fikso bonsaiAuginti bonsai Ficus naudojamas ne taip seniai, tačiau tai nesustabdė plastiko ir reaguoja į augalų priežiūros ir tapo viena iš mėgstamiausių tarp bonsaists. Sunku įsivaizduoti, kad net tam tikru kantrybės ir kruopštumo naujokas, sugeba suteikti Ficus Benjamina ar mikrokarpa suaugusiųjų natūra, bet mažą medį, aukštis tik 30-60 cm.

Tačiau taip pat! Tuo pačiu metu, darbas su tokiu bonsu ne ilgiau kaip 15-20 metų, bet daug mažiau. Priežastis yra pavydėtinas medžio gabenimas palankiomis sąlygomis:

 • puikus pradinis oro šaknis;
 • užkrečia žaizdas ant kamieno;
 • formuoti naujus šakos, o ne supjaustyti;
 • formos viela ir virvelės.

Netgi išaugęs iki standartinio medžio dydžio, kuris ilgą laiką gali būti entuziastų rankomis, gali tapti originaliu bonsai. Ką reikia padaryti, kad į bonsai langus įjungtumėte labiausiai paplitusią Benjamino figūrą?

interjero bonsai ficusPirmiausia turite sukurti tinkamas sąlygas augalui. Tada japonų mylėtojas turės įsisavinti suaugusių augalų globą ir formavimo pagrindus. Kai baigsite visus etapus, galėsite praktikuoti ir kurti savo kompoziciją.

Bonsai ficus priežiūra namuose

bonsai ficus priežiūraNors bonsai atrodo negyvas vystymosi metu, augalas yra gyvas ir reikalauja visapusiškos priežiūros, kuris apima:

 • laistymas;
 • virdulys;
 • transplantacija.

Šiltuoju metų laiku fikusas turėtų būti šviesus, bet ne silpną saulę mažiausiai 12 valandų. Nurodydami vietą puodui, žiemos metu turėsite pasirinkti kampą, apsaugotą nuo debesies ir karšto oro.

Optimali temperatūra bonsui nuo fikso yra 18-25 ˚C. Jei purkštuvas bus aprūpintas purškimo būdu, jis išliks šiluma be smūgių, tačiau vėsinimas žemesnėje nei 15 ° C temperatūroje bus rimtas atogrąžų kultūrų tyrimas. Šaltoje drėgnoje dirvožemyje bronzos auginamų mikrokarpių ar Benjamino vaismedžių šaknys gali būti supuvusi, o tai kyla dėl augalo praradimo.

bonsų formavimo procesasDrėkinimo dažnumas priklauso nuo sezono, oro temperatūros ir dirvožemio būklės. Esant šiltam orui, viršutinio dirvožemio sluoksnio džiūvimas paprastai vyksta. Vasarą augalui reikia drėgmės daugiau nei žiemą.

Sausas oras padeda kompensuoti vainiko drėkinimą. Ta pati priemonė skatina oro šaknų formavimąsi, kurie yra būtini, jei jie auginami iš bananų pavidalo iš mažos lapinės bonsai figos.

Būtinas specialus šėrimas už bonsai, augantis labai ribotame dirvožemyje. Jie atliekami 2-3 savaites, praėjus mėnesiui po transplantacijos. Lapų tręšimo metodas gerai veikia.

Bonsai ficus puodo ir dirvožemio pasirinkimas

Ficus bonsai liemens senėjimasBe tradicinio genėjimo padegimo, bonsai ficus turi pašalinti negyvas ar sugadintas ūgliai ir šaknis. Jame gali būti kenkėjų. Palyginti su įprastine kambario fikso priežiūra bonsai namuose yra daugiau darbo ir kruopštaus.

Bonsai visada auga plokščiuose dideliuose puoduose. Tai nėra pagyrimas tradicijoms, bet būtina apriboti šaknų tūrį, sulėtinti aukščiau minėtos dalies augimą, taip pat didesnį medžio stabilumą.

Pasirinkto puodo apačioje turi būti bent viena drenažo anga. Norėdami patekti į orą ir išleisti vandenį, keraminiai buteliai gali turėti kojas. Tai yra patogu, kai rinkinyje yra padėklų. Už bonsai augintą Benjamino figūrą, kuri yra 30-50 cm aukščio, pakanka pora apie penkių centimetrų gylio. Forma ir skersmuo parenkami pagal augalo stilių ir kompozicijos idėją.

Stiprus bonsai pjaustymasNorint, kad augalas jaustųsi patogiai, gautų pakankamai drėgmės ir mitybos, puodą reikia užpildyti tinkamai parinktu dirvožemiu. Japonijoje bonsai auginamos ant molio substrato granulių, kurių dydis yra skirtingas. Jei neturite tokios kompozicijos, galite įsigyti gruntą palmėms arba pakenkti pačiai dirvožemio daliai:

 • humusas;
 • durpių samanos;
 • molio milteliai;
 • nuplautas smelis.

bonsai formavimas ant uolos fragmentoKaip substrato sudedamąsias dalis, galite paimti mažą keramzitą ir perlitą, lapų gruntą ir vermikulitą. Kompozicija gali būti kitokia, svarbiausia, kad bonsai ficus persodinimo dirvožemis yra laisvas, aeruojamas ir pakankamai mitybinis medžiui augti.

Ficius puikiai atrodo ant akmenų, galų gale supilkite juos šaknyse ir sukurkite visiškai natūralios nuotraukos iliuziją. Prieš pradėdami gaminti bonsai iš tokio artumo ficus, augalo šaknys yra apdorotos storu molio kanalu, pritvirtintas viela ir sąlyčiu su dirva.

Kaip auginti bonsai iš Benjamino figmedžio savo rankomis?

bonsai ficus transplantacijaJauni augalai auga bonsai gautus žalia įsišaknijimui auginiai viršūninio ilgis nuo 8 iki 12 cm. Tokiu periodiškumu ūgliai miega ant kai kurių augimo taškus, kurie vėliau tapo filialai ir medžių šaknys. Auginiai:

 • džiovintos vietose;
 • apdorota aktyvuota anglimi;
 • įdėti augimo stimuliatoriaus tirpalą.

Šiltnamyje esant 25-27 ˚C oro temperatūrai, dideliam drėgnumui ir ryškiai šviesai, ryški sodinimo medžiagos šviesa netrukus atsiras šaknų užuominoms. Kai augalai gali pradėti savarankišką gyvenimą, jie persodinami vienam ar keliems sodinukams į iš anksto paruoštus indus su smėlio drenažu ir gruntu bonsai. apdailai, jūs galite iš karto panaudoti akmenis.

Formavimas bensajui iš Benjamin ficus prasideda nuo augimo taško, kai augalas pasiekia planuojamą aukštį.

Bonsai formavimas iš Benjamino figų

bonsai idėjaGarsiausiųjų tarp floristų yra Benjamino figūra. Tačiau augantys medžiai neįtikėtinai miniatiūrinių formų naudingų kitų rūšių, pavyzdžiui, Ficus Bengal, rzhavolistny ,: Persikų pažįstamas nuo skanus ir sveikas vaisius.

Be to, mikrokarpo bonsai fikso pagrindu auga net lengviau, nei iš mažos nuodėmės Benjamino rūšių. Šiuo atveju galite naudoti radikalų pjovimą, kad pašalintumėte visą žalios spalvos dalį. Likęs stiebas su šaknimis bus pagrindas ateities bonsai.

Keli sodinukai, pasodinti viename puode, dažnai naudoja tokią techniką kaip audimas. Tuo tikslu, augalų kamienai, kol jie yra užkimšti ir ne lignified, sklandžiai persipina, nustatant pasirinktą padėtį virve. Norėdami, kad stiebai susitinka, jie pašalina žievę jų sąlyčio vietose ir medieną apdoroja specialiu junginiu.

Šaknų sistemos formavimasBonsai yra ypač vertinamas, kai medis atkuria gyvenimo vaizdą, todėl forma bus ne tik stiebas, bet ir šaknys. Darbas su jais prasideda praėjus 3-4 mėnesiams po jauno fikso įsišaknijimo. Naudojant specialią mentele ir lazdelę, augalo šaknų sistema, pradedant nuo šaknies apykaklės, yra gerai išvalyta nuo dirvožemio. Transplantacijos metu pertekliniai šaknys pašalina arba sutrumpina visą ryšulį. Išperinti, pavyzdžiui, iš bonsai figavaises microcarpa, oras nukreipiamas į žemės šakniastiebiai, ištiesinti ir sulašintas gaminti įspūdingas banjano.

keisti bagažinės formąDarbas keičiant bagažo formą yra labai atsargus. Čia negalima skubėti.

Renkantis medžiagą pradedantiesiems, geriau tvirtinti virvę ar audinį, nei vielos, kuri gali sugadinti medieną. Jei negalite daryti be laido, geriau juos paimti, nuleisti veltinį ar kitą audinį.

Apvyniojimas virve arba viela yra padarytas iš apačios į viršų, nuo šaudymo ar bagažinės pagrindo iki viršaus. Kryptis kinta atsargiai, kad nebūtų pertraukta šaka. Fiksavimas lieka ant medžio 45-60 dienų, o po to jis nugrimztas.

varinės vielos tvirtinimasVienas iš svarbiausių būdų auginti bonsai iš Benjamino figmedžio savo rankomis yra genėjimas. Tai atliekama su aštriomis žirklėmis ir peiliu mažiausiai kas 6 mėnesius. Geriausias laikas yra ankstyvas pavasaris, tada iki rudens galite reguliuoti formą be baimės rimtai sugadinti augalą:

 1. Šaknys ir visos šakos sklandžiai, be kanapių.
 2. Didžiųjų sekcijų vietos yra apdorojamos sodo vynmedžiais.
 3. Šakos sutrumpintos, kai ant jų yra 8-10 lapų.
 4. Atidžiai nuimkite lapus, neleidžiant vainiko denudacijos.

Bonsai Ficus transplantacija

transplantacijos ir laistymo bonsaiSuaugę bonsai iš fikūzų persodinami retai, o vyresnis – medis, o jo augimo tempas yra žemesnis, todėl jis mažiau linkęs tai padaryti.

Prieš penkerius metus augalai perduodami į naują dirvą ir puodą kas dvejus metus. Tada jūs negalėsite paliesti fikso beveik 5 metus.

Transplantacijos metu bonsai ficus koreguojamas šaknų sistema. Jis valomas iš numirusių dalių ir trečdalis iš apačios nukirsta. Šio augalo laukas perkeliamas į šviežią dirvą, prižiūrint drenažą. Užkimšta ir užfiksuota puodo ficus laistomi, ir po pusvalandį nutekėjimo perteklius drėgmės.

Bonsai formavimas iš ficus – video