Dieffenbachia namuoseEvergreen nepretenzingas augalų difenbachijos priežiūros namuose reikia minimalus. Įdėdami gėlę, būtina numatyti saugos priemones. Paauglių patelių pienelis yra nuodingas vaikams ir gyvūnams. Net suaugusiesiems, dienenbachijos sultys gali sukelti aklumą ar gerklų edemą. Gamtoje yra daug rūšių, tačiau kultūroje naudojamos tik kelios veislės. Ir tik diffenbachia Pleasant atspalvis atsparus ir kenčia sausas oras apartamentuose su centrinio šildymo.

Kaip rūpintis difenbachija namuose

Siekiant sėkmingai plėtoti dienenbachiją, reikia tropinių sąlygųKaip ir kiti kambariniai augalai, vergais reikalauja turinio, kuris yra arti tropinių. Augalas pritraukia grožį sukuriant sąlygas, kurios apima:

 • Vieta, apšvietimas;
 • dirvožemio sudėtis ir pajėgumų poreikis;
 • girdymas ir pjaustymas;
 • temperatūros režimas;
 • vasaros ir žiemos turinys;

Pirmasis žingsnis rūpinantis difenbachija bus tinkamas kosmoso paskirstymas. Tai tinka rytų ar vakarų langui be tiesioginių saulės spindulių. Gėlių grožis spalvinguose dideliuose lapuose. Kai trūksta šviesos, augalas praranda spalvos kontrastą, o lapai tampa drumztesni.

Laistymo ir vandens procedūros

Purškimas difenbachijosDrėkinimas Diffenbachia namuose gali būti naudojamas tik švelniu vandeniu. Tinkamas vandentiekio vanduo ir net virtas atšaldytas. Magnio ir kalcio druskų buvimas vandenyje nuodų augalą. Todėl, jei iš geriamojo vandens yra puodelis, reikia ieškoti kito vandens. Dažnai būtina dažyti augalą, kai tik viršutinis žemės sluoksnis išdžiūsta.

Vienas iš žemės skalavimo nuo druskų būdų – 15 minučių laikyti žemės komą vandenyje. Tada vanduo turi būti pašalintas per drenažo anga. Tokia procedūra vasarą reikia kartą per mėnesį. Žiemą pakankamai pakankamai laistyti. Jei augalas užtvindytas, difenbachijos lapai pradeda degti, pasidaro geltoni, nukrenta.

Netinkamos priežiūros rezultatasDienos purškimas dienenbachijos gėlėmis namuose yra naudingas. Paletė su samanomis, garintuvais, akvariumu – visa tai sukuria reikiamą drėgnį aplink augalą.

Aktyviojo augimo laikotarpiu dienenbachija dažnai trunka organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Kartą per 7-10 dienų papildymas drėkinimo vandens tiekimu sudarys palankias sąlygas gėlių vystymuisi.

Gėlių difenbachija kaip rūpintis žiemą ir vasarą

Vasarą, kai pakankamas apšvietimas, gėlė gali būti dedama į kambario gale. Pagrindinis veiksnys – nenustatyti augalų šiltame lange. Padidėjusi temperatūra neišvengiamai lydins lapo mentę. “Dieffenbachia”, namuose, reikia keisti temperatūrą nuo 22 laipsnių vasarą iki 18 metų žiemą. Projektai yra nepriimtini. Vėdinant, augalas turi būti apsaugotas nuo šviežio oro srauto. Geriau paimkite puodą į kitą kambarį.

Dieffenbachia nemėgsta tiesioginių saulės spindulių ir sauso oroKad vienodai formuotų krūmą, jam reikia apšvietimo iš visų pusių. Todėl konteineris su augalu turi būti periodiškai pasukamas į ašį. Dėl plačių lapų, “diffenbachia” absorbuoja kenksmingą iš orą išmetamą teršalų kiekį, valydama jį.

Transplantacijos difenbachija namuose, kai ankstesnis puodelis tampa tramdomas.

Naudota žemė lapinių augalų persodinimui arba lygių dalių mišiniui:

 • lapų žemė;
 • durpės;
 • humusas;
 • smelis

Papildomas aktyvuotas beržo anglis padeda valyti substratą nuo kenksmingų druskų. Konteinerį galima naudoti su nedidele marža, nes šaknys sparčiai auga. Sodinant, stiebas palaidotas ir sukelia šviežių šaknų. Siekiant greitai išgyventi pirmąjį laistymą, reikia pridėti šaknų stimuliatorių.

Po transplantacijos, kai stiebas yra nuimamas nuo nukritusių lapų, reikia nupjauti stiebą, paliekant ant paviršiaus 10 cm. Ant palaidos miegančių pumpurų dalies atsiras šviežių jaunų lapų. Viršūnė gali būti įsišaknijusi, gavusi naują augalą.

Išlaikydamas difenbachiją, būtina naudoti apsaugos priemones. Kai genėti augalą, nepamirškite, kad sekcijos yra nuodingos, o likusieji darbai turi būti supakuoti prieš išmesdami į buitines šiukšles.

Gėlių būklės nesilaikymas lemia lapų pasikeitimą, jų pageltimą arba kritimą. Būtina rasti ligos priežastį. Jei liga yra fiziologinė – pašalinti priežastis, o nauji lapai bus sveiki. Senos plokštės galiausiai bus pašalintos.

Diffenbachijos ligos ir smulkintuvai

Dienenbachijos lapelis buvo aptiktas kopūstaisReikėtų pažymėti, kad ligos ir kenkėjai gali užauginti gėlę, jei rūpintis dienenbachija neatitinka reikalavimų. Stiprus augalas yra atsparus ligoms. Žinoma, jūs galite užkrėsti vabzdžius iš kaimyninės gėlės arba naudoti žemę su gyvu grybų grybeliumi transplantacijai, tačiau tai reiškia tik tai, kad augalų priežiūra lentynoje yra sugadinta.

Grybelinių ligų požymiai yra nepatvarių dėmių, dryžių, drėkinimo ir džiovinimo lapų kraštų atsiradimas ant lapų.

Šaknies sistema, kai puvimas negali suteikti augalui maisto, atsiranda geltona lapai.

Lapų patarimai išdžiūvo difenbachijojeTai leidžia man žinoti apie tokias ligas:

 • anthracosis;
 • fuzariozė;
 • viruso infekcija.

Anthracosis paveikia viršutinę augalo dalį. Išvaizda sausų dėmių, kurios padidina ir sunaikina lapus, yra labiausiai būdinga ligos pasireiškimas. Gaukite sporas, laistydami vandenį. Liga provokuoja sausumą kambaryje, pernelyg laistyti. Jis gali būti gydomas fungicidais ir išvalytas užkrėstos augalo dalys. Normalizuokite turinio režimą.

Fusarium plinta į šaknis ir visą augalą. Grybas gyvena dirvožemyje. Todėl svarbu sterilizuoti substratą augalų transplantacijos metu. Galite išsaugoti augalą ankstyvoje ligos stadijoje, gydydami fungicidą, išpjaukite nukentėjusiuosius vietoves ir imdami naujus indus bei gruntą.

Dieffenbachia yra užsikrėtusi virusine ligaVirusinė liga pasireiškia kaip susukti lapai, bronzos atspalvis augalo viršuje. Jis perduodamas vabzdžių iš ligos augalų. Susirgusį augalą reikia sunaikinti. Negalite iš jo išgauti medžiagos reprodukcijai.

Miltelių keftaVabzdžiai, kurie įkvepia gėlę, tiekiami sultimis, sugadina gėlių išvaizdą. Jei kolonija tampa didelė, ji gali nužudyti augalą. Dėl nuodingos “Dieffenbachia” atsiranda kelios kenkėjų rūšys:

 • voras erkė;
 • amarai;
 • šašas;
 • kepsnys.

Žinomos kontrolės priemonės – pirmasis muilas, vėliau – insekticidai.

Tinkama difenbachijos priežiūra – vaizdo įrašas