Veiksmingi Anthurium Andre žiedynaiPopuliarus gandas lygina anthurium su flamingo, ir jo pavadinimas yra dėl to, kad žiedynas panašus į uodegą. Antroje XIX a. Pusėje įvyko europiečiai ir amerikiečiai, susipažinę su didžiulės rūšies antuumomis.

Net ir tada, efektingas žiedynai Anthurium Andre domisi olandų ir Havajuose, tapo antraisiais namais tikrai į Pietų Amerikos tropikų gyventojai, buvo įsteigta pirmoji komercinių plantacijos ir pradėjo veisimo darbus.

Anturium Andre (Anthurium andreanum)

Anturium Andre (Anthurium andreanum)Dėl įspūdingo žydėjimo šis anthurio tipas gali būti vadinamas garsiausiu pasaulyje. Nuo praėjusio šimtmečio 70-ųjų, kai šio tikrų rūšių Anthurium į jo atradėjas rankas augalai, Anthurium Andrianum paėmė vieną iš pirmųjų vietų tarp vazoninių augalų, ir tarp augalų augalai, skirti sodinti soduose ir auginamų skintų gėlių.

Šiandien floristams siūlomos įvairios “Anturium Andre” veislės ir unikalūs hibridai, kurie įtikina vaizduotę su įvairių formų, spalvų ir dydžių žiedynų. Šios rūšies tėvynė yra miškingos Kolumbijos kalnų vietovės, kurių aukštis yra apie 2,5 km virš jūros lygio ir Antrojų upių Andre.

Anturium Andre su rausva žiedynųŠis augalas, kurio aukštis 50-150 cm, lemia epifito gyvenimą, kurio visa struktūra yra pritaikyta. Antuuris yra trumpas sultingas stiebas, ant kurio ilgi ovalaus smailių lapų šakelės yra tvirtai pritvirtintos. Lapų plokštės yra odinės, tankios. Vidutinis lapo ilgis yra nuo 20 iki 40 cm, jo ​​plotis yra beveik du kartus mažesnis.

Kaip ir kiti epifitai, Anthurium André, ant kamieno, įsigyja daugelį pagalbinių oro šaknų, kurios padeda augalui gauti maisto ir drėgmės iš atmosferos oro. Rūšis, pagal anthūrio apibūdinimą, būdingas ilga žydėjimo. Ir ką dauguma žmonių paprastai laiko anturijos gėlėmis, yra jos žiedynai, susidedantys iš skraistės ar traškučių ir svogūnų, jungiančių daugybę mažų gėlių.

Rudas anthurium lovatiesėPlokštė gali būti širdies formos arba ovalo formos, jos audinys, kaip ir anturio rudos spalvos nuotraukoje, odinis, su pastebimomis venomis. Vidutiniškai riešutas gali siekti 15-20 cm ilgio. Jo plotis yra šiek tiek siauresnis. Kai žiedai subrandę, sulenkiamas lukštas, visiškai atveriant šviesios grietinėlės ar geltonos spalvos.

Tai buvo dėka ryškios skraistės, raudonos anturijos ir kada nors matėsi tarp atogrąžų spalvų riaušių. Tačiau šiandien, be to, kad augalams, kurie prašo gėlininkus, raudonos spalvos traškučiai, dažnai auginamos įvairios spalvos, varpeliai ir lovatiesės. Galite pamatyti baltą, rausvą ir net juodą anturijos. Yra įvairių veislių ir hibridų su fantastinėmis spalvomis, tuo pačiu derinant kelias ryškias spalvas.

Augalų hibridas su neįprastais žiedynaisPo žiedynų apdulkinimo žiedynuose formuojamos raudonos arba oranžinės uogos, kurių viduje yra sėklų pora. Tiesa, kadangi šiuolaikiniai gėlių augintojai vis labiau auga ne veislės, o hibridiniai anturai, kultūros sėklų reprodukcija tampa vegetaciniais metodais. O pramoninėse plantacijose masinių ūglių gavimo naudokite audinių kultūrą.

Šis požiūris leidžia jums sukurti ir pasiūlyti mėgėjams egzotiškų augalų antuurija rūšis, kurios niekada nebuvo rasti gamtoje. Pavyzdys yra antrūris su dviem lapais, vaizduojamais ant nuotraukos arba sudėtingų interspecifinių hibridų, turinčių neįprastą vilnos formą, miniatiūrą arba, atvirkščiai, labai didelius žiedynus.

Anthurium scherzerianum

Anthurium scherzerianumIš pirmo žvilgsnio gerai žinomas augintojų anthurio įvairovė, atkreipiant dėmesį į nuostabiai suvirintą ištemptą žiedyną. Laukinių augalų Scherzer Anthuriums buvo rasta Gvatemaloje ir Kosta Rikoje, kur augalams buvo parinkti gana šlapūs atogrąžų miškai, kurių lygis buvo pusantro tūkstančio metrų virš jūros lygio.

Daugiametis žolinis augalas gyvena tiek miško paklotose, tiek dideliuose medienos augaluose. Suaugusio Scherzer anthuriumo egzemplioriaus aukštis siekia 30-40 cm. Kaip ir Andriaus anturiumas, šioje rūšies stiebas yra arba labai sutrumpintas, arba visiškai netenka.

Anthurium Scherzer skiriasi nuo Antujus Andre kaip žiedynoPievinė ar smaili elipsinė lapija stora, sočiųjų žalių. Lapų plokštės paviršius siekia 20-30 cm ilgio, matinis, tankus liesti.

Žydėjimas gali vykti ištisus metus, tačiau jo piko lygis svyruoja nuo vasario iki liepos. Skirtingai nuo Andriaum anturio, žiedynas nėra tiesus, bet išlenktas ir kultūrinėse formose ir yra spiralės rūšis. Apvalkalas yra ovalus, retai širdies formos. Laukinėse formose ir spygliuočių lapuose dažniausiai dažytos raudonos arba raudonos spalvos.

Šios anturijos rūšies žydėjimo savitumas yra tas, kad dėl savo struktūros augalai gali perkelti tik iš vienos gėlės į kitą. Pagrindiniai apdulkintojų gamtoje yra vabzdžiai. Namuose, kur šiandien vis dažniau susiduriama su Scherzer anthurium, reikia naudoti rankinius žiedadulkių pernešimo metodus.

Amaretti veislės antuurisŠiuo metu buvo išsiaiškinta daugybė veislių ir hibridų su skirtingomis žiedynų spalvomis ir paties augalo dydžiu. Pavyzdžiui, tai vaizduojamas Amaretti anthurium, vidinis augalas su neįprastais ryškių raudonų dėmių, apsiaustų ryškiai raudonomis dėmėmis, kampai.

Yra tiek aukšti veislių, sudarančių 60 cm aukščio rozetę, ir mažos anturijos, žydinčios mažesniame nei 10 cm augalo skersmenyje.

Anthurium Lindenianum

Anthurium LindenianumPamatyti rožinio antuulio “Linden” kultūrą nėra taip dažnai, nors šios grožio ir ilgio veislių žydėjimas ne mažesnis nei Andreo ar Scherzerio senovėje.

Kaip ir daugelis kitų rūšių, kurios natūraliai gyvena Kolumbijoje, išvedė, ar po medžiais, ant drėgnu humuso turtingas dirvožemio atogrąžų, arba nusodinant ant augalų save, kaip tikras Porośle.

Šaknis yra tetraedrinė petioles skerspjūvio dalis ir graži, švelniai blizgančių lapų formos stipraus formos forma. Ant lapų plokštės iki 30 cm ilgio aiškiai matomos lengvesnės, alyvmedžio venos. Jauni lapai lengva atskirti ryškesniu, sultingumu, suaugę lapai yra tamsūs, odažni.

Skirtingai nuo Andro anturio su raudonuoju raudonu, ši rūšis laukinėse gamtoje formuoja ir ovalo formą, susiaurėjusią iki gryno rožinio atspalvio antgalio. Viršutiniame akmenlige iki 40 cm formuojasi tiesi, balta arba grietinėlė. Žydėjimas lydi malonų kvapą.

Įdomu tai, kad tai yra viena iš seniausių, auginamų anturijos rūšių, bet ji gali būti rasta ne naminės kolekcijose, bet dažniau soduose. Be to, anthurium Linden yra naudojamas tarpsektoriniams hibridams gauti.

Anturio kristalas (Anthurium crystallinum)

Anturio kristalas (Anthurium crystallinum)Nuo 1875 m. Įgijo kultūrinio augalo ir kitos anturijos-antužio kristalo rūšies, gamtos, gyvenančios daugelyje miškingų Peru ir Kolumbijos vietovių, statusą.

Jei aukščiau aprašytos anturijos, atkreipiant dėmesį į gražius žydėjimą, ši rūšis išsiskiria ryškia dekoratyvine lapija, kuri yra ne mažesnė už įspūdingus lapų lapus.

Didžiausias anthuriamo kristalo stiebo aukštis namuose sunkiai pasiekia metrą, o bagažas yra tankiai padengtas pagrindine augalo savybe – švelniais širdies formos lapais. Iš kurių šviesios reljefinės venos yra ryškiai išdėstytos. Lapų plokštės ilgis svyruoja nuo 20 iki 40 cm, o jo plotis yra šiek tiek mažesnis.

Jei jauni lapai gali turėti purpurinę spalvą, tada su amžiumi jų žalia spalva yra labiau prisotinta ir tamsesnė. Lapų auginiai ilgi, ploni, slydantys. Lapo galas yra balkšvas arba sidabriškai žalias.

Kriaušių anthurio gėlė nėra išskirta dėl dekoratyvinių savybiųNors žydėjimas, kaip ir kitų rūšių antruumių rūšys, yra labai ilgas, jo negalima pavadinti dekoratyviu ar įspūdingu. Medeliai Anthurium, kaip ir nuotraukoje, pasiekia 40 cm ilgio ir gelsvos arba rausvos-kreminės spalvos. Dangtis yra žymiai mažesnė už ausį, paskleidžia aštrių gvazdikų aromatą ir kartais sunku atskirti. Jos plotis yra tik 2 cm, o jo ilgis neviršija 9 cm. Spalva yra balta, žalsvai pilka arba violetinė.

Šiandien yra daugybė hibridinių formų gražiai žydinčių ir dekoratyvinių lapuočių anturijos, kur antrūrio kristalas buvo naudojamas kryžminant.

Antuuris Hookeris

Antuuris HookerisNors augalų kultūroje augalas nėra auginamas labai dažnai, jis puikiai toleruoja visus namų sąlygų sutrikimus ir papuošia bet kokį interjerą. Laukinėje šio anuario rūšies vis dar galima rasti mažesniuose Antiluose, Surinamo, Trinidado ir kai kuriose Gvianos dalyse atogrąžų miškuose.

Suaugusio rožių skersmuo, pavaizduotas antgalio nuotraukoje, yra 150-250 cm, aukštis apie 60 cm. Stiebas yra prastai išreikštas, lapai yra dideli, elipsiniai, susiaurinti iki pagrindo. Kai atidžiai žiūrite į šviesiai žalios spalvos lapų plokštes, galite pamatyti juodų mažų dėmių modelį. Palyginus su kitomis anturijos rūšimis ir veislėmis, šiuo atveju lapų petioles yra gana trumpi ir sunkiai pasiekia 4 cm ilgio.

Norint pasiekti žydėjimą ir išvaizdą purpurinės ar purviniotos violetinės spalvos vilnos antrūro su mažais žalia lapais namuose nėra lengva. Jei tai nepavyksta, jis yra suformuotas beveik metras Anthuriums smaigalys kaip foto karūnuotas burbuolė apie 30 cm ilgio ir pailgos pažiedė, šiek tiek trumpesnis nei žiedyno. Po apdulkinimo prie ausies, baltos ir raudonos spalvos sumuštinimas subrendo su sultingomis uogomis.

Antuurija skandalai

Antuurija skandalaiRemiantis anturijos apibūdinimais, dažniausiai auginami namie – tai augalai, neturintys tikrų stiebo. Tačiau paaiškėja, kad yra išimčių.

Tai dažnai randama sausų antuorių laipiojimo gerbėjų kolekcijose. Augalas – tai liana panašus epifitas, suformuojantis ilgų ūglių, padengtų ovaliais odiniais lapais ir storais šaknimis. Centrinės ir Pietų Amerikos miškuose tokios storos šaknys padėjo jam užlipti ne tik medžių kamienus, bet taip pat būti nustatytas ant uolų.

Uogos alpinizuojantis anthuriumasŽydėjimo parodyta foto Anthurium dekoratyvinių nesiskiria, tačiau brandinimo uogų papuošti labai Anthurium. Skirtingai nuo kitų genties atstovų, sudarančių apelsinų ar raudonųjų vaisių, alpinizmo anturio uogos yra baltos arba violetinės spalvos. Jos yra suformuotos gelsvos ar žalios spalvos dubenėlio vietoje, šiek tiek padengtos siauru žaliu traškučiu. Kadangi žydėjimas beveik pastovus, ant puodo augalo galite iškart pamatyti keletą mažų patrauklių šepečių su uogomis.

Anthurium wendlingeri

Anthurium wendlingeriTai yra viena iš labiausiai įdomių anturijos rūšių, auginamų namie ir žiemos soduose. Aprašymas Anthurium Vendligera teigia, kad ji yra didelė Porośle formavimo stiebų iki 20 cm. Šio augalo lapai yra kietas, pailgos Lancetowaty, sklandžiai žalia spalva yra sumontuoti ant kotelio su trumpais stiebai. Plokštelės ilgis siekia 80 cm, jo ​​plotis neviršija 11 cm.

Šios anturijos įvairovės ypatybė yra šakojančios oro šaknys, kurios varžosi lapais ir turinčios žalią arba rudą spalvą.

Specialus ornamentalumas augalui pritvirtintas prie ilgų, sulenktų žiedynų-spygliuočių ir stipulių. Virvelės ilgis gali svyruoti nuo 13 iki 42 cm, jo ​​skersmuo yra nuo 3 iki 7 mm. Šviesiai žalios ar gelsvai žiedyno aiškiai išsiskirti su tamsiai lapija, bet lovatiesės, ir valcavimo į įtemptą spirale, ne visada matomas. Jie yra gana ploni, pailginti ir dažyti violetiniais ar violetiniais tonais. Su maždaug centimetro pločio, o ne iš pažiedės dažnai viršija 11-15 cm ilgio. Tai violetinė Anthurium sunku naudoti vazos gyvenime, bet jis puikiai papuošti interjerą arba šiltnamį.

Vaizdo įrašas apie anthurium