Shield and antDar visai neseniai sveikas citrininis medis silpnėja ir blogėja, jaunų ūglių lapai auga mažesni. Su tokiais simptomais augalo savininkas turėtų pagalvoti apie priežastį – citrinos skustuvą ir kaip atsikratyti įsibrovėlio?

Kaip nustatyti kenkėjų buvimą ant kambario medžio? Skirtingai nuo kitų vabzdžių, kurie rodomi ar plaukioja, suaugusiųjų skydas yra praktiškai nemobilus. Tačiau tai netrukdo jam sukelti rimtos žalos konkrečiam jaunam augalui.

Iš pirmo žvilgsnio labai sunku aptikti citrinų skustuvą, nes jis atrodo mažas vaškinis augalas 3-5 mm dydžio. Priklausomai nuo kenkėjų tipo yra lapų galinėje dalyje, šoninių ūglių ir bagažinėse, tai yra visur, kur galite tvirtai pritvirtinti prie paviršiaus.

Be tinkamo dėmesio, citrinos skutikai greitai padaugėja ir, sulčių iš ūglių ir lapų čiulpus, silpnina augalą.

Lapas citrinų, užmuštas šašlukuKodėl citrinose yra geltonų lapų? Tam yra keletas priežasčių. Gyvybės procese vabzdžiai gamina lipnią substratą, palaipsniui aptraukdami viską. Honeydew ne tik padeda aptikti kenkėjus, bet ir:

 • uždaro stomatus lapų plokštėse ir tai sutrikdo kvėpavimo audinių procesą;
 • tampa maistinių medžiagų dirvožemis juodajam grybui, kurio buvimą aptiko juodos dėmės ant lapų mentes ir jaunus stiebus.

Skydas daro nepataisomą žalą augaluiPažeidus fotosintezės procesą, išeikvojimas dėl elektros vis daugiau kenkėjų, taip pat bendraturčių infekcijų to – tai pagrindiniai veiksniai, lemiantys pagelsta, vytimo ir praradimo lapija. Po lapų tai žalia ūglių ruožas. Jei citrinos ligos prisijungia prie vabzdžių, augalui gresia mirtis.

Kenkėjai kolonijose kolonizuojami augaleKaip aš galiu atsikratyti citrinos? Kietasis skydas saugiai palenkiuoja nuo dėmesingo žmogaus akių vabzdą, padeda užmaskuoti ir rimtai trukdo kovai su kenkėjais. Būtent dėl ​​tokio šarvų gydymo insekticidais nepasiekiama norimų rezultatų. Be to, keletas rūšių parazituoja kambario kultūroje, skiriasi pagal dydį ir išvaizdą. Kai kurie iš šių kenkėjų yra karantino, tačiau gali būti šalyje su vaisių ar kambarinių augalų.

Norint atsikratyti citrinų skiautės, reikia nustatyti kuo anksčiau ir mechaniškai pašalinti suaugusius vabzdžius.

Kenkėjai gyvena kolonijose, esančiose stiebų ir nugaros dalių lapuose. Kartais galima nustatyti kiaušidžių skales. Todėl šios dalys yra ypač atidžiai išnagrinėtos.

Skintos citrinos tvirtinimo vietos nušluostomos alkoholio turinčiu skysčiu, o po to visas augalas yra apdorojamas sisteminiu insekticidu. Vienos procedūros nepakanka. Kadangi kenkėjas gali būti augalo įvairaus vystymosi laipsnio, gydymas pakartojamas keletą kartų su 7-10 dienų intervalu.

Kaip prevencinę priemonę, citrusiniai vaisiai turėtų:

 • Stebėti dirvožemio švarumą augaluose;
 • laikas nugriauti mirusius ir susilpnėjusius ūgliai, ypač pritraukti kenkėjus;
 • apdoroti griežinėliais ir kitomis žaizdomis su sodo vašku;
 • organizuosime mėnesinį karantiną visiems naujiems augalams ar pasėliams, kurie grįžo į palangę nuo vasaros “atostogų” sode.

Skruzdės suvalgė citrinos kamienąLaikydamiesi šių paprastų taisyklių, jūs galite ne tik rimtai sumažinti riziką, kad jie pasirodys ant citrinos skiltelės, bet ir apsaugoti žalią augintą nuo atakų nuo kitų pavojingų vabzdžių:

 • padirbti skreperiai;
 • mušamieji;
 • amarai;
 • Gall fly;
 • keptuvės;
 • spider erkės.

Sumažėję augimo tempai, gelsvos spalvos ir žalumynai, vaisių gedimas skatinamas citrusų sąlygų pažeidimu.

Pavyzdžiui, pernelyg didelis oro džiūvimas kambaryje sukelia voratinklio erkių reprodukciją. Mikroskopinis kenkėjas yra ne mažiau pavojingas negu citrinos skrebutis, jį galite atsikratyti panašiomis priemonėmis, naudojant namų gynimo priemones ir šiuolaikinius akaricidus. Tačiau svarbu ištaisyti pasitraukimo klaidas.

Reikalingas greitas augalų gydymasBe vabzdžių ir erkių, citrinos sveikatą užkrečia kenksmingi grybai ir patogeninės bakterijos. Šie citrinos ligų patogenai yra vežami su lašais vandens, vėjo arba gauti sveikų mėginių iš jau užkrėstų augalų. Svarbų vaidmenį mikroorganizmų plitimo ir greičio dauginimuisi įtakoja sulaikymo sąlygos.

Citrinų lapų pažeidimai dėl patogeniškų bakterijų ir kenksmingų grybųIr paveikto citrinos lapuose ir vaisiuose susidaro rudos, juodos arba pilkos dėmės, audiniai, ant kurių palaipsniui miršta:

 • lapai nudžiugina ir patenka;
 • ūgliai nustoja augti, tampa silpni, nenaudojami;
 • vaisiai praranda kokybę ar kyla iš kiaušidžių stadijos.

Infekuotų citrinų vaisiaiPatogeninės mikrofloros ir grybų sukeliamos vietinės citrinų ligos gali būti gydomos fungicidais, tačiau labai svarbu kruopščiai prižiūrėti kultūrą ir grąžinti ją tinkamomis sąlygomis. Norint, kad namuose esantis citrusas greičiau atsigautų po ligos, visi pumpurai ir gėlės, taip pat ir neprinokę vaisiai yra pašalinami. Būkite tikri, kad atliktumėte sanitarinį genėjimo procesą, o po gydymo bus šeriami.

Vaizdo įrašas apie paprastą kovą su citrinų skydu