirbo pačioje žiedyno formoje, gamindami veisles, panašias į juodžemis, chrizantemus ar gerberus. Ir pati žiedlapių forma skiriasi nuo standartinės saulėgrąžos rūšies – jos gali būti apvalios arba ovalios, išlenktos arba susuktos.

Verta paminėti, kad dauguma šiuolaikinių hibridų yra visiškai sterilūs. Jie neturi žiedadulkių, todėl alerginė reakcija į saulėgrąžų puokštę nėra įtraukta.

Atsižvelgiant į augalo formą, išskiriamos šios heliconinių gėlių rūšių grupės:

 • margas (su lapais);
 • Kalifornijos (su pilnais žiedynais);
 • multiflorate (Val skaičius žiedynų išdėstyti išilgai stiebo perteikimo saulėgrąžų piramidės formos).

Bendras krūmo aukštis yra:

 • milžiniškų “augimas” nuo 1,8 iki 3 m, didelės skardos iki 30 cm skersmens;
 • vidutinio dydžio saulėgrąžos su 1,2 m aukščio;
 • Nykštukų veislės, kurių aukštis ne didesnis kaip 60 cm.

Tarp gražiausių heliantų rūšių verta paminėti tokias veisles:

 • Moulin Rouge su bambuko spalvos aksomo dangteliu;Helianthus Moulin Rouge
 • saulėgrąžų milžinas titanas;helianthus titanas
 • nykštukas Teddy Bea;helianthus teddy bea
 • Mėnulio šviesa su citrinomis žiedlapiais;helianthus mėnulio šviesa
 • san karalius;helianthus san karalius
 • Vanilinio ledo su citrinos žiedlapiais ir dideliu juodu širdimi.heliantų vaniliniai ledai

Kur ir kada geriau sodinti saulės gėlę?

saulėgrąžų sodinimo vietaPagrindinis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti auginant heliantą – šis augalas labai mėgsta saulę ir tiesiog gyventi be jo negali. Jei jūsų svetainėje yra lengviausia ir šilčia vieta, ji paprasčiausiai skirta saulėgrąžoms. Be to, tokia vieta neturėtų būti užtvindyta tirpstančiu vandeniu.

Norėdami grožėtis spalvotomis skrybėlėmis iki šalčio, augalą galite auginti keliais apsilankymais, pradedant balandžio ir baigiant rugpjūčio mėnesiais.

Heliantų sodinimas daugiausia atliekamas sėklų pagalba, dedant juos į 2 skylutes. Antroji sėkla paprastai naudojama kaip rezervinė parinktis, tuo atveju, kai abu auga, vienas augalas visada gali būti persodintas. Apskritai, saulėgrąžų sėklos turi gerą daigumą. Labai gilinti sėklos nereikia, ir gana 2 cm – toliau stiprios šaknys pats tvirtai įsikurti gerai.

helianthus vazonuoseAtstumas tarp skylių priklauso nuo konkrečios veislės ir yra vidutiniškai apie 40 cm. Jei jis yra tiesus vaizdas, kuris mažai šeriasi, skylės gali būti priartintos viena prie kitos. Sultingi, gausiai šakojantys krūmai turėtų būti sodinami rečiau, kad jiems būtų pakankamai vietos vystymuisi.

Jei nuspręsite auginti heliantų sodinukus (ir tai įmanoma), verta manyti, kad jis netoleruoja transplantacijos.

Nykštukų veislės gali būti sodinamos kaip augalų puodai, o vasarą konteineriams paliekant sodą. Reprodukcijos geliantusov-daugiamečiai dalijant krūmą, kuris yra atliekamas per trečiąjį metų po pasodinimo ankstyvą pavasarį arba rudenį atlikta.

Related  Kaip augti namuose bonsai sakura

Dekoratyvinės saulėgrąžos priežiūra

gėlės dekoratyvinės saulėgrąžosNepaisant savo dydžio ir galinga struktūra (kuri retai net gėlynas turi tokią stiprią kamieno, neįskaitant krūmų), geliantus dauguma nereiklus augalas. Apželdinimo stadijoje vykdomos beveik visos pagrindinės auginimo priemonės. Pasirinkus tinkamą vietą kultūroje, priežiūros geliantusom ateityje neduos problemų, nes iš prigimties saulėgrąžų turi gerą atkaklumas, priimti jį iš savo protėvių. Jis sukūrė šaknų sistema tvirtai nustato augalų dirvožemyje, ar tai būtų kompaktiški tipų ar aukščio veislių, ir gali gauti elektros energiją iš žemesnės sluoksnių.

vidutinio saulėgrąžų laistymasKalbant apie drėkinimą, Helianthus pageidauja vidutinio drėgnumo. Užpildyti sodinimą nereikia, kad šaknys nepradėtų puvinėti, bet sausoje karštoje vasarą reikės pilti daugiau po krūmais vodichku.

gražios sultingos skrybėlėsSezono metu pageidautina dekoratyvinę saulėgrąžą paduoti du kartus mineralinėmis trąšomis, siekiant kompensuoti maistinių medžiagų pusiausvyrą, kurį augalo stiprioji šaknų sistema pasirinko iš dirvožemio. Tačiau, net jei tai nėra padaryta, helianthus neišnyksta, tiesiog negali atskleisti savo grožio visiškoje jėgoje.

Po saulėgrąžų sezono sezono metu gali būti sodinami tik ankštiniai augalai, nes jie labai išeina žemę. Net netgi pritaikius trąšas, dirvožemis gali būti visiškai atkurtas tik po kelerių metų.

raudonoji heliantų gėlėKai žiedynai išnyks, juos reikia iškirpti, kad prailgintų bendrą krūmo žydėjimą (didžiausios skrybėlės turėtų būti paliktos surinkti sėklas). Be to, genėjimas padės atleisti kamieną nuo stiebo, ir jis nebus sulenktas. Aukšti helianthus veislių reikia papildomos paramos.

Norėdami apytiksliai žydinčių heliantų, kai kurie vasaros gyventojai naudoja vieną triuką: jie ištraukia vaikus ir mažus pumpurus, augančius po centrine.

Jei viskas yra aiški vienmetinių metų atžvilgiu (jie turi būti sodinami kasmet), tada turėtume pasakyti keletą žodžių apie ilgalaikius dekoratyvinius saulėgrąžos. Tai susiję su gėlių žiemojimu atvirame lauke – auginant daugiamečius augalus šaltuose regionuose, jie gali reikalauti pastogės, ypač jei žiemos nėra labai snieguotos. Likusiame, daugiamečių kultūrų priežiūra nesiskiria nuo vienerių metų heliantų veisimo.

Related  Kada sodinti astres ant sodinukų

galite surinkti sėklą.Kaip jau matėte, saulės gėlė tikrai yra labai suderinama ir neįtikėtinai graži. Sutaupykite sėklų ir augkite savo svetainėje, kad tai universalus augalas. Tall gigantai su savo didelių skrybėlės saugiai paslėpti savo name nuo kaimynų, mažyčių trupinius su sodrus vadovai papuošti vasaros terasa, ir daugiamečių saulėgrąžos ilgą laiką jus pasitiks prie vartų, linksėdamas galvą sveikinimo.

Dekoratyvinių saulėgrąžų sėklų apžvalga – video