Lapai įvairių kalateiDaugybė kalatei gėlių rūšių nuotraukų įtakoja gėlių augintojų vaizduotę ne keistų žiedynų, bet kiekvienos veislės lapai su unikalia spalva. Šios rūšies žolinių įvairiausių augalų tėvynė yra Pietų Amerikos žemyno atogrąžų zona.

Didelis, aukštis ir 70-80 cm Qalat vertinama patalpų gerbėjai augalų lapija pakankamai paprastas ovalo ar elipsinio formą originalaus modelio ant lapo pusėje plokštės ir storo pusėje bordo spalvos. Kiekvienas kalatei tipas, kaip nuotraukoje, turi unikalų ornamentą. Kai kuriose veislėse lapų plokštės iki 20-40 cm ilgio yra žymiai gofruotos.

Yra dekoratyvūs ir lapuočių kambariniai augalai, tokie, kad gėrėme gėlių augintojus, pasižyminčius spalvingais žiedynais. Surinkite savo namų kolekciją ryškia kalatej mišinio, galite paversti kambario palangę į tikro atogrąžų miškų išvaizdą.

Kalateja Varshevicha (Calathea warscewiczii)

Kalateja VarcevicŠi rūšis taip pat priklauso žydinčioms kalatei rūšims. Kalacheeu Varcevic gali būti pripažinta tankiais tamsiais žaliais lapais su lengvais smūgiais, nukrypstančiais nuo centrinės žarnyno. Jei viršutinė lapo pusė yra aksominė, tada galinis paviršius, kaip ir daugelis kitų kambario sluoksnių, yra violetinė-bordo.

Kalateja Varshevicha, vardu botanisto garbei, pirmą kartą apibūdino rūšįŽiedynas Qalat Varshevicha kyla iš sinusų lapas turi šakutė sraigtiniu susukti baltos arba rausvos pažiedžių, iš kurios maža Peep, kad lyderėmis pritraukti vabzdžius. Po vytimo gėlių Qalat, nuotraukoje ant jo jaunų stiebų susidaro lizdai naudojami veisimui Gėlių neįprastą Dekoratyviniai augalai.

Calathea crocata

Žydintis kalatei šafranasVienas iš labiausiai dekoratyvinių katale rūšių, auginamų namuose. Ne tik tai, kad rūšis yra stebėtinai gražus banguotas gilias žalsvai žalios spalvos žalumynai. Ryškus šios rūšies bruožas yra didelis daug žiedynų, neįprastas kalatei oranžinio geltono atspalvio. Dėl spalvos, arti šafrano spalvos, Krokata kalathea gavo antrąjį pavadinimą.

Interjero Kalatea gėlių žiedasDaugelis augintojų žino šį elegantišką išvaizdą kaip safario kalate. Palyginus su glaudžiai susijusiomis rūšimis, šis augalas yra pakankamai kompaktiškas ir neužima daug vietos net palangėje. Tačiau augalų pobūdis nėra per daug tinkamas, žydėjimo ir stabilaus tamsiosios žalumynės augimo galima pasiekti tik tuo atveju, jei tenkinami visi reikalavimai svetimų tropikų priežiūrai.

Šio gėlių nuotraukoje gerai matoma, kaip atrodo oranžinės oranžinės spalvos žiedynai beveik juodos žalumynės fone. Dekoratyvinė ir lapuočių kultūra puikiai reaguoja į viršutinį apsirengimą, netoleruoja tiesioginių saulės spindulių ir nepatiria transplantacijos, todėl suteikia galimybę padidinti žaliosios masės.

Kalatėja papuošta ornamentais (Calathea ornata)

Kalatea dekoruotas, pagamintas iš daugelio susijusių rūšių, ištemptų kiaušinių lapų su ryškia centrine veinle ir kontrastingos baltos juostelės. Gėlių augintojams šiandien yra gana daug veislių, susijusių su šia nuostabia Kalatei rūšimi. Tačiau dažniausiai kolekcijose galite rasti “Sunderian caladay” su tankiais plataus ovalo lapais iš tamsiai žalios oscar.

Augalui dekoratyviai suteikiamos plonos rožinės ar baltos spalvos juostos, pora išeinančios iš centrinės venos iki plokštelės kraštų. Lapo apačia yra rusvos ar bordo spalvos.

Sanderian's Calatea SheetNamuose Santarėjos kaletė neauga virš 50 cm, tačiau gamtoje karūna gali gerokai išaugti ir pasiekti net du metrus aukščio.

Kalateia dryžuotas (Calathea zebrina)

Nors visi kalatei tipai nesiskiria nuoširdžiu temperamentu ir dėl to gėlių augintojas nuolat atkreipia dėmesį į save, šis pobūdis yra visiškai kaprizingas.

Krona kalatei dryžuota“Kalatea” dryžuota arba “Zebrina” yra labai jautriai reaguojama į oro sausumą, todėl maistinei medžiagai reikia labai laisvo dirvožemio ir dėmesio laistyti. Gamtoje tokio kalatei gėlė, kaip ir nuotraukoje, sparčiai auga ir formuoja galingą amžiną žalio pusę krūmo iki metro aukščio. Gerai rūpinasi, vienodai didelė kalatea tampa namuose.

Speciali pasididžiavimas dryžuotas kalatei yra dideli lapai. Lengvas, blizgus lapas, kurio ilgis 50 cm, dekoruotas dekoratyviniais tamsiai žalios spalvos smūgiais, o lapo apačia yra stora bordo.

Kalatea Lansifolia (Calathea lancifolia)

Foliage kalatei lansifoliaNuotraukoje pateiktos kalateos rūšys nurodo keletą, bet labai vertinamų gėlių augintojų žydinčių augalų veislių. Namuose, Brazilijos atogrąžų regione, kalatea lansifolia gyvena beveik pastovios temperatūros sąlygomis, dideliu drėgmės ir maisto gausumu. Tą pačią atmosferą turės išlaikyti patalpų augintojų mylėtojas, grožėtis kalatei gėlėmis, parodyta nuotraukoje.

Calathea lansifoliya -. Tai yra didelio namo augalų, kurio aukštis gali pasiekti 80 cm gėlės yra išdėstyti trumpais žiedynkočiais esančių pagrindo lakšto lizdo. Korolio spalva balta arba šiek tiek rausvos. Lapai yra pailgi, ploni, šviesiai žalios spalvos, juodos dėmės išilgai centrinės venos. Ant nugaros pusės lansifolijos formos kaledos lapų plokštės yra rausvai violetinės spalvos.Gėlės kalatei lansifolia

Calathea makoyana

Netoli ankstesnių augalų rūšių yra Kakatea Makaja, iš pradžių iš Brazilijos. Šios rūšies lapai taip pat padengtas kontrastingų dėmių, tačiau lakštinio metalo plokštelė yra suapvalinti, ir ant nugaros pusėje modelio kartojasi visiškai, ne tik žaliųjų ir rusvai raudoni tonai.Kalatea Makoya

Calathea rubifarba (Calathea rufibarba)

Šio tipo kalatei, kaip nuotraukoje, aštrios pailgos lapai, palyginti su kitomis šio augalo rūšimis, gali atrodyti paprasti. Lapai turi lygiai žalią spalvą, kuri kai kuriose veislėse tęsiasi į nugarą. Ir vis dėlto, kalatea yra labai patraukli dėl banguotos formos tankių lapų plokščių, sėdi ant ilgai rusvai violetinės žievės.

Namuose augalas reikalauja geros mitybos ir patekimo į difuzinę šviesą. Laikantis priežiūros sąlygų, gėlių augintojas gali gauti mažą geltoną, kaip nuotrauką, gėlių kalatej.

Calathea bachemiana

Šio tipo kalatei lapai yra gana siaura ir ilgi, iki 35 cm. Jie laikomi plonais ištemptais kirtimais ir formuoja tankią rozetę virš žemės paviršiaus. Tipiškas rūšies bruožas yra lapų plokštelės viršutinės dalies sidabriną spalvą, ant kurios aiškiai matosi tamsiai žalia oranžuotė elegantiškoje šakoje.

Kalatea BachemGėlės kalatei Bachem ne tokie dekoratyvūs, kaip kalatei šafranas, tačiau jie labai pagyvina bendrą vaizdą ir domisi tropinių augalų gerbėjais.

Calatea rosepitca (Calathea roseopicta)

Calathea rozeopikta – kilęs iš Brazilijos, kur augalai pasiekia 80 centimetrų aukščio ir malonus išvaizda margas lapija, kuri lygiai taip pat sunku rasti net kitų tipų Qalat.

Kalatea rosetopikta veislės medalionasDažniausiai mėgėjų kolekcijose patalpų augalai atitinka kalateya Medallion. Šią veislę galima aptikti apvaliais ovaliais odiniais lapais su įvairiomis spalvotomis ornamentais. Centrinė venna yra rožinė, alyvuogių šepetėliai yra matomi aplink jį, o šalia plokštelės krašto yra figūruota juosta kreminės arba baltos spalvos. Šio gėlių kalatei lapai, esantys ant blynų, tamsiai raudoni, labai šviesūs.

Calathea loeseneri

Kaletėja iš LosenerySveikindamas iš pusiaujo regionuose Ekvadoras, Kolumbija ir Peru, yra Calathea Loseneri. Šis augalas neišskiria originalius spalvų lapija, bet užima garbingą vietą sodininkų, nes ryškiai lanceolate lapija ir subtilus gėlių Žvaigždėtasis Qalat kolekcijų.

Vaizdo įrašas apie Zebrin kalatei