labaznik tavolgaLabaznik (tagolga) yra daugiametis žolė, priklausanti “Rosy” šeimai. Gamtoje jis auga vidutinio klimato sąlygomis, taiga gali būti nustatyta pievose, upių ir ežerų pakrantėse. Jis deramas žydėjimo laikotarpiu, išdžiovinamas ir naudojamas medikamentiniams sultiniams ir infuzijoms gaminti. Augalą taip pat galima auginti namie – jam būdingas ilgas ir gausus žydėjimas.

Gamyklos aprašymas

lokautas“Tavolga” vienija daugiau nei 16 veislių, iš kurių 4 yra naudojamos liaudies medicinoje. Tai yra daugiamečiai augalai, turintys tiesus tvirtą stiebo ir įvairių formų lapus – jie skiriasi priklausomai nuo rūšies. Gamtos labaznik žolė dauginasi sėklomis, greitai auga ir formuoja griuvėsius. Krūmai gali pasiekti nuo 80 iki 150 cm aukščio. Gėlių formos žiedynai, dažyti baltais ar ryškiais atspalviais, pasirodo pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje.

Mendikanto tipai ir jų taikymas

Labaznik auginamas kaip dekoratyvinis augalas, papuošti sodą ar gėlių lovos. Medicininiais tikslais tinka tik 4 veislės: vyzolistinis, šešių levodžių, Kamchatka ir paleriform. Šios žolės veisles galima lengvai atskirti pagal lapų formą, gėlių dydį ir spalvą.

Labaznik šešių lapų (bendras)

bendras ūkisLabaznik normalus – tai viena iš labiausiai naudingų rūšių. Suaugęs augalas neviršija 60-80 cm aukščio, tuo tarpu jis turi išsivysčiusį šakniastiebį su gumbais. Tai galima rasti gerai apšviestose vietose: pievose ir keliuose, taip pat žolė gali augti miško pakraščiuose. Gėlės sudaro raukšlių žiedynus su baltu atspalviu ir ryškiu kvapu.

Ši rūšis naudojama medicininiais tikslais. Iš jo šaknų, lapų ir džiovintų gėlių, užpilų ir nuošalų paruošta. Tokia pagalba padeda kovoti su įvairiomis ligomis:

 • lėtinės uždegiminės virškinimo trakto ligos;
 • inkstų ir šlapimo sistemos ligos (labaznik turi diuretikų poveikį);
 • artritas, artritas, sąnarių skausmas iš skirtingos kilmės;
 • šakniastiebių nuoviras – plauti žaizdas, iš nuodingų gyvūnų ir vabzdžių įkandimų.

Tavolga vulgaris yra gana reta rūšis. Tačiau ji turi labiausiai ryškias terapines savybes ir nustatė, kad ji vartojama, taip pat oficialioje medicinoje.

Tavolga vyazolistnaya

miltligės knotweedLabeznik vyazolistny – labiausiai paplitusi veislė. Tai aukštas žolinis augalas, gali siekti iki 150 cm. Jo augimo aplinka natūraliomis sąlygomis yra miško griuvėsiai, pelkių ir rezervuarų pakrantės. Ši rūšis taip pat naudojama liaudies medicinoje ir yra oficialių preparatų dalis. Jis turi ryškų prieštraukulinį, antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį, gali būti naudojamas kelioms ligoms:

 • širdies ir kraujagyslių sutrikimai, ypač hipertenzija;
 • nervų sistemos sutrikimai;
 • dermatologines problemas, įskaitant nudegimus, opas, vystyklų išbėrimą ir bet kurios kilmės dermatitą;
 • bet kokia vidaus organų uždegiminė patologija;
 • katarliniai pasirodymai.

Related  Naudingos šparagų savybės ir jų naudojimas liaudies medicinoje

Pagal nuotrauką, brangakmenis lengva atskirti nuo paprasto. Šis augalas yra didesnis, turi tiesus tvirtus stiebo ir plunksnų lapų. Žiedynai turi baltą atspalvį, tačiau jie yra didesni ir sultingi.

Labaznik Elegance

labaznik yra elegantiškas“Falconer” “Elegance” kultivatorius išsiskiria ryškiais dekoratyviniais žiedynais, dažytos violetiniu atspalviu. Tai vidutinio aukščio krūmai (50-100 cm) su originaliais lapuočiais lapais. Jie sparčiai plečiasi, todėl juos galima naudoti gėlių masyvams ar gyvatvorėms gaminti. Labaznik galima įdėti į puokštes, bet dažniau jis yra pasodintas atvirame lauke.

Ši veislė yra populiari naminių veisimui dėl kelių priežasčių:

 • nepasitenkinimas priežiūros sąlygomis – augalai gerai perduoda temperatūros skirtumus ir prisitaiko prie oro sąlygų;
 • žydėjimo trukmė – laikotarpis tęsiasi visą vasarą;
 • Galimybė nešioti žiemą atvirame lauke.

Fiancé Elegance nuotraukos bus skirtingos. Spalvų atspalviai svyruoja nuo švelniai rožinės iki ryškios raudonos, o augalas taip pat skiriasi. Tai priklauso ne tik nuo auginimo sąlygų, bet ir nuo reprodukcijos būdo – nuo sėklų auginamų žmonių, mažesnių ir silpnesnių.

Putų klasė

nelaisvės molesterisLabaznik Plena – mažai dekoratyvinių augalų, kurie gali siekti iki 40 cm. Jie yra populiari kraštovaizdžio dizainu dėl savo įspūdingo išvaizdos ir nepretenzybiško priežiūros. Ši veislė puikiai pritaikyta medžių ar aukštesnių krūmų atspalvių ir atvirose vietose. Jis yra populiarus gėlių lovelių dekoravimui, sukuriant sodrus gėlių masyvus ir mažas dekoratyvines sienas.

Gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje ant kiekvieno krūmo atsiranda 15 cm ilgio skruzdžių. Ant jų yra sultingų baltų žiedynų, kurie susideda iš gėlių apie 1 cm skersmens. Žydėjimo laikotarpis trunka ne mažiau kaip mėnesį.

Raudonos ventos sparnas

Redoubt Red VenustaVeneros sparnas yra viena iš didžiausių veislių. Suaugę krūmai gali siekti iki 2,5 m aukščio, pasižymi itin stipriomis koteliu ir išsivysčiusiu šakniastiebiu. Gėlės yra surenkamos sultingose ​​žiedynuose, dažytos įvairios atspalvių rožinės spalvos. “Tavolga” pradeda žydėti vasaros pradžioje, tačiau pasilieka dekoratyvinę išvaizdą prieš pirmą šalną dėl neįprastos lapų formos. Jie yra dideli, penki ar septyni lobed.

Related  Apelsinų sidro acto naudojimas kasdieniame gyvenime, kosmetologija ir gydymas

Labaznik raudona yra laukinis augalas. Tai galima rasti visur: miško stepinėje zonoje, upių ir rezervuarų krantuose. Kraštovaizdžio dizaino metu šios gėlės yra populiarios kuriant gyvatvores, sodinant žaliąsias zonas ir poilsio vietas.

Krūmus galima sodinti ir atvirose vietose, ir medžių šešėlyje, ir mišriose sodiniuose su didesniais augalais. Tačiau stiprus tamsėjimas gali lemti žydėjimo praradimą.

Auginimas namuose

savivaldybė priemiesčio teritorijojeLabaznik galima rasti natūraliomis sąlygomis. Medicininiais tikslais jis yra surenkamas žydėjimo laikotarpiu, o vaistinės taip pat parduodamos džiovintoje, susmulkintoje formoje. Namuose dekoratyvinės veislės dažnai auginamos. Jie greitai įsitaiso, šaltuoju metų laiku nereikia kasdienės priežiūros ir prieglobsčio.

jaunas krūmasYra du būdai, kaip padauginti Mallin: sėklos ir padalijimas. Pirmasis metodas yra paprastesnis, pakanka surinkti sėklą ir auginti vėlyvą rudenį. Jiems reikia stratifikacijos (jie turi perkelti žiemos temperatūros kritimą), todėl pavasario sodinti jiems netinka. Patikimesnis būdas yra kirtimas. Sodinti yra tinkamos zonos šakniastiebiai arba ūgliai su 2-3 vegetatyviniais pumpurais. Jie tiesiog įdedami į žemę 40-50 cm atstumu vienas nuo kito. Procedūra atliekama rugsėjo ar balandžio mėn.

augantis pelėsių gurkšnis namuose“Tavolga” – nepretenzingas augalas. Jis gali augti ir žydėti atspalvyje arba po atvira saule ir netgi ištverti trumpalaikius sausros periodus. Tačiau yra keletas taisyklių, kurios padės pasiekti greitesnį augimą ir sultingus žydinčius krūmus:

 • išlaikyti pastovią dirvos drėgmę ant gėlių;
 • periodiškai atleiskite žemę;
 • piktžolės pašalinamos dekoratyviniais tikslais – fumer greitai pakeičia pašalines kultūras;
 • krūmai gali būti persodinami bent kartą per 5 metus;
 • geriausiai tinka neutralios ar silpnai rūgštančios dirvos.

Mendikantas turi vieną požymį – jo šakniastiebis auga aukštyn. Jei periodiškai nenaudojate naujo dirvožemio po krūmu, jis gali būti po atvira saule.

laistymas ir mulčiavimasNuotrauka mopaznik, nusileidimas ir priežiūra, kurios bus sunku net pradedantiesiems, skirsis. Dėl daugybės veislių, galima pasirinkti mažesnes arba didesnes veisles su skirtingų atspalvių spalvomis. Šie augalai labiau tinka lauko auginimui ir medžių sodinimui, tačiau juos galima auginti ir išpjauti. Puokštėse jie derinami su kitomis spalvomis, papildo pastelines spalvas ir atspalvia ryškesnius atspalvius.

Related  Juodųjų ridikų nauda ir žala

puokštė iš erkiųLabaznik (tavolga) yra daugiau nei 15 veislių laukinių žolių. Jie naudojami dekoratyviniais ir medicininiais tikslais, jie renkami natūraliomis sąlygomis arba auginami namuose. Augalai atrodo įspūdingi dėl didelių ryškių žiedynų ir neįprastos formos lapų. Tai nestandartinis gėlių lovų, vejų ar surenkamųjų puokščių dekoravimo sprendimas.

Barbekiu sode – video