gėlė drėgnas drėgnasNemalonus, amžinai žalia, šviesa, gėlė Vanka yra šlapi – visi tai yra vieno augalo vardai, kurie dažnai yra mūsų apartamentuose. Šio gražaus gėlių tėvynė yra atogrąžų Azija ir Afrika. Tai vienas iš nepretenziuojančių ir lengvai auginamų namų augaluose.

Šviesa lengvai įsišaknijusi, sparčiai auga ir žydėjimo metu labai įspūdinga: jos kompaktiški krūmai, išsibarstę ryškiomis spalvomis, gali tapti bet kokio kambario ornamentu. Vanka gėlė yra drėgnas ir turi dar vieną pavadinimą – balzamą. Gerai rūpindamasi, jis gali žydėti beveik visus metus, ir tai nėra sunku sudaryti palankias sąlygas.

dviejų spalvų gėlių drėkinimasSu šio augalo auginimu netgi norimas gėlių augintojas gali lengvai susidoroti. Tai yra daugiametis augalas, tačiau dėl jo greito augimo dažniausiai prasideda ūgliai, krūmas plinta ir greitai praranda kompaktišką formą. Todėl balzamo mėgėjai dažnai praleidžia pavasario spygliuočių senų augalų, augančių naujų krūmų.

Balzamas žydės geriau, jei jis pasodintas šiek tiek sutraukti puodą ar konteinerį. Per daug erdvus puodus augalas nebus išskirtas sodrus žydi.

Augalų ir jų veislės aprašymas

balzamas ant langoGenties balzamas apima apie keturiasdešimt rūšių augalų. Gėlių auginimo kambaryje daugiausia auginamos:

 • Holsto balzamas;
 • sultono balzamas;
 • Valerio balzamas;
 • Naujieji Gvinėjos hibridai.

Drėgno džiovinimo gėlės skiriasi daugybe atspalvių: nuo baltos ir švelnios rožinės iki raudonos ir marooninės. Vis dažniau yra augalai su dviejų spalvų žiedlapiais. Neseniai veislininkams buvo išvytos veislės su gėlėmis daug didesnes už įprastą kambario balzamą. Tuo pačiu metu tokių augalų krūmai vis dar skiriasi kompaktiškumu.

šlapias vankumas su dvigubomis gėlėmisAtsižvelgiant į balzamo populiarumą auginant patalpų sąlygas, veisėjai toliau dirba kuriant naujas veisles. Neseniai atsiradę hibridai veikia ne tik gėlių dydį, bet ir jų spalvą ir formą. Jau gana dažnai buvo veislių su dvigubomis gėlėmis, kurios puikiai atrodo žalinant kambarius ir balkonus.

Related  Auga Aglaonema namuose

siaubingos vanka šlapiosBalzamo krūtinė, stora, pasidengusi ryškiomis gėlėmis, labai dekoratyvi. Tačiau augintojams atrodė mažai, o pasirodė veislės su gražiais lapuočiais lapais. Tokie augalai atrodo labai patrauklūs net tuo metu, kai žiedelių žiedeliai dar neapsuko. Tai matoma nuotraukoje drėgno vyruko su drebučiais lapais.

Skirtingos veislės turi sukurti tas pačias sąlygas kaip įprastai. Jie reikalauja tokio pat atsargumo, turėdami tik vieną skirtumą: žiemą jų turinio temperatūra turėtų būti didesnė nei augalams su monofoniniais žaliais lapais.

Palaikykite balsą namuose

sultingas balzamo žiedasĮ vasaros pradžios augalą padėkojo jums puikus ir ryškus žydėjimas, todėl svarbu žinoti, kaip tinkamai rūpintis šia gėle. Vanka drėgnas – nepretenzingas augalas, dėl jo augimo ir žydėjimo reikalingos sąlygos, kurių n ra sunku sukurti namuose:

 1. Temperatūra: optimali balzamo temperatūra yra apie 18 laipsnių. Žiemą turite įsitikinti, kad ji nesiekia 13 laipsnių. Vasarą temperatūra neturėtų pakilti virš 22 laipsnių. Pernelyg karštos ir sausos sąlygos gali sukelti lapų sukimąsi ir kritimą.laikytis temperatūros sąlygų
 2. Apšvietimas: geras, bet išsklaidytas. Iš ryškių saulės spindulių augalas turi būti tamsintas. Neišmeskite balkono ar balkono dėžutės ant pietinio lango palangės. Augalas gali toleruoti tam tikrą spalvinimą, tačiau šiuo atveju jis nebus žydėti.net apšvietimas
 3. Laistymas: vasarą augalas turi būti vandeniu mažiausiai 2-3 kartus per savaitę. Žiemą, kai temperatūra mažėja, laistymas turėtų būti sumažintas. Paprastai šaltuoju sezonu ši gėlė laistoma vieną kartą per 7-10 dienų. Balzaminas blogai toleruoja vandens nutekėjimą, ypač kartu su žema temperatūra. Tai gali sukelti augalo ligą ir net jo mirtį. Prieš kitą laistymą leiskite dirvui gerai išdžiūti.automatinis gėlių laistymas
 4. Dirvožemis: balzamas reikalauja laisvo maistingo dirvožemio mišinio. Idealiai tinka šiltnamio ir kietmedžio mišinys su nedideliu kiekiu smėlio.dirvožemio mišinys balzamai
 5. Maitinimas: vasarą, aktyviojo augimo laikotarpiu – kartą per 1-2 savaites. Trąšos gamina trąšas kambariniams augalams, praskiestus vandenyje. Organinių ir mineralinių trąšų rekomenduojama pakaitomis.balzamo padažas sultingam žydinimui
 6. Oro drėgnumas: jei vasaros temperatūra siekia 22 laipsnius, puodą su balzamu reikia įdėti į padėklą su šlapiais akmenimis. Tačiau nespauskite augalo. Tai gali sukelti grybelines ligas ir dėmių atsiradimą ant gėlių.
 7. Transplantacijos: po pirmųjų augimo metų, transplantacijos balzamas kasmet reikalingas šviežioje dirvožemio mišinyje. Kadangi augalas auga labai sparčiai dėl spartaus augimo, geriausia iš kiekvieno pavasario auginti naują balzamu iš auginių.
 8. Lapų priežiūra: nuvalykite dulkes nuo augalo minkštu šepečiu. Vasarą galite nuplauti lapus po dušu, po kurio išsisukite vandens lašus. Dėl priežiūros, negalima naudoti poliravimo, nes tai gali pakenkti lapams.

Related  Egzotinių orchidėjų rūšių nuotrauka ir pavadinimas

Jei tinkamai pasirūpinsite namuose, drėgnas gėlių dėka jums bus puikus ir ilgas žydėjimas.

Balzamo tręšimui naudokite trąšas, kurio koncentracija yra du kartus mažesnė, nei nurodyta gamintojo.

Balzamo reprodukcija

šaknų veislės šaknysVankos gėlė atgaivina pavasarį ir vasarą. Tinka dauginti dviem metodais: sėklomis ir dauginimu iš spygliuočių. Galite nusipirkti paruoštų sėklų ar paimti juos iš savo namų augalų, tačiau už tai turėtumėte rūpintis savo apdulkinimu. Sėklos sodinamos dvi savaites.

Šaknys auginamos maždaug tuo pačiu metu. Kaip matote nuotraukoje, erdvi drėgno Vanka gėlė gali lengvai įsitvirtinti prie vandens. Vanduo šakniavaisiams auginti turėtų būti 3-4 gabaliukai anglies. Kaip auginiai, auga apie 8 cm ilgio šoniniai ūgliai.

kotelis yra paruoštas sodintiPo kirtimų leidžiamos šaknys, jas reikia persodinti į mažus puodus. Pirmą kartą persodinti auginiai turėtų būti padengti plastiku, kad būtų užtikrintas aukštas drėgmės lygis.

Šis augalas nemėgsta aštrių temperatūros kritimo. Tačiau žiemą pageidautina, kad balzamo temperatūra būtų sumažinta iki 14-16 laipsnių, suteikiant augalui poilsio laiką.

Balzamų sodas

mini gėlių lova su balzamu ant atvirų verandųNemalonus balzamas – Vanka šlapias taip pat naudojamas dekoratyvine ir asmenine gėlininkystė. Tuo pat metu sodinimo vietovėms ir kraštovaizdžio dizainui dažnai naudojami įprastų patalpų veislių augalai, sodinami į konteinerius arba atvirame lauke.

gėlės drėgnas VankaKartu su “Vanka” kambario augalu, šlapiu kraštovaizdžio dizainu, taip pat naudokite vienerių metų formą, vadinamą “balzamo sodu”. Šis augalas išplito iš Rytų Indijos, kur jis laukia. Jame yra nuostabus kietas krūmas su sultingomis mėsingomis ūgliais ir žaliais nelygiais lapais.

sodo balzamo baigiasiAugalas žieduoja ilgai ir gausiai. Gėlės Vanka drėgnas gali būti paprastas arba kilpinis. Jie išsiskiria plataus įvairių atspalvių paletėmis. Šį šilumą mylinančią gamyklą reikia gerai apšviestoje vietoje. Balzamino sodo sėklos dauginamos.

Dažnai, su kambario gėle, šlapios akys yra susijusios su ženklais ir prietarais. Jie sako, kad tai teigiamai veikia kūrybingus žmones, prisideda prie harmonijos ir harmonijos atmosferos namuose kūrimo. Jei šeima karaliumi ramybėje ir pagarbai, ši gėlė žydi ir žydi ilgą laiką. Nesusipratimai ir nesutarimai tarp šeimos narių, atvirkščiai, gali neigiamai paveikti augalus.

Related  Kaip naudinga ananasų sultys mūsų sveikatai

purus žydėjimas drėgnasDėl šios savybės Vanka gavo savo vardą šlapias: dažnai jo sultinguose žaliuose stiebuose pasirodo sulčių lašeliai. Tikriausiai dėl tos pačios priežasties atsirado prietarų, kad dėl gėlių šeimos nariai gali būti linkę į alkoholį.

Kaip šie faktai yra susiję yra nesuprantama. Ir, žinoma, tai yra kiekvieno verslo reikalas, tiki tokiais požymiais arba ignoruoja juos. Tačiau palankiomis sąlygomis ir nuotaikinga namų atmosfera, balzamas žydi ir žydi kasdien, malonu namų ūkiui su ryškiomis gėlių žiburėmis.

Vaizdo įrašas apie nuostabų augalą