gėlės aquilegia“Aquilegia” – tai vaismedžių šeimos augalai. Ji gali kelis metus augti vienoje vietoje ir neprarasti savo dekoratyvinių savybių. Jis yra plačiai naudojamas kraštovaizdžio dizaino kuriant žydinčių kompozicijų. Kad aquilegia gerai auga ir yra patenkintas jos žydėjimo, būtina laikytis paprastų sodinimo taisyklių ir tolesnės priežiūros.

Reprodukcijos metodai

akveduko kopūstaiIšskirti aquilegia jūsų svetainėje nėra sunku. Jis platinamas vienu iš šių būdų:

 1. Sėklos. Pasibaigus žydėjimui augalui, susidaro sėklų kapsulės. Jų turinys džiovinamas ir stratifikuojamas +5 laipsnių temperatūroje. Auginant aquilegia iš sėklų, svarbu juos sodinti. Tai geriausia tai padaryti ankstyvą pavasarį tiesiai į žemę. Jei jūsų vietovėje dažnai yra šalčių, geriau kreiptis į sodinukų auginimo būdą. Norėdami gauti ankstyvą ūglių, galite žiemą auginti aquilegia.slyvų sėklos
 2. Padalijant krūmą. “Aquilegia” šaknų sistema yra trapi, ją lengva sugadinti. Todėl krūmo pasiskirstymas atliekamas tik išimtiniais atvejais. Šis metodas gali tik auginti augalus, kurie sulaukę trejų metų amžiaus. Ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį iškaskite šaknies sistemą. Po to šaknys plaunamos vandeniu ir nukerpami visi ūgliai. Šaknies sistema yra supjaustoma per pusę, todėl sveiki inkstai išlieka abiejose pusėse. Plokštelių vietas reikia apibarstyti smulkia malta medžio anglimi. Tokių sodinukų įsisavinimas bus ilgas ir sunkus.Jūs galite dauginti aquilegia dalijant krūmą
 3. Auginiai. Prieš pradedant inkstų paruošimą, spuogus paruoškite anksti pavasarį. Ryklių vietas rekomenduojama apdoroti šaknies stimuliatoriumi ir pasodinti į dirvožemyje užpildytas puodus. Šaknimis trunka apie tris savaites.

Paprasčiausias ir greitesnis būdas yra dauginti sėklas. Tai Aquilegia sodinimo suteikia tvirtą sveikus augalus be didelių pastangų.

Pasirinkite vietą ir tūpimo taisykles

akvilego nusileidimo vietaGėlių grožis ir gausa daugiausia priklausys nuo dirvožemio kokybės ir tinkamo gėlių buvimo vietos pasirinkimo. Augalas jaučiasi geriau šviesiai atspalviu. Rekomenduojama sodinti netoli krūmų ar mažų medžių su nudžiūvusiu vainiku. Tamsoje aquilegia praranda savo ryškumą, gėlės bus mažesnės.

Dirvožemis turi būti laisvas. Jame turėtų būti pakankamai maistinių medžiagų. Augalas netoleruoja drėgmės sąstingio prie šaknų. Todėl prieš sodinimą būtina organizuoti drenažo sluoksnį.

Vandenilio iškrovimas ir priežiūra atvirame lauke bus lengvesnis, jei išlaikysite teisingą atstumą tarp augalų. Tarp jų turėtų likti apie 40 cm. Vienoje kvadratinėje dirvožemio vietoje galės tilpti iki 10 augalų.

Jei sėjote sėklos tiesiai atvirame lauke, tada jas reikia uždaryti apie pusę centimetro gylio. Sodinukai yra pasodinti mažose skylutėse. Rekomenduojami milteliai pelenai ir tręšti su humusu.

Priežiūros ypatybės

akvilegija konservatorijojeAquilegia sodinimas ir priežiūra nereikalauja specialių įgūdžių ir gebėjimų. Pakanka sekti kelias paprastas rekomendacijas:

 1. Augalas gerai toleruojamas dėl drėgmės trūkumo. Bet jūs negalite visiškai jo atimti iš vandens. Laistymas turi būti vidutiniškas, kai dirvas išdžiūvo.
 2. Reguliariai piktžolė piktžoles ir atlaisvina dirvožemį aplink augalus.
 3. “Aquilegia” mėgsta gerai apvaisintas dirvožemis. Kartais atskleisti nedidelį komposto kiekį. Mineralines trąšas rekomenduojama įvesti ne dažniau kaip du kartus per sezoną. Geras rezultatas yra kasmetinis dirvožemio atnaujinimas. Pašalinant viršutinį dirvožemio sluoksnį ir senų užpilkite naujo.
 4. Jei planuojate surinkti sėklą, tada prieš dangtelį suvyniokite juos su marlę. Tai padės išvengti sėjos.
 5. Rudenį ruošiant žiemą aquilegia yra genėjimas. Stiebai supjaustomi bazinių lapų lygiu. Tai leis augalui geriau žiemoti ir neprarasti savo savybių. Norėdami atšilti, pabarstykite durpių ir smėlio mišiniu.
 6. Persodinti Aquilegia rudenį vyksta kas penkerius metus. Dažnai tai padaryti nėra verta, nes augalas išgyvens blogai. Kasti visą krūmą kartu su žeme, supjaustyti visus ūglius. Pašalinkite pažeistus šaknis. Jūs vienu metu galite padalinti krūmą. Drop jį į naują vietą. Kompostui gali būti naudojami sveiki ūgliai.

Dabar tinklalapyje galima lengvai rasti gėlių akvilegijos sodinimo ir priežiūros taisykles. Stebėdami jas, gausite gražią sveiką gėlių puokštę, kuri jums paliks visą žiemą vasarą.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

kenkėjų kontrolė aquilegiaNeteisingai iškraunant ir prižiūrint aquilegia atsiranda ligų, kurių nuotraukos dažnai išgąsdinamos. Tarp labiausiai paplitusių problemų yra:

 1. Miltligė. Su šia liga, lapai tampa rudi ir įsitaisę į vamzdelius. Laikui bėgant jie visiškai miršta ir išnyksta. Kova su karbamido tirpalu. Vėliau jie purškia augalą vakare, kai jau yra saulė. Kai kurie augintojai šiuo tikslu naudoja žalią muilą. Galite naudoti specializuotas chemines medžiagas.
 2. Pilkas puvinys. Susiduriant su tokia problema neįmanoma. Užkrėstas augalas turi būti visiškai suvirintas ir sudegintas.
 3. Rūdys. Kova su šia liga vykdoma naudojant specializuotus vaistus. Topazas laikomas vienu iš geriausių. Taikykite jį griežtai laikydamiesi instrukcijų.
 4. Nugalėk nuo kenkėjų. Dažniausiai yra vorinių erkių, amarų, nematodų, kaušelių. Siekiant kovoti su jais, naudojami cheminiai veiksniai. Geras rezultatas yra vaistas “Actellik” ir “Karbofos”. Nematodas ne visada gali būti nugalėtas; Pažeistame dirvožemyje bus galima augalus, kurie yra atsparūs nematodui, pvz., Spindulių, česnakų ar javų grūdus.

Susidurti su aquilegia auginimu gali net nepatyręs floristas. Pakanka griežtai laikytis visų priežiūros taisyklių.

Akvastės auginimas ir priežiūra – video