Gerai prižiūrimi sveiki augalaiSveikas, gražus augalas nekontroliuojamai skauda. Pirmasis ženklas yra lapų išvaizda. Būtina rasti priežastis, kodėl drakenos lapai išdžiūvo, lapelis tampa geltonai, ar tungograma yra prarasta. Senovės vystymasis pritaikė augalą prie atogrąžų klimato. Namuose pagrindinė ligos priežastis tampa netinkama priežiūra.

Dracena ligų požymiai ir jų šalinimas

Sveikas augalas, apatiniai lapai miršta fiziologiškai neišvengiamai. Tačiau lapai turėjo jau gyventi ilgiau nei metus, mirtis prasideda nuo pat galo ir trunka ilgą laiką. Džiovinimo antgalį reikia iškirpti, kad nebūtų pažeista gėlių išvaizda. Po to, kai plokštelė išdžiūvusi 2/3, ją galima pašalinti, bet randas visam laikui lieka ant bagažinės. Pagal juostelių skaičių ant bagažo galima apytiksliai nustatyti drakaenos amžių.

Drakenos geltonos spalvos lapaiVisi kiti požymiai rodo Dracena ligą. Visų pirma, lapų išvaizda pasikeičia. Jie gali:

  • geltona visiškai;
  • ištrinkite iš patarimų:
  • išdžiūna išilgai krašto, dėmės išilgai viso paviršiaus;
  • geltona ir prarasti tugorą.

Dėmesioji šeimininkė, pirmaisiais požymiais, gali nustatyti ligos priežastis ir jas pašalinti.

Drakenos lapeliai, ką turėčiau daryti?

Augalas persijungia geltonai lapaisYra daugybė priežasčių, dėl kurių jaunoji želdynė pagelsta. Būtina pašalinti aplinkybes, prieš kurias buvo pagelsta. Taigi reikia įsivaizduoti, kad augalas reaguoja į įžeidimą ne iš karto. Tarp neteisingo veiksmo ir reakcijos trunka mažiausiai dvi savaites. Žinoma, tai taikoma lėtiniams atvejams. Jei augalas užšaldytas arba džiovinamas akmeniu, reakcija bus greitai vykdoma.

Neteisingai drėkinant, šaknys gali pūsti ir negali susidoroti su augalo mityba. Jei laistymas šaltame dirvožemyje per poilsio laiką atliekamas nelaukiant sausos žemės komos ir gausiai, būtina skubiai ištirti šaknų sistemą, iškirpti pažeistus šaknius ir persodinti augalą. Panašus poveikis yra dirvožemio perkrovimas.

Viena iš pageltimo priežasčių gali būti per didelė priežiūra. Jei draceną dažnai maudosi dušu, tuomet reikia nudengti lapų sinusus. Kartais dėl šios priežasties prasideda pagreitėjimas.

Optimali gėlių temperatūra yra 18 – 22 laipsnių. Ilgalaikė priežiūra vėsioje patalpoje pablogins šaknų ir lapų mitybą.

Drakono geltonieji lapai pasirodo kenkėjų naikinimo atveju – vorinių erkių, niežulys, trigs. Kenkėjų kontrolės priemonės – pirmiausia nuplaukite muiluotu vandeniu ir degtinėmis. Vėliau naudoti insekticidus.

Ką daryti, jei drakaena geltona viršuje? Išimkite gėlę iš atidaryto lango, ji stovi briaunoje. Jei tuo pačiu metu likę lapai išbluko, karšto saulės tiesioginiai spinduliai nukrito virš viršūnės.

Drecaenos viršuje esančios lapelės virsta vamzdeliaisLapai pradeda sudėti į vamzdelį – augalas yra užšaldytas, jį galima išgelbėti purškiant šiltu vandeniu ir perkeliant į šiltą kambarį.

Jei lapelių geltonumas svyruoja, spalva keičiasi nereikšmingai, žalia spalva tampa blyški, prisiminti, kai dirvožemis buvo pakeistas, augalas buvo šeriamas. Jis gali neturėti pakankamai azoto mitybos. Tačiau kai azotas yra pernešamas, augalas praranda savo atsparumą grybelinėms ligoms. Reikia priemonės.

Ką daryti, jei drakenos lapai išdžiūvo?

Išdžiovinkite lapų galusLabiausiai paplitusi drakenos liga ir pirmasis pavojaus signalas yra lapų mentės galų džiūvimas.

“Dracena” reikalauja papildomo tręšimo. Vasaros pavasario vasarą azotas yra labiau reikalingas, rudenį kalio ir fosforo.

Tačiau visos trąšos turėtų būti sudėtos kompleksiško maitinimo, tik procentinė sudėtis turėtų būti parenkama pagal sezoną. Žiemą azotas iš trąšų neturėtų būti įtrauktas.

Paprastai priežastis yra turinio klimato sąlygos. Drėgnių atogrąžų augalas netoleruoja sauso oro. Štai kodėl augalui rekomenduojama purkšti dažniau, šiltesniame kambaryje. Nepriimtinu įrengti puodą su augalu arti akumuliatoriaus. Išgelbėk akvariumą, paletę su samanomis ar oro drėkintuvu. Lapų patarimai turi būti supjaustyti, negyvoji dalis nebus atkurta.

Sausų dėmių išvaizda drakaenos lapeKodėl drakaena išdžiovina lapų galus ilgiu kraštu ir yra dėmių? Toks žala yra ligų, susijusių su žaizdos grybų, ženklu. Jie vadinami skirtingai, gydomi fungicidiniais vaistais. Pasienio pažeidimai turėtų būti pašalinti.

Jei dėmės yra mirkomos, liga yra baktericidinė, ją sunku išgydyti. Geriau paimti augalo viršūnę, vėl dezinfekuoti ir šaknis.

Šis augalas negali būti išsaugotasKai gėlė ne tik tampa geltonai, bet palieka rudenį, ji prarandama, jos negalima išsaugoti. Labiausiai tikėtina, kad šaknies sistema yra visiškai sunaikinta Dracena ligos.

Siekiant užkirsti kelią augalo mirčiai, liga turi būti pašalinta, vadovaujantis pirmaisiais požymiais. Geriausias užpilas su fosforo ir kalio trąšomis daro gėlių šaknų sistemą atspari ligoms.

Vaizdas apie dracena su džiovinimo lapų antgaliais