Palangėje žydi streptokarpasHibridinių streptokarpų formų grožis yra panašus į orchidėjų subtilumą ir žiedynų rafinuotumą. Streptokarpių priežiūra ir augimas nesukels sunkumų net pradedantiesiems floristams. Ryškiai raukšlėtos lancetozės lapai iki 30 cm rėmo gėlių puokštės riaušes. Gramofonai gėlės yra vieni su ilga rodyklė, bet jie išeina iš kiekvieno lapo sinuso, ilgėja ir žydėti per gėlių puokštes, todėl jūs žavisi save.

Nuotraukų streptokarpas su tinkama priežiūra namuose

Gerai rūpinantis, streptokarpo žydėjimas tinka akiaiNamuose streptokarpus galima auginti rytiniame arba vakariniame lange. Kambario gale jums reikės specialios lempos su specialia fluorescencine lempa. Vasarą pietų langas reikalingas šešėliavimui, šiaurės šviesoje nepakanka. Tiesioginis saulės spindulys sugadins lapus ir gėles. Kaip ir daugelyje dekoratyvinių kambarinių augalų, priežiūros ir auginimo streptokarpas netoleruoja potvynių ir nejudančio vandens.

Oro drėgnumas 60-70% sukurs patogias sąlygas. Padeda su akmenimis ir samanomis. Žiemą gėlė gaus žolių stiprumą, jei ji bus laikoma 16-18 laipsnių temperatūroje, be tręšimo ir pjovimo laistymo. Vieno su puse mėnesio poilsio pakanka atkurti augalą. Be to, gėlių reikia lemiančių veiksnių:

  • teisingas pagrindas;
  • laistymas ir tręšimas;
  • transplantacija;
  • reprodukcija.

Streptokarpių konteinerių ir dirvožemio sudėtis

Augalas auga greitai ir reikia transplantacijosSkirtingas savybes, kuriomis rūpinasi streptokarpas namuose, yra greitas krūmo augimas. Kashpo reikalauja mažai, bet platus. Turi būti drenažas, sluoksnis bus apie 2 cm. Augalas persodinamas žiemos pabaigoje ir po šešių mėnesių. Geriausias transplantacijos būdas – perpylimas dideliame dubenyje.

Pagrindinė sąlyga – dirvožemis neturėtų būti kondensuotas, lieka lengvas ir oro pralaidumas. Paprastai daigai turi būti praskiedžiami iki smėlio ar perlito, supjaustyto samanos, vermikulito

Augalą taip pat galima auginti durpėse. Durpių pagrindas visada turi būti drėgnas. Kai šis substratas išdžiūsta, susidaro monolitas. Bet koks patalpų augalų dirvožemis, net įsigytas, turi būti sterilizuotas.

Laistymo ir drėkinimo režimas

Augalas pageidauja laistyti per drenažo skylęAugantis sveikas streptokarpas ir rūpinimasis jais yra susiję su tinkamu augalų hidratacija. Paprastai vanduo tekinamas per drenažo skylę. Gerai organizuoti žemės drėkinimą per lizdą. Šiuo atveju nuolatinis kapiliarinės drėgmės pasisavinimas daro dirvą stabiliai drėgmę. Į viršų laistyti, vanduo turėtų būti pilamas ant vazonų sienų, bandant ne nukristi ant lapų ir gėlių.

Pabarstykite streptokarpą minkštu šiltu vandeniu. Jei augalas nulenė lapus dėl žemės džiūvimo, elastingumas atsigaus, tačiau nuleidžiamos gėlės turės būti nutrauktos, jie bus prarasti.

Pabarstykite purkštuvu kaip rūkas, streptokarpas mėgsta, bet lašeliai vandens ant lapų gali sukelti negraži dėmių išvaizdą. Drėgniui tinkama laikyti gėlių puodą ant padėklo drėkintuvu. Ar bus padėti ir lėkštė su vandeniu, sumontuota šalia augalo.

Reikalavimai maitinimui

Trąšas streptokarpiamsJaunas krūmas, greitai augantis po veisimo, reikalauja azoto tręšimo. Tačiau jas reikėtų sumažinti procentais, kai atsiranda pumpurų. Dabar streptokarpui reikia fosforo ir kalio. Iš paruoštų patalpų augalų kompozicijų pirmiausia naudojamas “New Ideal” trąšas, vėliau naudojamos trąšos “Superflow”, “Fialochka” ir panašiai žydinčių augalų augalams. Tręšti augalą kartą per savaitę, keisdami skirtingas kompozicijas. Per poilsio laikotarpį tręšimas nėra atliekamas.

Related  Augimo stromingo savybės kambario sąlygomis

Rekomenduojamos trąšų dozės turėtų būti sumažintos perpus. Jei augalas aktyviai augina lapus per šį laikotarpį, tai yra normalu. Iš kiekvieno lapo sinuso atsiranda gėlių smaigalys. Todėl žemesni lapai, kurie jau žydėjo, turi būti pašalinti, kruopščiai pjaustant aštriu peiliu. Žiūrėkite vaizdo įrašą, kaip rūpintis streptokarpais ir auginti įspūdingą krūmą.

Streptokarpių kenkėjai ir ligos

Streptocarpus paveikia miltligėLigos, veikiančios augalą, gali būti miltligė ir pilka pelėda. Jei lapų plotas, atrodo, buvo purvinas su baltomis dulkėmis, tai miltligė. Pagal plokštelę pasirodys liemenėlės ir lapai mirs. Liga plinta greitai ir visoms gėlėms namie gresia pavojus. Todėl būtina nupjauti paveiktą lapą ir gydyti augalus Topaz, tai yra nukreiptas veiksmas fungicidas.

Ne mažiau varginanti liga streptokarpusov yra pilkas puvinys, apimantis visas augalo dalis pilka purus danga. Tokį augalą reikia nuplauti šiltu dušu ir apdoroti fungicidu. Jei atsiranda naujų židinių, gydymas turi būti kartojamas.

Grybelinių ligų sąlygos yra pernelyg girdančios, sudėtingos šaltu oru ir atvirkščiai, šiltnamio efekto sukūrimas. Būtina normalizuoti temperatūrą ir drėgmę, o ligos pasitrauks.

Iš vabzdžių kenkėjų, ypač streptokarpų maro, voratinklio erkės. Jis pradedamas sausame ore, labai greitai išsiplėsti lapo pusėje. Sucking sulčių, jis apverčia lapą su tinkle, kuriame daug kolonijos narių swish. Dėl to lapai yra stipresni, geltoni ir džiūsta. Norėdami išsaugoti gėlę, ji turi būti izoliuota ir išlaisvinta iš gėlių. Trys kartus per 7-10 dienų atlikite gydymą vienu iš insekticidų. Viršutinis žemės sluoksnis taip pat purškiamas. Šiuo metu būtina sustiprinti kitų augalų statuso kontrolę. Kenkėjas yra visodis.

Tiksliai atliekamos tos pačios operacijos, jei nustatomas trigsas.

Streptokarpo reprodukcija

Svarbi kultūros plitimo sąlyga yra jos gebėjimas daugintis. Ši gėlė atgamina:

  • krūmo padalijimas;
  • sėklos;
  • lapo plokštė.

Related  Bendrosios orchidėjų priežiūros taisyklės

Lengviausias reprodukcijos būdas – krūmo pasiskirstymas transplantacijos metu. Gausus gėlė plečiasi dėl šoninių susiformavusių krūmų augimo ir lengvai dalijamas į dalis. Atsižvelgiant į padalijimą, krūmas atjauninamas.

Namuose galima auginti streptokarpą iš sėklų. Labai mažos sėklos, parduodamos, yra išdžiūvusios. Sėja yra paviršutiniška, tačiau, kadangi korpusas turi būti sunaikintas, viršutinis žemės sluoksnis turi būti drėgnas. Naujos kopijos galite gauti nenumatytomis spalvomis ištisus metus. Nuo sėjos iki žydėjimo praeina 7 mėnesiai. Žiemai sodinukams reikia papildomo apšvietimo. Dažniau streptokarpus daugina lapus.Streptokarpo dauginimas lapo plokštelės dalimis

Čia visų Gesnerijų turtas yra atsinaujinti lapo plokštelės dalies šaknis. Kaip reprodukcijai, fragmentams nupjauti naudojamas sveikas prinokęs lapas ir skustuvas, kaip parodyta nuotraukoje. Į mirkytose durpių tabletėse auginti kotelį ir laukti rezultato. Jauni ūgliai, suformuoti aplink lapą, sėdi atskirais puodeliais.

Yra “skrudintuvo” metodas, kai iš vienos lapo pašalinamas tik centrinis venas, o išilginės juostelės dedamos į mini plokštę, pavyzdžiui, dėžutę iš ritinio. Uždėkite ir apipurškite sodinimą, tada palikite dėžėje drėgmę. Bus daug vaikų, kuriuos reikia sėdėti.

Nesunku priežiūra, lengva veisti streptokarpus galima net pradedantiesiems.

Mokytis transplantuoti streptokarpus – video