džiovintos figosVisi džiovinti vaisiai yra malonūs saldūs skonio, puikiai tenkina alkį ir turi daug naudingų medžiagų. Tačiau šiandien mes siūlome kalbėti apie džiovintas figas, kurių nauda ir žala buvo žinoma nuo seniausių laikų. Džiovintų figų vaisius valgė senovės egiptiečiai, romėnai ir daugelio Rytų šalių gyventojai. Šis vaisius dažnai minimas Biblijoje, kur jis vadinamas figu, taip pat juose yra daug įdomių legendų ir legendų.

Džiovintų figų sudėtis ir naudingos savybės

naudingos džiovintų figų savybėsDžiovintos figos yra beta karotinas ir daugelis B vitaminų. Be to, džiovinti vaisiai yra daug baltymų, kalio, magnio ir geležies mineralinių druskų. Džiovintų figų vaisiuose yra celiuliozės, pektinų. Bet kodėl gydytojai rekomenduoja, kad jų pacientai valgo džiovintas figas? Gana daug naudingų šio produkto naudingų savybių. Prieš jus, tik nedidelis ligų sąrašas, padedantis susidoroti su daugeliu mylėtų džiovintų vaisių:

  1. Šaltas gydymas. Džiovinti vaisiai, virti piene, yra puikus kosulys. Taip pat šis vaistas turi prakaitavimą ir karščiavimą.
  2. Pašalina su virškinimu susijusias problemas. Tradicinė medicina rekomenduoja valgyti džiovintus vaisius, esant vidurių užkietėjimui ir gastritui. Yra žinoma, kad figos padeda dirbti žarnyne dėl didelio pluošto kiekio.
  3. Džiovintiems figams rekomenduojama naudoti žmones, kurių profesija yra susijusi su psichiniu darbu. Pasirodo, kad mikroelementai, esantys džiovintuose vaisiuose, teigiamai veikia smegenų funkciją ir padeda pašalinti sukauptus įtempius.
  4. Šis naudingas produktas turi teigiamą poveikį kepenų ir inkstų veikimui. Fiziniai figai padeda greitai pašalinti toksiškas medžiagas iš organizmo. Išdžiovintos figos, apie naudą ir žalą, apie kurias pasakysime daug daugiau naudingų faktų, turi turtingą mineralų sudėtį. Dėl to džiovinti vaisiai gali padėti žmogui atsigauti po apsinuodijimo.
  5. Reguliarus sausųjų figų naudojimas turi teigiamą poveikį širdies darbui. Šis poveikis yra dėl to, kad gaminyje yra daug kalio. Šio elemento stoka gali sukelti širdies raumens sutrikimą.

Related  Augimo stromingo savybės kambario sąlygomis

džiovintos figos - žvalumas ir energijaDžiovintose figose yra serotoninas, kuris dažnai vadinamas laimės hormonu. Jei turite blogą nuotaiką ar jaučiate susikaupimą, valgykite vieną ar du džiovintus vaisius. Tiesiog nepamirškite eiti lauke ir vaikščioti bent pusę valandos. Faktas yra tai, kad serotoninas mūsų organizme išsiskiria tik saulės spindulių poveikiu.

Reikėtų pažymėti, kad džiovinti vaisiai nėra vaistas. Kai kuriais atvejais jie padeda susidoroti su negalia, tačiau jie negalės gydyti rimtų ligų.

Džiovintos figos ir moterų sveikata

Džiovintos figos yra būtinos moterimsDaugelyje Rytų šalių džiovintos figos buvo tradiciškai naudojamos moterims. Nuo seniausių laikų žmonės pastebėjo, kad jie padeda numalšinti fizinį susirgimą menstruacijų metu. Be to, džiovintų vaisių naudojimas padėjo normalizuoti ramybę tuo laikotarpiu.

Kas dar naudinga moterims džiovintoms figoms? Šiuolaikiniai gydytojai rekomenduoja jį naudoti tiems, kurie planuoja pastoti ar laukti vaiko. Ši rekomendacija pagrįsta faktu, kad figų vaisiuose yra daug folio rūgšties. Ši medžiaga padeda išlaikyti placentos vientisumą ir palankiai veikia būsimą kūdikio gimdą.

Šiuolaikiniai tyrimai parodė, kad moterims naudinga džiovintas figas įtraukti į antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą. Paaiškėjo, kad jų kovos eina lengviau, o bendras gimdymo laikas yra sumažintas vienai valandai. Be to, moterims, gimdančioms pirmą kartą, atidarymas vyksta greičiau ir lengviau.

Figos vyrams

džiovintos figos ant vyrų meniu

Yra bendra legenda, kad džiovinti figų vaisiai turi teigiamą poveikį stiprumui. Tačiau, deja, atsikratyti šios problemos nėra magiškų produktų. Nepaisant to, džiovintos figos yra naudingos vyrams taip pat, kaip ir moterims. Daug vitaminų ir mikroelementų padeda išlaikyti bet kokio amžiaus ir lyties žmonių sveikatą.

Vaikų figos

figos vaikamsPediatrai ne rekomenduoja įtraukti džiovintus vaisius į vaikus, kurie nėra sukakę vienerių metų meniu. Pasiekęs šį amžių, vaikui gali duoti vieną džiovintą vaisių, tačiau geriau jį padalinti į mažas porcijas. Daugybė greito angliavandenių, esančių bet kokiuose džiovintuose vaisiuose, gali pakenkti kūdikio sveikatai. Todėl, jei turite tokią galimybę, pasirinkite jam šviežius prinokusius vaisius.

Related  Kaip įveikti kaprizinį karališkojo geranumo grožį?

Kaip dar džiovintos figos veikia kūdikių sveikatą? Privalumai vaikams gali būti identifikuojami pagal šiuos dalykus:

  1. Džiovinti figų vaisiai gali padėti užkietėjimui. Bet jei susmulkinti džiovinti vaisiai nepasiekė laukiamo rezultato, tuomet turėtumėte vartoti vaistus.
  2. Vaisius džiovintus vaisius darykite desertuose. Natūralus šių produktų saldumas padės pašalinti iš kūdikio meniu cukrų ir saldumynus.

Pavojingos yra džiovintos figos

unikali džiovintų figų sudėtisVisų pirma reikėtų nepamiršti, kad džiovintuose vaisiuose yra labai mažai vandens. Dėl to cukraus kiekis vaisiuose padidėja iki 70%. Šis faktas nepaneigia kūno džiovintų figų vartojimo, tačiau į tai reikėtų atsižvelgti žmonėms, kenčiantiems nuo tam tikrų ligų ir svorio.

Sveiki žmonės taip pat neturėtų per daug dažniausiai pasigailėti skanių džiovintų vaisių. Džiovintos figos, kurių kalorijų kiekis neviršija 50 kcal per 100 gramų, puikiai absorbuojamas kūnu. Tačiau didelis angliavandenių kiekis jame turėtų jus dominti.

Išdžiovintos figos apie tai, kokius privalumus ir pavojus mes išsamiai apibūdinome šiame straipsnyje, dažnai matome rusiškų parduotuvių lentynose. Deja, švieži vaisiai retai mums pasiekia saugią formą ir retai turi išvaizdą. Tačiau jei norite papildyti savo šeimos dietą naudingu ir skanu produktu, galite saugiai nusipirkti figas džiovintos formos.

Diabeto vaisių nauda ir sutrikimai – vaizdo įrašas