Allium

“Allium” gėlė auga daugiausia šiaurės pusrutulio šalyse, tačiau galima pastebėti gausą augalų Čilėje, Brazilijoje ir kai kuriose Afrikos šalyse. Išnagrinėjęs aliuminį nuotraukoje, neįmanoma slopinti šypsenos – gėlių išvaizda yra panaši į užaugusias ir žydintus svogūnus. Skirtingai nuo augalinio išsivalyto gėlių skėčio, galite pastebėti mažą lemputę – ne daugiau kaip 5 mm skersmens. Jie turi tamsią spalvą, dažnai jie pakeičia rausvą gėlių.

Šiuo metu dekoratyvinis svogūnas “Allium” turi apie tūkstantį rūšių ir veislių, skirtų pagal gėlių formą ir dydį. Visi jie yra renkami skėčiais, todėl gėlių lovelė įgauna daugybę kamuolių kaupimosi. Priklausomai nuo tipo ir aukščio regione gėlių svyruoja nuo 5 cm iki 1,5 m. Už prisiminimus ir pasirinkdami tinkamiausią kokybės už savęs auginimo poreikio tikslais ištirti labiausiai paplitusių rūšių.

“Allium” apvalios (sphaerocephalon)

aliuminis apvaliosAllium sphaerocephalon yra labiausiai paplitusi Rusijoje, kaip nepretenzingas klimato sąlygų ir gamtoje gali augti tiek pakrantės uolų ir smėlio, ir iš Europos ir Šiaurės Afrikos šalių pievų. Rusijos veisėjai ir gėlių mylėtojai traukia ryškios rudos Žiedynas augalai žydi liepos viduryje ir malonus nuomonėmis 2-4 savaites.

Apvalios formos aliuminio rodyklė gali augti iki 60 cm aukščio, o žiedyno skersmuo ne mažesnis kaip 5 cm. Gėlių skėtis yra tankus, puikiai derinamas su dekoratyvinių žalumynų svogūnėliais.

Allium SpherocephalonGėlė gerai auga laisva dirvožemyje, tuo tarpu ji toleruoja žiemą be būtinybės iškasti svogūnėlių. Allium Sferocefalon pakanka padengti specialia medžiaga ir pabarstyti kritusius lapus.

Allium Roseum (roseum)

Allium RoseumPateiktas gėlių tipas yra priešinga aukščiau aprašyta veislei. Jos formos skėčiai yra išsibarsčiusios, su šviesiai rožinėmis gėlėmis. Gėlės didelės skersmens gali siekti iki 1,5 cm. Žiedynai “Allium Roseum” auga iki 60 cm ilgio. Paprastai augalas auga Viduržemio jūros pakrantėje.

Pateikta bulvių augalo rūšis yra viena iš nedaugelio plonų lapų, kurių plotis yra tik 1 cm. Augalai yra ant plono stiebo.

Allium Purple Sensation (Purple Sensation)

Allium Purple SenseichGėlė gavo savo pavadinimą dėl jo spalvos – skėčiai tankūs, daug mažų gėlių su šešiais žiedlapiais. “Allium Purple Senseihen” veislė aktyviai auginama rusiškų floristų soduose. Dauguma pritraukia nepretenzybes, taip pat gali augti net griežtoje šalies atmosferoje.

Augalas gali augti šešėlyje, toleruoja žiemą. Aukštis siekia 1,5 m (minimalus aukštis – 1,2 m), aliuminio žiedynas yra violetinė pojūtis skersmuo iki 12 cm.

Allium Gladiator

Allium GladiatorPateikta veislė pagal savo charakteristikas yra panaši į įprastą žmogaus daržovių. Jis auga iki 1 m su žiedynų skersmuo 20 cm. Skėtis yra tankus, jame yra gėlių su šešiais žiedlapiais. “Allium Gladiator” nuo likusio skiriasi nuo patvaraus aromato. Nepaisant panašumo su daržovėmis, ši veislė yra niūrios rūpybos, todėl daugiausia auginama šiltnamyje ar dendrariume.

“Gladiator” veislė yra ne tik panašus į svogūnų ir daržovių struktūrą ir savybes, bet ir valgoma. Maistą suvartoja ne lagaminai, o augalo lapai.

Allium Ivory Queen (Ivory Queen)

Allium Ivory QuinnAllium Dramblio Kaulo karalienė nusileido Rusijos sodai dažnai, nes jų pastovumo priežiūros, taip pat šiek tiek padidėjo – ūgliai pasiekia maksimalų 35 cm Ši gėlė patinka dideli žiedynai -. 12 cm žiedpumpurių -. Balta, pieno baltumo, dramblio kaulo.

Žalia-mėlyna atspalvių lapai ir begalinis aromatas suteikia ypatingą žavesį augalui. “Tsveli Allium” prasideda liepos viduryje, pumpurus galima pamatyti mėnesį.

Allium Giantum arba milžinas

milžiniškas aliuminisGėlių pavadinimas visiškai pateisinamas. Augalas pasiekia ne mažiau kaip 1,5 m aukščio, kurį nuotraukoje pavaizduoja aliuminis. Žiedynas alyvinė ir ryškiai raudonos spalvos su 8 cm skersmens Įdomu gėlių formos -. Tai įprasta visiems žvaigždė, o mažas tankus baldakimu. Žydėjimas prasideda viduryje ar vasaros pabaigoje, maloniai augintojams mėnesį.

“Allium Giganteum” yra kontrastas – jo aukštas stovas nėra “sujungtas” su lapais. Jie yra pritūpę, plati ir greitai geltoni.

Allium the Lover

AlliumŠi veislė klasifikuojama kaip mažai auganti augalas, nes jos aukštis siekia tik 10-20 cm aukščio. Gėlių svogūnėliai yra maži, ne daugiau kaip žirnis. Žiedynuose yra gėlių, kurios yra panašesnės į įprastus varpelius. Skėčiai yra laisvi, todėl žiedus galima skaičiuoti – jų yra ne daugiau kaip 40.

Aliuminis Aliumis auga centrinėje Rusijoje, žydi jau gegužės pabaigoje ir patenkina tik 20 dienų akis.

Allium Moli

Allium MoliRusų floristų soduose galite rasti nedidelę gamyklą su daugybe geltonų ir laisvų skėčių. Gėlė yra ne daugiau kaip 25 cm aukščio, pradedama žydėti nuo gegužės pabaigos iki birželio pradžios. Tai yra Malli aliuminis, kuris džiaugiasi nepretenziu augimu ir geltonų gėlių forma – įprasta žvaigždutėmis.

Allium Sativum

Allium SativumDauguma bus nustebinti, bet nuotraukoje esantis aliuminis yra česnakas. Augalų rūšių tyrimo požiūriu tai yra Satiumium allium rūšis, kurios svogūnėliai yra valgomieji. Skėčiai yra mažo skersmens ir dažniausiai yra neatidaryti baltų mažų gėlių pumpurai. Palaipsniui gėlės pakeičia šešėlį į pilką. Žydi dažnai baigiasi sodininkui. Jis tiesiog ištraukia žiedyną, rinkdamas svogūnus praktiniais tikslais.

Allium Mixed (Mixed)

Allium mišinysSelekcininkai aktyviai naudoja atitinkamą gėlę pristatydami naujas veisles. Tai Allium Mikesd yra vienas iš specialistų kūrybinės veiklos rezultatų, vadinamų trumpalaikiu mišiniu. Augalas iš tikrųjų pasiekia ne daugiau kaip 25 cm aukštį.

“Myxedo” pasirinko tie gėlių augintojai, kurie mėgsta kurti kraštovaizdžius, kurių gėlių lovos ilgai žydės. Ši dirbtinai auginama veislė žieduoja nuo birželio iki rugpjūčio, skirtingai nuo kitų veislių, kurios gali laikyti gėles ne ilgiau kaip 25-27 dienas.     

Priežiūros namuose savybės

Allium svetainėjeJei yra noras auginti pristatomą dekoratyvinę gėlę su tariamu tam tikrų rūšių maisto vartojimu, būtina ištirti savarankiško auginimo savybes namuose. Čia išskiriamos šios sodinimo ir priežiūros savybės:

  1. Sodo vietos pasirinkimas. Tai itin sausos vietos, kuriose yra daug šviesos. Yra keletas veislių, kurios gali atlaikyti šešėlį, tačiau skėčių ryškumas priklauso nuo apšvietimo. Todėl dažniausiai geriau pasirinkti saulės spindulių vietas.
  2. Nusileidimas. Svogūnų sodinimas yra būtinas rudenį – nuo rugsėjo iki spalio mėn. Dirvožemis turi būti derlingas ir laisvas. Norėdami tai padaryti, kasimo metu galite pridėti šiek tiek smėlio. Siekiant geriau pritaikyti svogūnėlių, rekomenduojama pridėti mineralinių trąšų, tinkamų svogūniniams augalams. Sodinimas atliekamas iš anksto paruoštuose šuliniuose, kurių gylis yra 2 diametro spyna. Atstumas tarp skylių yra ne mažesnis kaip 30 cm.
  3. Priežiūra. Allium turi būti laistomi, nes viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžiūsta. Kadangi augalas yra svogūnas, jo drėgnumas yra mirtinas. Auginimo metu pakanka piktžolių sodinti teritoriją ir atlaisvinti dirvožemį.
  4. Viršutinis padažas. Gėlė turi būti tręšiama tris kartus augimo ir žydėjimo metu. Pirmą kartą pavasarį, kai pasirodo pirmieji daigai. Tai turėtų būti specialios mineralinės trąšos. Žydėjimo metu žiedadulkėms skirtos kompozicijos yra parenkamos viršutiniam išdorojimui. Rudenį pristatomos fosforo-kalio trąšos. Medžių pelenai taip pat rekomenduojami pridėti prie dirvožemio rudenį sodinant svogūnus.
  5. Reprodukcija. Bulbinis gėlė daugėja tik dukterinių svogūnėlių. Jie yra atskirti nuo pagrindinio, o paskui pasodinti uždaroje žemėje iki kito rudens. Per metus lemputė augs ir stiprės. Landing taip pat atliekama žiemą.
  6. Ligos ir kenkėjai. Gėlė yra jautri grybelinėms infekcijoms – miltligės ar gimdos kaklelio skilimas. Dažnai tai atsitinka, jei žiemos laikotarpiu žiemos laikotarpiai buvo neteisingai laikomi namie. Liga greitai perkelta į sveiką svogūnėlę – jos tampa minkštesnės ir truputį. Neįmanoma priimti į dirvą. Norint išvengti infekcijos, svogūnai laikomi +40 ° C temperatūroje 112 valandų. Iš kenkėjų yra išskirti svogūnai, mėlynos ir vorinių erkių. Jei augalai turi tinkamas pėdsakus, reikia naudoti chlorofoso tirpalą.

rūpintis aliuminiuAllium yra daugiametis augalas, jis gali būti 5 metų gėlių augintojo sode. Kasyklos svogūnėliai kas žiemą nereikia. “Allium” nuotraukoje pateikiama grožybė įkvepia savarankišką auginimą, kurį gali įveikti netgi pradedant gėlininkas. Jei yra abejonių, galite pabandyti auginti mažai augančias veisles namie. Po žydėjimo svogūnėlių galima išimti iš žemės, įklijuoti laikraštį atskirai ir išvalyti šaldytuve. Rudenį leidžiama auginti atvirame lauke, laikantis aukščiau pateiktų rekomendacijų.

Allium pasaulis – video