žiedų gladiolas goščkePats gamtoje žmogus užsodino augalų ir gėlių meilę. Žmonės susižavėjo sodinimu ir gladiolio priežiūra vazonuose, jie žavisi nuostabiais gėlėmis, įkvepia gėlių kvapus, stebi jų augimą ir vystymąsi. Net patalpose žmogus linkęs apsupti gražių gyvų augalų. Gladiolio gėlė dėl didelės apimties ir ilgos šaknys priklauso sodo augalams. Tačiau augintojai sugebėjo išskirti specialias gladiolių rūšis, tinkamas auginti tiek namie, tiek gatvėje.

Taisyklės sodinti gladiolas puoduose

gumbavaisių daigumasGladiolio gėlė, dėl savo šlovės ir grožio, vadinama “gladiatoriaus svajonė”. Pagal senovės legendą, gladiolas laikomas gladiatorių gėlele, kuris nenorėjo eiti į mūšį su varžovais. Iki šiol gladiolas yra draugystės, bajorų ir atminties simbolis!

Kaip auginti gladiolas puodelyje:

 1. Iškrovimo pajėgumų pasirinkimas. Turi būti erdvūs vazonai, vazonai, puodai ar konteineriai, kurių skersmuo nuo 20 iki 30 cm, o 30-40 cm gylis.
 2. Drenažas yra privalomas. Perteklinė drėgmė kenksminga gladiolams, taigi drenažo medžiaga bako pagrindu ir specialios skylės, esančios puodo apačioje, yra būtinos gražiam ir galingam gėliui.
 3. Dirvožemio pamatas. Sodinimui ir gladiolių priežiūrai vazonuose tinkamas oro ir struktūrinis dirvožemis. Net jei augalas augs kokybiškai, žemė turi būti maistinga ir drėgna.
 4. Sodinimo medžiaga. Norėdami sodinti, turėtumėte pasirinkti tik sveiką svogūnėlių, tinkamų veislių, kurių stiebų aukštis ne didesnis kaip 50 cm (miniatiūriniai arba smulkiažiedžiantys).
 5. Išlaipinimo laikas. Gladiolų sodinimo laikas yra pakankamai platus – nuo kovo pabaigos iki gegužės vidurio.

sodinti gladiolas puodąPotvynių gladiolių sodinimas atliekamas kovo mėnesį, tai nėra draudžiama, o tūpimas yra arčiau vasaros – balandžio viduryje ir gegužės pradžioje. Lemputė gilinama į iškrovimo dirvą 10 ar 12 cm, o atstumas tarp jų neturi viršyti 5-6 cm. Po 2 ar 3 savaičių bus laimingi pirmieji ūgliai. Ideali vieta vazonams su gladioliais, kuriuose nėra vėjo, saulės ir šilto, lietaus vanduo neturėtų nukristi ant augalų. Norėdami geriau suprasti technologiją, žiūrėkite video apie sodinimą gladiolas puoduose.

Related  Svarbu žinoti, kaip iškirpti Kalanchoe

Augantys gladioliai namuose ir gatvėje

gladiolas Colvilei“Gladiolas” priklauso orbitos šeimai, pasaulyje yra apie 5000 veislių, skirtingų formos, išvaizdos ir spalvos. Skirtinga gladiolių savybė yra ilgas žydėjimo laikotarpis ir ilgas gyvenimas po pjaustymo.

Ar į gladiolas galima auginti vazonuose? Taip, ši gėlė puikiai tinka balkonų ir lodžijų kraštovaizdžiui, vazonuose su gėlėmis galima įdėti į sodą ir priemiesčio kelius, sultingas žydėjimas gali paversti butą ir privatų namą. Už kiekvieną mėgėjišką sodininkystę ar profesionalų floristą, augantys gladioliai bus įdomi ir įdomi veikla, ir, jei bus laikomasi visų taisyklių, galite pasiekti nuostabų efektą – ilgalaikį ir sultingą žydėjimą iki rudens.

Nuolatinis gladiolio žydėjimas palaikomas, pridedant papildomas sėklų šakniastiebis kas dvi savaites į vazos, puodus ar konteinerius. Šis metodas idealus mažai augančiam gladiolio įvairovei.

Gėlių su gladioliais priežiūra be klaidų

čiulpti gladiolio puodaiGlazdolių auginimas vazonuose yra tinkamas gladiolių, mažų, mažarūgių ir vidutinio dydžio veislėms. Tai leidžia asmeniui papuošti savo namus ir balkonus, kurti gražius gladiolus šalyje ir gėlių girlyke, auginti geles į pakabinamas vazonas ir lauko vazonus. Gladiolių dekoratyvinės savybės išlieka esant pakankamai drėgmės dirvožemiui, drėgmės perviršis gali sunaikinti augalą. Laistymas namuose turėtų būti atliekamas kas 3 kartus per savaitę. Gatvėje karštomis dienomis reikia vandens gėlių du kartus per dieną – ryte ir vakare valandas. Būtų naudinga pabarstyti mulčias, kuris gerai palaiko drėgmę ir apsaugo nuo pelėsių dirvožemio.

Tinkamas maitinimas yra ilgalaikio ir gražaus gladiolių žydėjimo įkeitimas.

Tam naudingi mineraliniai mišiniai, kurių pagrindą sudaro azotas, fosforas ir kalis, organinės trąšos ir augimą skatinančios medžiagos. Pirmasis šėrimas gali būti atliekamas trečio lapo atsiradimo stadijoje, antrą kartą trąšos įvedamos, kai auga šeštasis lapelis. Be to, tikslinga atlikti apvaisinimą su žiedynų formavimu.

Gladiolas gatvėje ant gatvės – reikalavimai:

 1. Paruošimas. Ekspertai rekomenduoja pamerkti sėklų medžiagą prieš sodinimą kalio permanganato tirpale, kurio koncentracija yra pusę valandos 0,1%.
 2. Nusileidimas. Gatvės sąlygomis sodinimo taisyklės išlieka nepakitę: laivo plotis ir gylis pakraunamas išlaipinant, drenažo drenažas į dugną, derlingas ir laisvas dirvožemis. Nuo kovo mėn. Pabaigos iki gegužės pabaigos sodinamos 10-12 cm gylyje, o tarp gladiolinių svogūnėlių yra nedidelis intervalas.
 3. Laistymas. Konteinerių žemė išdžiovinta greičiau nei atvirame lauke, todėl puodo ar puodelio dirvožemis turi būti gerai sudrėkintas, tačiau be perteklinės drėgmės. Todėl laistyti augalai turėtų būti grindžiami aplinkos sąlygomis ir drėgme. Šaknų gladiolių sistemai reikia sistemingo dirvožemio atpalaidavimo, plutos formavimas neigiamai veikia augalo vystymąsi ir gėlių kokybę.
 4. Viršutinis padažas. Tręšti gladioliai turėtų būti po šaknies ir už šaknies sistemos ribų. Mineralinės trąšos yra naudojamos 4 kartus – ant trečiojo lapo, 6-ojo lapo, o toliau – su jaunikliu ir ankstyvu žydi. Jei būtina, organiniai ingredientai įvedami, augimo stimuliatoriai įvedami du kartus vasaros sezono metu – tai gali būti cirkonio ir epino preparatai.
 5. Apsauga. Ligos dažnai puola gladiolius vazonuose, sodinant ir rūpinantis jais. Gėlių prevencija ir atidus stebėjimas leis išvengti gladiolių mirties nuo kenkėjų.
 6. Atsipalaidavimas Unikali gladiolio gėlė mėgsta šviesaus ir oro prisotinto dirvožemio. Kai ant plutos paviršiaus susidaro pluta, gali prasidėti puvimo procesas, dėl to augalas mirs arba praranda įspūdingą išvaizdą. Atsukite žemę aplink kotelį aplink podiumo perimetrą.

Related  Geriamojo arbūzo nauda ir žala

Dėl išorinio panašumų su gladiolio lapais su kardais, jo antroji vardas yra kardas. Šios subtilios ir elegantiškos gėlės universalios – jas galima auginti lauke gatvėje arba sode, taip pat kambaryje ant palangės, balkono ar lodžijos. Nepaprastai gladiolio žiedai gali būti išsaugoti visą vasarą iki šalčiausio, jei jie sąžiningai ir neabejotinai rūpinasi jais.

Vaizdo įrašas apie gladiolus gėlių puokštėje