Viena iš alokazijos rūšių namuose“Alocasia” gentis jungiasi su nedideliais augalais, kurių aukštis ne didesnis kaip 15 cm, o milžiniams iki trijų metrų aukščio. Tuo pačiu rūšių Alokaziya lapija, panašus į Afrikos kaukės ar ietimi, dažniausiai maži augalai, kurie gali papuošti namų kolekcija mėgėjų augintojas. Tačiau veisles, kurios uždirbo slapyvardį “dramblio ausys”, ne visada galės tilpti į miesto butą.

Erdviuose lauko namų kambariuose, kotedžų mėgėjams alocations gali pateikti tiek didelius, tiek mažus egzempliorius.

Alokazija odora

Alokazija odoraViena iš populiariausių ir įdomiausių rūšių – nuotraukoje parodyto kvapo alokacija. Augalai turi širdies formos, odelinius lapus ir storus stiebus. Lakšto plokštelės metro ilgio laikomos sultingose ​​stačiakampėse skiautėse. Kaip ir kitos rūšys, augalai nori įsikurti drėgnose subtropijose ir atogrąžose.

Tikrai didelis, kaip nuotraukoje, Alokaziya gardus galima rasti lietaus miškai Rytų ir Pietryčių Azijoje, pavyzdžiui, atogrąžų srityse Japonijoje ir Kinijoje, Asamo, Bangladeše ir Borneo valstybės.

Didžioji alokazija kvepiaAlokazijos odora yra žinoma kaip “naktinė lelija”. Tai augalų slapyvardis ir jos oficialus pavadinimas atsirado dėl pasirodys kvapnios kreminės pumpurų vasarą. Ausų šios rūšies Alokaziya šviesiai rausvos arba gelsvai grietinėlės ir Perianth 20 centimetrų ilgio sidabro ar melsvai žalią atspalvį.

Alokakijos koba aromatingaSuaugusio alokakijos aukštis gali siekti 3,65 metrų, o lietaus sezono sezoną prabangūs vietinių gyventojų lapai naudojami kaip ventiliatorius arba skėčiai. Šiauriniame Vietname, kvapo alokacijos skiautės eina į liaudies kosulį, karščiavimą ir visų rūšių skausmus.

Augalas yra nevalgomas dėl didelio kiekio žalumynuose ir kalcio oksalato požeminėje dalyje. Japonijoje vietinė Sveikatos apsaugos ministerija net išleido dekretą, draudžiančio alokacijos vartojimą maiste. Taip yra dėl odoro rūšies panašumo su valgomais augalais Colocasia Gigantea ir Colocasia esculenta.

Alocasia gageana

Alocasia gageanaNuotraukoje pateiktos alokizijos rūšys yra labai panašios į jau aprašytą augalą, tačiau jis yra daug mažesnis už kvepiančių augalų alokaziją. Rūšys, nukritusios į Amerikos ir kitų šalių iš Malaizijos sodus, auga tik iki 1,5 metro. Šios rūšies lapai yra šviesiai žalia, su banguotu kraštu ir smailiu galu. Lapų pjovimo diskas, kurio ilgis 50 cm, yra gerai išryškintas. Augalas yra termofilinis ir reikalaujantis dirvožemio sudėties ir drėgmės gausos.

Related  Augimo stromingo savybės kambario sąlygomis

Alocasia Calidora

Alocasia CalidoraDėl atrankos darbo Leary Ann Gardner augintojai gavo hibridinį Alokaziya Calidora, išspausdintas kryžminimosi Alokaziya kvapnią ir Alokaziya gageana.

Šis augalas gamina didelius vertikaliai išdėstytus lapus ant tvirtų lapų, kurie gali išaugti iki metro ilgio. Caloidor alokazijos plokštės, kaip parodyta nuotraukoje, yra pakankamai storos, su apvaliu viršutiniu kraštu ir elegantišku aštriu galu. Šiltame atogrąžų klimate augalai pasiekia 160-220 cm aukščio.

Hibridinė alokazijos odora ir Alocasia reginula

Hibridinė alokazijos odora ir Alocasia reginulaRusvai raudonos arba atgal lapo pusė ir plokštės turi tarprūšinę hibridas pagamintą kirtimo Alokaziya odora ir Alokaziya reginula. Išvaizda augalams atrodė arčiau alokacijos kvapnios, bet daug mažesnio dydžio. Dėl ilgiau tankus nei Odori, šios rūšies Alokaziya aiškiai matomas būdingas redzhinula tekstūros ir kuri tęsiasi nuo šviesos ruožai skyrybų lapų.

Alocasia wentii

Alocasia wentiiNuotraukoje parodyta, kad alokozijos išleidimo angos, nors ir panašios į aprašytas rūšis, negali būti lyginamos su jų nei aukščio, nei lapų dydžiu. Šis daugiametis augalas retai viršija 120 centimetrų. Jame yra didelės širdies formos, pailgos pilkos spalvos atspalvio lapai su ryškia sidabro atspindžiu ir purpurine nugarine pusėn.

Alokazijos šaknys

Alokazijos šaknysDaugelyje alokakijos rūšių būdinga sidabrinė lapija. Ne išimtis, o augalas pateiktas nuotraukoje. Be to, Alokaziya branhifolia pasiekti metrų aukščio, spalvinga, žalia arba ruda stiebų ir neįprasta nariams rūšių Alokaziya Lobed lapai. Lapų plokštės yra giliai išlenktos, smailios, lygios. žydėti augalai, formuojantys baltos ir rausvos žiedynus, paslėptus dideliomis žaliosios pliaunomis.

Alocasia portei

Alocasia porteiDar daugiau įdomių lapų iš vieno iš didžiausių rūšių atstovų – alokakijos Potrei. Galingas augalas, kurio aukštis nuo 2 iki 6 metrų, apatinėje dalyje yra beveik išlyginamas, o jo tvirtas stiebas gali būti iki 40 cm skersmens.

Related  Nuotrauka ir aprašymas Allium veislių

Alocasia Sheet PotreiGalingos tamsiai žalios spalvos su trumpais dryžių ilgis yra pusantro metro. Lapų plokštės taip pat gali išaugti iki pusantros metro ilgio ir yra pinnate, giliai įpjautos ir palieka odizuotą įspūdį. Lapų kraštai yra banguoti, o tai tik prideda dekoratyvumą į šią neįprastą alkakazijos rūšį.

Suaugusiems egzemplioriams, iki 6-8 dideli, iki 30 cm ilgio, žiedynai gali būti skaičiuojami. Šis alokazijos rūšis, kaip ir nuotraukoje, mėgsta įsikurti tankiuose griuvėsiuose, kur aplinkinė augmenija suteikia jai šešėlį ir padeda palaikyti dirvožemio drėgmę.

Alocasia Portodora

Alocasia PortodoraGauta aroid hibridinės alokazijos odorės ir alocasia portei tyrimo centre buvo vadinama alocasia portodora. Daugybė mėgstamų paukščių augintojų yra labiau įdomūs nei žinomi alokozijos makrorrzys ar šiurkščiavilnės šaknys.

Milžiniški lapai laikomi vertikalioje rusvoje arba violetinėje spalvoje. Lapų plokštelės forma yra arti kvapo alokacijos lapų, tačiau iš ponthea ji turi gražių banguotų dantytų kraštų.

Augalai turi gerą augimo tempą. Jau pirmaisiais metais, jei sąlygos leidžia, jis auga iki 1,5 metro. Ir tada jis gali lengvai kirsti barą 2,5 metro. Norint tai padaryti, tokio tipo alokazijai reikia didelės oro ir dirvožemio drėgmės, daug maisto ir šilumos.

Alocasia macrorrhiza

Alocasia macrorrhizaTai natūra Alokaziya, priklausančių šeimos Araceae, be abejo, buvo vienas iš pirmųjų atrado ir aprašė mokslininkų. Gyvenimas Indijos ir kitų Pietų Azijos šalyse džiunglėse yra dideli, iki 5 metrų aukščio, su skirtingų regionų augalai vadinami Alokaziya Indian, kaip nuotraukoje, kalno, krupnokornevischnoy ar gydomoji. Oficialiai pripažinta pagal pavadinimą tipo – tai Alokaziya macrorrhiza.

Jo storos, sultingos ūgliai auga iki 120 cm ilgio, o alokacijos lapai yra šiurkščiavilnių šaknų ovalios formos, tankios. Lapų plokščių ilgis yra 50-80 cm, jų paviršius yra lygus, tolygiai žalias.

Related  Unikali abrikosų branduolių sudėtis, jų nauda ir žala žmogaus organizmui

Alokazija, indėnųKai Alokaziya Indijos, kaip nuotraukoje, ketina žydėti iš krūtinės atrodo stiprus, vertikaliai stiebų, apie 30 cm ilgio. Iš geltona-žalia perianth ilgis siekia 18-25 cm, nuo šviesiai kreminės žiedyno šiek tiek trumpesnis šydą. Uogos, kurios slysta, yra didesnės už kitų tipų alokakiją. Atskiras raudonųjų vaisių, kurių šviesiai rudi sėklos skersmuo siekia 10 mm.

Gumbelių alokazija gydomojiVietiniuose populiacijose valgoma alkūro montano stiebo šakniastiebiai, stiebagumbiai ir apatinės dalys. Dėl to, išvalyta minkštimas yra sumaltas ir keptas, kad neutralizuotų aštrų skonį, kurį sukelia kalcio oksalatas. Žaliuoju pavidalu valgyti naminius gyvūnus ir beždžiones, dėl to atsirado kitas augalo pavadinimas – beždžionių medis.

Medikamento alokozijos gumbai, nuotraukoje, laikomi gydomais daugelio ligų vaistais ir naudojami Kinijos, Indijos ir Vietnamo liaudies medicinoje.

Be augalų, kuriuose yra net žalios lapijos, šiandien galima pamatyti alokacijų nuotraukas su neįprastais įvairiais lapais, ant kurių žalios zonos keičiasi baltos ar geltonos spalvos lapais. Didžiojo Variegata alokazija yra labiausiai vertinama, turėdama, kaip nuotraukoje, įspūdingą lapiją ir palyginti mažus dydžius.

Alokkazija didelio šaknų VariegataParodyta nuotraukoje Alokaziya macrorrhiza kokybės Black stiebo išgaunamas iš susijusių augalų tamsiai raudonos arba rudos spalvos stiebų ir stiebai lapų skaičius, ir tai buvo dėl veislės pavadinimo priežastis.

Alokašija macrorrhiza veislių juodojo stieboŠios veislės šaknų šiurkščiavilnių alokakijos didžiausias dydis yra 2,5 metro, todėl auginant kultūrą galima auginti didelėse talpyklose. Augalo lapai yra žali, dideli, siekia 90 cm ilgio.

Alokazija yra didelė šaknų veislė plumbea arba metalicaAlokazija – plumbea arba metalica, kuri užteršia tankius lapus ir išskiria metalinį nutekėjimą. Sidabrinis atspalvis taip pat yra lapų plokštelių gale. Šios veislės vyšnios yra rudos arba violetinės. Suaugusio augalo aukštis neviršija 2 metrų, o laukiniams egzemplioriams pasisekė pamatyti tropinių džiunglių mokslininkus Java saloje.

Alokazija iš aroids šeimos – video