bonsai - miniatiūrinis medisPasak legendos, Kinijos imperatorius nusprendė žiūrėti savo šalį iš pirmų rankų, dėl kurios Dangaus imperijos meistrai turėjo sukurti mažus namų, žmonių ir, žinoma, medžių kopijas. Bonsai, miniatiūrinis medis, beveik prieš penkiolika šimtų metų pirmą kartą užkariavo Japoniją ir šiandien šis nuostabus menas užkariavo visą pasaulį.

Kaip ir prieš daugelį šimtmečių, gėlių augintojų, norinčių bonsai, tikslas yra gamtos kūrinių reprodukcija. Sumažintos ąžuolų, klevų, pušų, vyšnių žiedų arba figų kopijos yra realios proporcijos, jie gyvena pagal gamtos tvarką. Jei lapelyje medis auginamas puodelyje, jis žydi, tampa padengtas lapais ir lapais žiemos ramybe.

Kadangi savotiškas tikro medžio panašumas yra suformuotas rankiniu būdu, auginimas ir bonsai priežiūra yra daug laiko reikalaujanti užduotis, reikalaujanti žinių, kantrybės ir supratimo apie jūsų žaliojo augintinio poreikius.

Ir vis daugiau ir daugiau pradedančiųjų entuziastingai pradeda sunkų, bet labai įdomų darbą. Kaip auginti bonsai namuose ir rūpintis maža šio medžio kopija?

bonsai auginimo procesasTarp senovės agrotechnologijos subtilybių nesuprantamos nuomonės, kad Japonijos bonsai medžiai yra augalai, gauti iš jų specialių sėklų. Tai ne taip. Patyrę augintojai puikiai žino, kad iš paprastų sėklų atsirado miniatiūriniai riešutai, pušys, obelys ar wisteria, o tik žmogaus rankos sugebėjo juos sušvelninti ir pakeisti savo formą.

Kaip auginti bonsai namuose: įprasti būdai

miniatiūrinis pilnai auginamas augalasJei floristas tik pradeda domėtis bonsai, paprasčiausias būdas yra įsigyti jau sudaryti augalą, pavyzdžiui, iš fikso ar citrusinių vaisių. Tai padės jums išmanyti visus būdus, kaip išvengti įprasto girdymo, kad apdailuotumėte ir sureguliuotumėte bagažinės ir šakų formą. Sukaupta patirtis leis pereiti prie sudėtingesnių užduočių.

Auginti bonsai namus keliais būdais:

 • per sėklos kultūrą, kuri jums patinka, ir tolesnio sėklų “švietimo”;
 • su įsišaknijusiomis kirtimais;
 • sėklų formavimas iš darželio ar laukinės gamtos;
 • perkelti į puodą ir suaugusiųjų kultūrinių ar laukinių egzempliorių taisymas.

Greičiausias iš šių metodų yra vienos ar dvejų metų sodinukų vainiko ir šaknų sistemos formavimas. Toks augalas jau sukūrė šaknis, o jo žemės dalis suteikia vietos vaizduotės ir gali būti keičiama, atsižvelgiant į gėlių planus.

Jauni entuziastai, kurie nori auginti bonsai iš sėklų, turėtų žinoti, kad tai yra ilgiausias, bet ir dėkingas. Čia augalų kontrolė žmonėse yra tiesiog nuo sėklos užkandimo momento, o jų ūkiams lengviau keisti ūglių ir šaknų formą.

Nebūtina pasirinkti egzotiškų medžio ar krūmų veislės. Svarbiausia, kad augalas turi mažus lapus ir mažai kasmet didėja, kitaip “tame” ateityje bonsai medis bus daug sunkiau.

Pasirinkimas tinkamo medžio bonsai

Kokie augalai tinka bonsui, japoniško stiliaus medžiui? Norėdami greitai gauti patrauklų medį, galite atkreipti dėmesį į:

 • dėl kambario citrusinių veislių, pavyzdžiui, Kalmondin arba citrinų;bonsai citrina
 • ant nykštukinės granatos;bonsai granata
 • neįtikėtinai paprastas ir nepretenzingas Ficus Benjamin;bonsai ficus benjamin
 • ant dekoratyvinių obelų veislių;obuolių bonsai
 • ant gluosnio;bonsai gluosnis
 • ant nedidelių pušų;
 • dėl įvairių rūšių klevo.bonsai klevas

Related  Vynuogių lapų nauda ir žala mūsų kūnui

Tinkamas bonsai medžių pasirinkimas yra nepaprastai didelis, daugelis iš jų yra vietiniai Rusijos gyventojai, jie yra soduose, parkuose, miesto aikštėse ir miškuose. Puikios kompozicijos pagamintos iš barberries ir irgi, gudobelės, akacijos ir beržo, vyresnio amžiaus ir liepų, verpstės ir ąžuolo.

Prieš auginant bonsai, priklausomai nuo augalo tipo, nustatykite jo ateitį aukštį ir stilių.

Kaip auginti bonsai iš sėklų?

paruošimas sėklų sodinimuiBonsai tinka medžių ir krūmų sėklos yra suskirstytos į dvi rūšis. Kai kurios kultūros yra iš karto paruoštos dygimui, tačiau daugelio rūšių “programoje” žiemos miego laikotarpis nustatomas evoliucija, kai asnas laukia šaltojo sezono. Namuose stratifikacija padės imituoti žiemą.

Japoniško bonsai medžių sėklos 3-5 mėnesiams dedama į šlapią smėlį arba sfagnų samaną, po kurio indas dedamas į šaldytuvą. Esant nedidelei teigiamai temperatūrai drėgnoje aplinkoje, sėkla rengiasi augti. Kai jis perduodamas į šilumą, daigas greitai atsibunda. Norėdami pažadinti, naudojamos visžalių rūšių ir augalų, kurių sėklos turi ypač stiprią apvalkalą, šilumą ar temperatūros kontrastą.

Sėkla sėjama nuo pavasario iki rudens. Antroje vasaros pusėje gautoms sėjoms jau reikia apšvietimo, kuris yra tiesiog būtinas rudenį ir žiemą.

Daigimui ir pirmaisiais gyvenimo mėnesiais sodinukai naudoja lengvą smėlio-durpių substratą arba mirkytose ir drėgmei surinktose durpių tabletėse. Nors ant paviršiaus neatrodo, kad tvarstis, konteineris turi būti tamsoje po plėvele. Oro temperatūra parenkama priklausomai nuo auginamo bonsai medžio.

jaunų augalų priežiūraSiekiant užkirsti kelią kondensavimui ir puvimui, šiltnamio efektą sukelianti ventiliacija. Kai atsiradusių ūglių viduje suteikiama nedidelė šviežio oro prieiga ir sodinukai perduodami šviesai. Prireikus sėjinukai laistomi ir apvaisinti sudėtingais junginiais. Kai augalas pasiekia 10-12 cm aukštį, jis persodinamas.

bonsų karūna formavimasŠiame etape pagrindinis šaknis sutrumpinamas trečdaliu, kad sustabdytų vertikalų medžio augimą. Iškart pereikite prie būsimo bagažo formavimo, dėl kurio naudokitės varine viela.

Related  Nuotrauka su Umburio violetinių veislių pavadinimais (2 dalis)

Puodai ir puodai bonsui

specialūs keraminiai indaiBonsai medis nėra veltui vadinamas išaugęs ant dėklo. Norėdami apriboti augintinio augimą, jis sodinamas sąmoningai mažais ir sekliais pajėgumais, lygiagrečiai suformuojant ir nukirpus dalį šaknies sistemos.

Renkantis puodą bonsai, reikia atsižvelgti į tai, kad per metus medis tampa sunkus ir, ypač netinkamai, nuolydžiu ar kaskadu, gali prarasti stabilumą. Todėl bonsui, kurio dydis yra nuo kelių centimetrų iki 9 metrų, tradiciškai gaminami masyvūs, dažnai keraminiai puodai, dubenys ar įvairių formų ir stilių konteineriai.

bonsai šaknų inkaraiTanko dugne turi būti ne kanalizacijos skylė, o kita. Jie naudojami ne tik vandens nutekėjimui, bet ir augalų tvirtinimui.

Apsaugoti augalą ir apsaugoti jį nuo grybelinių pažeidimų šaknų sistemai padės puodui gydyti bonsai karštu kalio permanganato tirpalu arba nudegimo verdančiu vandeniu.

Bonsai gruntas yra skirtas ne tik augalų mitybai ir drėgmei, bet ir turėtų padėti šaknims įsitvirtinti santykinai nedideliu puodo kiekiu. Todėl minimalių natūralių ąžuolų, laimų, citrinų, klevų ir kitų medžių kopijos naudoja specialų pagrindą.

specialus gruntas bonsuiJaponijoje daugelį šimtmečių toks mišinys, pagrįstas tam tikromis molio rūšimis, vadinamas acadama. Kad granuliuotoje medžiagoje būtų daugiau maistingumo ir grubumo, pridedamas derlingas dirvožemis ir smėlis:

 1. Dėl lapuočių medžių rūšių bonsui rekomenduojama naudoti substratą, į kurį įskaičiuotos 7 akmens masės ir 3 dalių didelio plovimo smėlio.
 2. Žydinčios kultūros auginamos 7 dalių sausos žemės mišiniu, trimis smėlio dalimis ir viena aukšto maistinių medžiagų humuso dalimi.
 3. Spygliams, populiariausioms tarp bonsai mėgėjams, reikia ypač laisvo dirvožemio, kuriame yra 3 dalys dugno žemės ir 2 dalis nuplauto smėlio.

bonsai užpildasPrieš užpildydami puodą, paimamas bonsai gruntas, pašalinami svetimkūniai, kurie gali sugadinti šaknis, perpjauti ir sterilizuoti. Tanko dugne yra įrengtas drenažo sluoksnis, skirtas drėgmės perviršiui ištekėti.

Related  Vyro ilgaamžiškumo simbolis yra guzmanijos gėlė

Bonsai medis rūpinasi namuose

lašelinis drėkinimas bonsuiNepakanka įsigyti miniatiūrinio medžio, gauti jauno sodinuko ar šaknies uolos stiebą, kad jums patinka. Svarbu žinoti, kaip rūpintis bonsai medžiu.

Nuolat ribojant augimą, formuojant vainiku ir auginant bonsai mažame puode, žmogus visiškai pakeičia medžio ar krūmo gyvenimą. Todėl tokios kultūros priežiūra puikiai skiriasi nuo kitų kambarinių augalų priežiūros.

Pagrindinis floristo uždavinys yra sureguliuoti bonsai vandenį, kurį sunku susidoroti su nedideliu kiekiu dirvožemio ir sekliais puodais, užpildytais šaknimis.

Anksčiau gėlininkams buvo prieinamos tik linijos, arba jie galėjo panardinti puodą iš bonsai vandens dubenyje, kad įsisavintų dirvą iš apačios. Šiandien aktyviai naudojamas augalų drėkinimas ar lašeninis drėkinimas, todėl drėkinamasis dirvožemis gali būti sudrėkinamas ir neribojamas.

bonsaiDrėkinimui reikia tik minkšto, atšildyto ar nestabilaus vandens. Augmenijos metu augalams reikia daugiau drėgmės, o rudenį prasidedantis ir artėjantis poilsio laikotarpis, laistymas yra sumažėjęs ir rečiau, daugiausia dėmesio skiriant substrato būklei.

Maitinimas atliekamas 2-3 savaites, naudojant mišinius skirtingiems pasėliams ir sezonams. Japoniškiems bonsai medžiams yra mineralinių viršutinių tvarslių, pagrįstų dumbliais.

Jūs negalite palikti augalų be maisto, bet taip pat svarbu neperpilti bonsai. Todėl, rūpesčius už bonsai medžius namuose, viršutinis padažas yra atliekamas labai atidžiai:

 • Pavasarį, esant didžiausiam augimo intensyvumui, trąšose yra dvigubai daugiau azoto, kaip kalio ir fosforo;
 • vasarą santykis išlieka tas pats, tačiau koncentracija sumažėja per pusę;
 • arčiau rudens, ypač lapuočių augalams, jie du kartus padidina kalio ir fosforo kiekį ir, priešingai, sumažina azoto kiekį.
 • žydėjimo ir vaismedžių bei krūmų reikia daugiau kalio, kuris eina į pumpurų ir kiaušidžių formavimąsi.

bonsai žiemąŽiemos atėjimas į egzotiškas egzotines žoleles nieko nekeičia, tačiau spygliuočių ir lapuočių medžiai turėtų būti paruošti žiemojimui. Kaip rūpintis bonsai medžiu žiemą? Jei klimatas leidžia, jie paliekami gatvėje arba ant karštų terasų. Pirmiausia gali nukentėti šaknies sistema mažame puodelyje bonsai, taigi ji papildomai apsaugota, o žemė truputį džiūsta. Atsižvelgiant į pavasario pradžią, augalas bėga ir vėl reikia laistyti, maitinti ir prijungti bonsai formuoti vainiko ir šaknis.

Kaip auginti bonsai – video

Vaizdo įrašas bonsai paroda