Papieta kambario interjerePaparčiai yra viena seniausių narių augalų karalystės, jie išgyveno dinozaurų, kurie matė žmogaus evoliuciją, ir šiandien sėkmingai auga ne tik gamtoje, bet ir kambarį. Dėmesio, kurį sodininkai augalų paaiškinti Jagged lapų grožį ir suprato, kad vazoninių paparčio priežiūros nėra sudėtinga ne visi namie.

Visoje planetoje šiandien yra apie 10 tūkst. Paparčių rūšių, tačiau kambarinių augalų gerbėjų kolekcijose, žinoma, yra mažiau veislių. Ant palanglių yra labiausiai nepretenzingas ir dekoratyvinis augalas. Tarp jų – davaliya, asplenium, pteris, nephrolepis ir kitos rūšys iš skirtingų pasaulio dalių.

Paprastųjų šaknų struktūra

Užima tarpinę padėtį tarp samanų, dumblių ir gymnosperms rūšių augalų, paparčiai laikomi senovės floros funkcijas ir tokiu būdu sėkmingai pritaikytas gyvenimui pakitusių sąlygų milijonus metų.

Naujas paparčio lapelis augaŠi funkcija tampa akivaizdi svarstant paparčio struktūrą. Lapai, arba teisingai, vayi sudaro viršutinę dalį augalų ir, kaip taisyklė, išsiskiria kaip figūruota, pinnate arba pakartotinai supjaustyta forma. Jauni, dar neatverti lapinių lapų paparčiai yra sandariai įpakuoti į spiralę.

Kai jie atsigauna, jie atsipalaiduoja, tampa tamsesni ir tankesni. Pagal dirvožemio sluoksnį yra paparčio šakniastiebiai.

Kaip rūpintis paparčiais namuose?

Namuose rūpinantis patalpų paparčiais, jie stengiasi sukurti natūraliai primenantį mikroklimatą. Tai visiškai taikoma:

 • oro temperatūra skirtingais metų laikais;
 • aplinkos drėgmė;
 • apšvietimas;
 • drėkinimo dažnumas ir tūris;
 • papildomas šėrimas;
 • transplantacija.

Paprikos transplantacijaDauguma uždarų patalpų paparčių, kaip parodyta nuotraukoje, yra iš tropinių ar subtropinių planetos sričių. Tačiau yra vietinių gyventojų zonų su vidutinio klimato. Siekiant prisitaikyti prie augalų poreikių, visos paparčiai yra apsaugotos nuo juodgrindžių ir staigių temperatūros pokyčių, taip pat apsaugomi nuo deginamos saulės.

Priklausomai nuo auginamų rūšių jie stengiasi išlaikyti priimtiną temperatūrą. Vasarą augalai gali atlaikyti kaitinimą iki 28-30 ° C, tačiau su kitomis priežiūros sąlygomis ir didesniu savininko dėmesiu.

Paplūdimys ant balkonoKaip rūpintis papartis, jei viršijamas šis maksimalus dydis? Augalui reikės ne tik įprastos apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių, bet ir dažnų drėkinimo ypač karštomis dienomis. Tai padės užpildyti visą nemokamą puodą su šlapiu sfagnumu arba padėkite gėlę drėgname floraryje. Naudingas sprendimas bus šernų persikėlimas visam šiltuoju laikotarpiu po atviru dangumi.

Tačiau rudens pradžioje, net prieš pirmą šalną, floristas turės rasti šalto stogo vietą žaliuoju augintiniu. Dalis rūšies yra turinio, esant įprastai kambario temperatūrai ne mažesnė kaip 17 ° C. Tačiau yra ir tų, kurie yra patogesni esant 14-16 ° C temperatūrai. Minimali leistina turinio temperatūra yra +10 ° C, jei oras yra šaltesnis, gresia superskuriuoti šakniastiebius, kurie yra ypač pavojingi drėgnose dirvose.

Namuose patalpų paparčio priežiūra bus labai supaprastinta, jei puodelis bus įdėtas į rytus arba į vakarus. Čia augalai nekenčia saulės nudegimų, o gaunamas apšvietimas yra pakankamas aktyvaus augimo ir dekoratyvumo palaikymui.

Nepamiršk, kad visi šeimos nariai neigiamai reaguoja į oro taršą, dūmus, automobilių išmetimus. Todėl ne geriausia gėlių vieta yra rūkalių kambarys arba balkonas, iš kurio atsiveria didelė intensyvi gatvė.

Kompozicija iš paparčioDrėkinimo dažnumas ir intensyvumas priklauso nuo sezono. Kai kambario šerdis, kaip nuotraukoje, aktyviai auga, jis dažniausiai laistomas, mažesnis augimo greitis rodo, kad dirvožemį reikia mažiau rauginti.

Dėl paparčio, ​​per didelis ir menkas drėkinimas yra kenksmingas. Pirmasis atvejis kelia grėsmę dirvožemio tankinimu ir saldymu, kvėpavimo intensyvumo sumažėjimu ir augalų mityba. Nors šaknys ne žūsta, gėlė greitai pereina į prispaustą susilpnėjusią būseną.

Gerai laikomi paparčio dėžėseSubstrato sausumas sukelia lapų mirtį. Negalima tikėtis, kad prarado turgorą ir ryškios spalvos vayi atgyja po potvynio atnaujinimo. Net ir atnaujinus tinkamą priežiūrą, jie miršta, o tai neigiamai veikia žydėjimo išvaizdą.

Kaip namuose rūpintis papartis, kuris prarado visą viršutinę dalį? Sausra paveiktą augalą galima reanimuoti, žinant paparčio vystymosi ciklo subtilybes. Augalas pašalinamas ir jau miręs, o vis dar lieka žalia vayi, po kurio puodas perkeltas į gerai apšviestą palangę. Paprastai, tačiau ne per gausiai laistyti, papartis gali greitai atsigauti. Aušinimo ženklas bus tvirtas žalias naujosios lapijos spiralės, kurios pasirodė virš substrato.

Veiksmingai padedame palaikyti augalams sudėtingą virtinę su organinėmis ir mineralinėmis medžiagomis. Jie vyksta reguliariai nuo pavasario vidurio iki rudens.

Kambario paparčio persodinimas

Paprikos epifitaiGeriausias laikas paprikos persodinimui yra pavasaris. Priklausomai nuo naminių augalų rūšies, procedūra gali turėti savo savybių.

Kadangi tarp paparčių yra ne tik sausumos augalai, bet ir epifitai, pasirengimas šiam kambario paparčio namuose priežiūros etapui turės būti atliekamas iš anksto. Tam pasirenkate:

 • Tinkamas puodelis, krepšys ar medžio gabalas epifitinėms rūšims;
 • patenkinti kultūros poreikius, laisvi, būtinai lengvi substratai.

Epifito perkėlimasNors parduotuvėse siūlomi paruošti mišiniai, daugeliui augalų, auginamų namuose, geriau prašyti savo augintinio prašymų. Pavyzdžiui, epiphytes pageidautina įtraukta į žemės didelių gabalų kritusių medienos, virtos žievės, samanų, o tropikuose vietiniai reikalauja dirvožemio daugiau maistinių medžiagų įtraukimą.

Paparčių reprodukcija

Kiekvienas gerai susipažįsta su turtingo paparčio liaudies pasakojimais ir sėkmingu paparčio gėlu. Rasti precedento stebuklą įmanoma tik per vieną, trumpiausią metų naktį, kai papartis žydi. Ir nors pasakų herojai sugebėjo įgyti stebuklingą gėlių, iš tiesų pakartoti savo feat nenukentėtų niekam!

Paprikos lapelio sporosDėl savo struktūros paparčio nėra žydi. Bet kaip papartis dauginasi? Tas faktas, kad paparčiai išlaikė viena iš seniausių metodų gaminti palikuonių ginčai.

Namuose jis labai retai naudojamas dėl sunkumų ir ilgo laukimo, kai mažos augalų bakterijos prasiskverbs ir augs. Tačiau sporų dauginimas negali būti pakeistas, jei auga ypač retos rūšys.

Paprikos reprodukcija sporaisPaprikos reprodukcija sporais prasideda sporangijų, turinčių haploidines sporas, susidarymą ant vėjos. Sustorėję jie sklaida ant artimiausių žemės pjūvių, vežamų vėju ir gyvūnais, ir, patekę į palankią aplinką, dygsta. Po tręšimo prasideda naujo paparčio gyvybingumas, tačiau, kol atsiras nepriklausomas pašarų augalas, priklausomai nuo rūšies, gali užtrukti iki kelerių metų.

Kambario sąlygomis suaugusieji yra suskirstyti. Tai geriausia imtis gana nemalonų procedūrą už pavasarį augalų, derinant jį su šviežia dirvožemio pokyčius.

Papartis yra padalintas į atskirus rozetus, kad kiekvienas iš jų būtų:

 • keli lapai;
 • savo augimo tašką;
 • pakankamas šakniastiebių augimui.

Paprikos reprodukcija padalijant suaugusią augalijąYra daug būdų, kaip dauginti papartis. Individualias veisles galima lengvai padauginti dalijant požemines ūgliai. Kiti sukelia ypatingų ūsų. Ir trečios paparčiai, siekiant paspartinti plėtimą ir užtikrinti jų palikuonims didesnę tikimybę išgyventi, tapo gyvybingos. Jie sudaro dukterines lizdus tiesiai ant vėjos. Kai embrionai yra pakankamai sena, kad galėtų paaukoti savo gyvybes, jie krinta ir įsišakniję.

Paprastojo porankio priežiūra namuose – vaizdo įrašas