Valerio balzamo gėlėsGreitai augantys, beveik nuolat žydintys ir visada elegantiški balzaminai laikomi vienu iš geriausių pradedančiųjų kambarinių augalų. Šviesūs šviesūs žibintai, kurie dar yra laimingi su mūsų močiutėmis, ir šiandien svečiai palangių, lodžijų ir sodo sklypų. Paprastam slaugymui jie reaguoja su naujų pumpurų formavimu ir žaliaisiais lapais.

Bet net ir šis nepretenzingas augalas kartais tampa vabzdžių kenkėjų ir įvairių ligų sukėlėjų auka. Kokius pavojus gėlė gundo balzamu? Kaip juos identifikuoti ir, jei reikia, gydyti dekoratyvinius augalus?

Dažniausiai žaliosios augintinės susilpnėjimo priežastys, jos nykimas ar augimo nutraukimas yra nesilaikant reikalaujamų sulaikymo sąlygų arba nepakankamo dėmesio. Gamtoje balamanai gyvena regionuose, kuriuose yra šiltas, gana drėgnas klimatas, kuriame nėra jokių aštrių temperatūros pokyčių, ypač šalčio.

Naujasis Gvinėjos balzamas gėlių puokštėjeMinimalus leistinas temperatūra 13 ° C temperatūroje, gėlių balzamo, jei patalpa arba sodas balzamo dekoruoti margas lapija, oro turi būti atšaldytas iki 15 ° C temperatūroje Optimali žydėjimo temperatūra yra 18-20 ° C. Karštesniame kambaryje gėlės greitai atpalaiduoja, o naujų pumpurų formavimas sulėtėja. Be to, yra neišvengiamos kitos rimtos problemos.

Ne veltui, kad balzamas vadinamas Vanya Wet. Augalai yra ne tik labai kritiški džiovinimo iš dirvožemio, bet taip pat patinka drėgnas oras.

Įdomu: “Kodėl balzamas lapai kristi” Gėlininkas turėtų išanalizuoti sąlygas, kuriomis gėlė. Darbiniai šildymo prietaisai veikia kambario temperatūrą ir oro drėgmę. Kuo mažesnė ji yra, tuo didesnė drėgmės garavimas iš lapų ir balzamu greitai susilpnėja. Tai dažnai sukelia dirvožemio džiovinimas, ypač aktyviojo augimo metu.

Balzamo gėlė sausoje vietojeKaip inhibuoja žydėjimo ir augimo naujų ūglių ir lapų iš apačios rezultatas, pagelsti ir nukristi. Šią situaciją dažnai naudoja vabzdžiai ir erkės.

Pernelyg mažėjanti oro temperatūra taip pat yra nepalankus veiksnys. Balzamas netoleruoja net trumpalaikio aušinimo, todėl geriau valyti sodo augalus ar balkonus nuo vasaros antrosios pusės iki kambario.

Balzamų ligos ir jų gydymas

Esant žemai temperatūrai, drėgmės paklausa mažėja, todėl laistymas būtinai sumažėja. Jei to nepadarėte, venkite puvinio, kitokio, kaip nuotraukoje, ligų ir balzamo kenkėjų.

Related  Stenkitės augti Meyerio citriną namuose

Švelnus miltligė balzamų lapuoseTarp balzamų ligų labiausiai kenksminga žala augalams, esantiems už patalpų, yra susijusi su švelniu pelėsiu.

Prieš kelerius metus tikroji šios ligos epidemija sukėlė balzamą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Infekcijos plitimą skatino:

 • atvėsti drėgnas oras;
 • iškraunamų žuvų tankis, kai drėgmė neturi laiko išgaruoti nuo dirvožemio paviršiaus;
 • nepakankamas dėmesys augalų priežiūrai.

Pirmieji ligos, kurias sukelia kenksmingi grybai, požymiai yra esant žemesnei kaip 16-18 ° C temperatūrai esant 100% drėgmei. Ligos drėgmės ligos sukėlėjai laikosi lapų audinių, o po poros dienų paverčiama sveika balzamo gėlė. Pirma, baltųjų balinimas atsiranda lapų galinėje pusėje, tada jie pasidaro juodos ir nukrenta.

Pieninių pelėsių poveikis balzamaiiNaujoji lapija mažėja arba augimas visiškai sustabdomas. Dėl žydėjimo balzamo, lieka tik negyvybingų ūglių likučiai. Norėdami užkirsti kelią augalų mirčiai šaltos snapo metu:

 • sumažinti drėkinimo dažnumą;
 • Apsaugokite balzamą nuo šalto raso;
 • imtis priemonių vėdinti kambarį.

Po pirmųjų ligos požymių pašalinamas visas paveiktas balzamas, o sisteminiai fungicidai apdorojami augalais be pastebimos žalos.

Rudasis puvinys balzamuGyvybingų bakterijų auka dažnai tampa balzamu, priversta augti per daug drėgnoje dirvoje.

Papildomas veiksnys, prisidedantis prie pavojingų grybų ir mikroorganizmų pasklidimo, yra sumažintos oro temperatūra. Tokiomis sąlygomis augalams reikia mažiau drėgmės, jų medžiagų apykaitos procesai ir augimas sulėtėja.

“Rot” veikia stiebus, kurie liečiasi su dirvožemiu, lapais ir kitomis augalo dalimis. Užkrėstas lašas arba lapo stiebas tampa rudas, plonas ir miršta. Didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas balzamo ligai gydyti ir jo gydymui, jei jauni egzemplioriai randami gilių pėdsakų ir deda šaknis tik sodinukams.

Balzamų lapai, kuriuos paveikia skilimasKaip prevencinė priemonė auginiai paruošti įsišaknijimui, atsargiai gydomi sisteminio fungicido, tada vėl gydymas atliekamas jau iškrovimo, nepamirštant gerai drėkinti ne stiebo pagrindo priemonėmis dirvožemį.

Kenkėjų vabzdžiai, vorinių erkių erkių ir balzamų ligos

Balzamas su pertekline šviesaBalzamo gėlė yra ne tik higrofilis, bet ir reikalauja apšvietimo. Su saulės spinduliuote:

 • ūgliai pradeda ruožas, tampa plonesni;
 • lapių augimas lėtėja;
 • prastai uždėta ir atviras pumpuras.

Tiesioginė saulės šviesa taip pat nedaro grožio ir sveikatos dekoratyvinei kultūrai. Balzamas gėlė greitai netenka drėgmės, sutrinka natūralios medžiagų apykaitos procesus, neišvengiamai silpnina augalą.

Panašius simptomus galima pastebėti trūkstant maistinių medžiagų, kai augalas ilgą laiką nebuvo persodintas ar tręštas. Kaip ilgas buvimas sausame ore, jis gali pritraukti prie išsekusio balzamo, kaip nuotraukoje, ligų ir kenkėjų.

Related  O ką tu žinai apie naudingas hibiscus gėlių arbatos savybes?

Dėl trispalvio balzamo užpuolimo galima pasimokyti iš jaunosios lapijos būdingos deformacijos ant ūglių antgalių ir augimo taško išvaizdos. Kai infekcija vystosi, pasikeičia balzamų gėlių išvaizda. Žiedlapių kraštai tampa sausi, rudi, o korolio centre augalų ligos kaltininkai yra lengvai pastebimi.

Balzaminas, užkrėstas trigsTripsų yra dvigubai pavojingas, nes jie ne tik susilpninti gėlė, sudarkyti tai ir nesuteikia, šie kenkėjai yra vykdomas mozaikos virusas – dar viena liga balzamas.

Jauni egzemplioriai yra labiau linkę į infekciją su thrips nei suaugusieji. Žvelgiant anksčiau pastebėti kenkėjų požymiai ir pradėti augalų gydymą insekticidais, tuo didesnė tikimybė išgydyti ir išsaugoti pasėlių dekoratyvumą.

Pažeisti augalai yra izoliuoti, o sugadintos krūmo dalys sunaikinamos. Purškimas kartojamas keletą kartų kas 4-5 dienas, kol gydymas apima vabzdžius visose vystymosi stadijose.

Palikuonims, gyvenantiems balzamuose už patalpų ribų, taip pat ir trypams, atsiranda įvairių virusų, dėl kurių augalai susiduria su mozaika, plitimą. Tai gali pasireikšti skirtingų spalvų ir formų dėmių forma, palaipsniui sukelianti džiūvimą ir gėlių bei lapų nykimą.

Vėlyvos mozaikos pasklidimas balzamo lapuoseTai yra beveik neįmanoma išgydyti infekuotus egzempliorius, todėl jie yra sunaikinti ir ypatingą dėmesį skiria prevencinėms priemonėms, ty kovoti su vabzdžių pernešėjais.

Be amarų ir tripsų, Impatiens grasina dirvožemio nematodai, baltasparnių ir įvairių erkių.

Norėdami atsikratyti čiulpiančių vabzdžių, naudokite sisteminius insekticidus ar patikrintus namų gynimo būdus, pavyzdžiui, žolelių užpilas. Tačiau erkės, kaip dažniausiai pasitaikantys “svečiai” balzamai, reikalauja atskiro požiūrio.

Tarp balzamų ir jų ligų kenkėjų, voratinklylis yra labiausiai intrusuojantis ir pavojingas dekoratyvinės kultūros priešas. Jo išvaizdos ženklus lengva pamatyti, jei atidžiai žiūrite:

 • internodes;
 • lapeliai petioles;
 • lapų plokščių galinės pusės.

Spidero erkė ant balzamo gėlėsBe geriausių interneto ir mažiausias, iki 0,5 milimetrų ilgio, gelsvai erkių, savininko balzamas įspėjimo, kad augalas buvo vangus, lapai praranda blizgesys, žydi intensyvumas ženkliai sumažėjo.

Related  Paslaptys namuose globos kambario gerberai

Taikoma voratinklinių erkių ir kitų rūšių yra skatinamas aukštos temperatūros ir mažai drėgmės. Jei vėluojama su kontrolės priemonių, ūgliai, lapai ir pumpurai balzamas, gyvena erkių bus padengtas šašai negyvas, augalų mažins ir gali mirti.

Pažvelgus į balzamo gėlių kenkėjų buvimą, rimtai pažeistos augalo dalys yra nukirpamos, o likusios – su muilu. Geriausia naudoti žalią ar deguto muilą. Augalui pritaikyta putoji praplaunama po 5-7 minučių, o po savaitės procedūra kartojama. Jei infekcijos laipsnis yra didelis, negalima išvengti akaricidų, pvz., Phytoverma, Vertimec ir kitų vaistų vartojimo.

Balzaminas, užkrėstas trigsBe spiderių tinklų, kitos rūšies erkės yra balzaminuose parazitinės. Ciklato erkilis veda prie jaunų lapų, šoninių pumpurų ir ūglių augimo deformacijos ir augimo nutraukimo. Greitai miršta augalas, kuriame trūksta augimo taškų. Tas pats likimas laukia kirpimų, iškirptų iš užkrėsto balzaminio gėlių. Todėl šiuo atveju svarbu ne tik pakartotinai gydyti veiksmingu akaricidu, bet ir nuodugniai ištirti augalus, naudojamus reprodukcijai.

Tik agrotechnikos laikymasis ir nuolatinis dėmesys žydėjantiems balzams užtikrins augalų sveikatą, greitą augimą ir sultingą žydėjimą ne tik namuose, bet ir palangėje.

Balzamo gėlių gydymas – video