Auga mirtis namuoseMirtas, laikomas taikos, jaunystės, meilės ir santuokos simboliu, jau seniai gerbiamas ir auginamas skirtingose ​​šalyse. Ir šiandien gėlių augintojai nori pamatyti mirtį savo kolekcijoje, kurios priežiūros namuose pradininkas gali išmokti.

Kultūros kultūroje dažnai galima rasti dvi šios amžinojo žolinio augalo rūšys. Šis mirtas yra paprastas, arba Myrtus communis, ir Myrtos mikrofilla. Gamtoje rūšių įvairovė yra daug platesnė. Šiandien botanikams yra apie šimtą šios kultūros veislių, randamų subtropikų ir atogrąžų regionuose abiejose pusiau pusiau pusėje.

Evergreen mirtas į puodą

Augantis miartas puoduoseNuo seniausių laikų Viduržemio ir Vidurio Rytuose ypatingai gerbiama mirta. Iki šios dienos išlaikytas pagarbus požiūris. Bet jei regionuose, kuriuose šilto klimato mirtų – vienas iš populiariausių sodo ir parko augalų vidutinio klimato krūmas arba nedidelis, iki 2 metrų medžių sodinami šiltnamiuose ar patalpų vazonuose.

Rūpinimasis mirto medžiu namuose nėra sunku, o augalas yra dėkingas už gėlių ir net vaisių priežiūrą. Myrtle gėlės panašios į Kinijos kamelijos gėlių. Dėl didelių, išsikišusių tamponų, pirmojoje vasaros pusėje jie atrodo purvūs ir puikiai puošia namą.

Žydi mirtį tinkamaiJei myrto priežiūros metu dirbtinis apdulkinimas bus atliekamas, rudenį krūmas bus padengtas mėlynos ir juodos uogos. Sėklos, kurios yra prinokusių vaisių viduje, suteikia sodinukus ir gali būti sėkmingai panaudotos kambario kultūros reprodukcijai.

Kultūra vertinama kaip eterinio aliejaus šaltinis, kurio aromatą lengva pajusti, ištempdant porą mažų odinių lapų, kurie tankiai padengia ūgliai.

Auginant amžiną žaliųjį mirtą, gėlių augintojui bus įdomios ir malonios akimirkos. Bet kaip rūpintis mirta namuose? Kokie yra šios Viduržemio jūros regiono rūšių turinio reikalavimai?Mirtų vaisiai

Kaip rūpintis mirta?

Kambaryje mirtis pasirodė esąs gana beprasmiškas, dėkingas reaguoja augalas. Su tinkamą priežiūrą mirtų, reguliariai formirovke karūną ir teisingo pasirinkimo vietose Potplants džiugina tankia augmenija, kompaktišką formą ir ligų nebuvimą.

Photophilous augalų, puikiai tinka laistyti, bet iš mirtų puodą nėra pageidautina vieta karšto tvankus kambariai. Šaltojo sezono metu žaliam gyvūnui reikia vėsios žiemos.

Geriausia vieta mirtams yra tai, kur augalas ilgą laiką bus šviesus, bet ne karštus saulei. Jei puodas yra eksponuojamas pietiniame lange, vidurdienį krūmai yra naudingi atspalviui. Tačiau šiaurinėje pusėje augalas jaučiasi nemalonus, lapai netenka ryškumo, augimas lėtėja, vargu ar galima tikėtis žydėjimo šviesos stokos sąlygomis.

Myrt namo terasojeKaip rūpintis mirtimi skirtingais metų laikais? Nuo pavasario iki rudens vidurio, kol nėra šalčio, puodą galima laikyti balkonu, lodžijoje ar sode, tik šiek tiek prieglaudos nuo vėjo ir saulės. Čia augalas yra laistomas, šeriamas ir apsaugotas nuo kenkėjų, nes jų užpuolimo pavojus patalpose labai padidėja. Žiemą pasikeičia mirties namų priežiūra, kurią sukelia natūralus augalų vystymosi ciklas ir sezono pasikeitimas.

Sezoniniai mirties priežiūros pokyčiai

Dėl gausios žydėjimo mirtos reikia kieto poilsio laikoKaip rūpintis mirto gėlėmis rudens ir žiemos pradžioje? Šiuo metu augalas lėtina augimą, atsilieka nuo aktyvios augmenijos ir sudaro pagrindą ateityje žydėjimo. Optimali mirtų kiekio temperatūra žiemą yra 6-10 ° C. Vėsa nepadeda greitai garinant vandenį ir jo sunaudojimo ir mirtų, taip sumažinti laistymo, todėl įsitikinkite, kad dirvožemis ir šaknys kamuolys nėra išdžiuvę visiškai.

Žiemą užpildykite žeme yra labai pavojinga dėl to, kad galite prarasti visą krūmą, kuris šaltoje drėgnoje vietoje neišvengiamai nudeda šaknis.

Jei augalas žiemojasi normaliame kambario temperatūroje, jam reikia reguliariai laistyti ir privalomai laistyti karūną. Tokia priemonė padės mirtui susidoroti su buvimu sausoje patalpoje. Tai reiškia, kad trūksta drėgmės ir išbandytas diskomfortas šiuo atveju yra išblukęs ir mažėja lapai. Jei nesiimsite neatidėliotinų priemonių ir nesirūpinsite mirta, naminis gyvūnas liktų be lapų iki pavasario, o vasarą atsisakys žydėjimo.

Viršutinis kambario mirties padažas, genėjimas ir skiepijimas

Bonsai iš mirtoViršutinis kambario krūmo mirtos išpilstymas praleidžia dvi savaites ir derinamas su paprastu laistymu. Parama mineraliniams priedams ir ekologiškoms augalams turėtų būti pavasarį ir vasarą. Žiemą tokia priežiūros priemonė nebėra reikalinga.

Norint gauti kompaktišką, sklandų karūną, kaip ir nuotraukoje, rūpinantis mirtimi namuose yra genėjimo ir prischipku ūgliai.

Visada žalia augalas jau seniai uždirbo gėlių augintojų meilę, norėdamas auginti bonsai. Mažos lapinės formos augalas idealiai tinka šiems tikslams, leidžiantis keletą metų kruopščiai pasirūpinti, kad gautų keisčiausius kontūrus.

Myrtle lengvai toleruoja genėjimo procesą. Tačiau geriausia tai atlikti pavasarį, kai aktyvus augimas dar nepradėtas. Vasarą kardinaliai krūmo formos pokyčiai nėra atliekami, tačiau per šį laikotarpį jauno augimo žievė yra labai efektyvi, todėl stiebai gali būti įkando.

Ankstyvasis pavasaris yra ne tik geriausias genėjimo metu, bet ir migruojamo medžio persodinimas.

Jaunas augalasŠaknų sistema šios kultūros yra skirtingos spartus augimas, bet vieną kartą per 3-4 metus, suaugusiųjų augalų vis dar perkelti į puodą didelės talpos, o jauni sodinukai yra naudinga persodinti kiekvienais metais. “Myrtle” gerai jaučiasi lengvame, liekame vidutinio mitybinės vertės dirvožemyje. Jai, ir universalus mišinys dekoratyviniams augalams, ir naminis substratas iš velėnos, durpių, smėlio ir humuso. Su tinkama priežiūra, mirtis namuose auga ir malonina savininką daugelį metų, tampa gyvuoju gerovės, meilės ir taikos simboliu.

Įdomūs faktai apie mirtą – video