anemones ant gėlių lovos nameSubtilūs vėjo svaičiai su nuostabiais lapais ir drebuliučiais vėžliais yra vienodai geri miške ir tarp labiausiai prabangių sodo augalų. Anemones, sodinimas ir priežiūra atvirame lauke, už kurio nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, yra gerai žinomi priemiesčių vietovėse.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į tinkamo augalo parinkimą ir atsižvelgti į jo savybes. Augalų pasaulyje yra daugiau nei 170 anemonų rūšių, skiriasi:

  • natūrali buveinė;
  • gėlių dydis, spalva ir forma;
  • struktūra;
  • temperatūros, dirvožemio ir kitų augimo sąlygų reikalavimai.

anemones šakniastiebisKaip sodo augalai auginami daugiau nei dviejų dešimčių rūšių, įskaitant keisčiausių formų ir veislių anemones hibridas. Visi jie yra daugiamečiai augalai, kurių atsparumas šalčiui yra skirtingas.

Šaltuoju metų laiku augalai gyvena gumbuose ir storiose šakniastiebiuose. Jie naudojami anemonų auginimui atvirame lauke pavasarį ar rudenį.

Anemones sodinimo sąlygos atvirame lauke

anemones įvairių veisliųPasak patyrusių sodininkų pastebėjimų, šakniastiebių anemonai yra mažiau reiklūs ir labiau žiemą atsparūs nei jų didelės gumbavaisės giminaičiai. Bet nesvarbu, kokia gėlė jums patinka, geriausia vieta jam bus skaidrios pilstys, apsaugančios konkurso žiedlapius nuo deginančios saulės, bet neužkirsiančios galimybės visiškai pasiekti šilumą ir šviesą. Būdami atviroje vietovėje, augalai žydi gerai, tačiau jų žiedlapiai greitai nudegėja ir nukrinta. Koronalų šešėlyje atviri rečiau ir vėliau.

Visi anemones gerai išsivysto vidutiniškai drėgnoje, laisvoje dirvožemyje, tačiau vandens sąstingis yra labai skausmingas. Supaprastinkite anemonų priežiūrą atvirame žemės sklype neutralioje ar šiek tiek rūgštinėje substratoje, suteikiant orui ir drėgmę.

Jei dirvožemis yra tankus, linkęs į užsiliepsnojimą, verta į jį įtraukti smėlį. Rudens-pavasario laikotarpiu sumažins rudos pavojų, todėl bus lengviau pasirinkti sodinimo vietą.

Kada sodinti anemones žemėje

anemones pjovimas sultingų žydėjimoRizotiški anemonai, kurių daugelis yra vidurinėje juostoje, yra lengvai įsitvirtinę sode, jei jie yra kruopščiai iškasti ir perkelti iš miško. Gumbelių veislės toleruoja žiemą dar blogiau, o kai kurios iš jų netenka stiprios minuso temperatūros. Rudenį tokie augalai pašalinami iš dirvožemio, o stiebagumbiai laikomi vėsioje, kol atsinaujina šiluma.

Rudenį nusileidžiančius anemonus atvirame lauke galima tik atspariems augalams ir regionams, kuriuose gėlių garantuoja, kad jie užsiveržtų ir žiemos metu.

Pavasarį, kai natūralus augalijos ciklas prasideda ir šiltuoju laikotarpiu, augalai aklimatizuoja geriau ir greičiau. Rhizomatoziniai anemones dauginasi su šaknų segmentais su keliais augimo taškais. Jei vietoje yra suaugusių augalų, patogiau augti iki žydėjimo, o antžeminė dalis neišnyksta ir anemonai nėra prarasti tarp kitų augalų.

Kai augaliniai anemonai žemėje? Konkrečios sąlygos priklauso nuo paties augalo įpročių ir nuo regiono klimato. Pietų regionuose nuo balandžio iki rugsėjo anemonai yra pasodinti atvirame lauke. Kuo toliau į šiaurę, tuo didesnė pavasario ar rudens žalumynų ir požeminės dalies pavojus.

Related  Viskas apie graikinių riešutų aliejaus naudingąsias savybes

konkurso anemonesKai anemonų sodinimo laikas:

  • jų teritorija yra atsargiai iškasta iš anksto;
  • Visos piktžolės pašalinamos iš dirvožemio, ypač tos, kurios dauginasi šaknimis;
  • dirvožemis sumaišomas su pasirinktu humusu, reikalinga eglė, tada dolomito miltai, kurie racislyayuschey dirvožemio.

Norint, kad gėlės būtų geros vystymosi sąlygos ir supaprastėtų priežiūra atvirame lauke, anemonų sodinimas atliekamas taip, kad augimo pumpurai būtų ne daugiau kaip 3-5 cm atstumu nuo dirvožemio paviršiaus.

Gumbavaisių anemones sodinami ant smėlio pagalvių, kuris padeda pašalinti perteklinį drėgmę ir net lietingų metų trukdo šaknų ir stiebagumbių skilimui.

gumbų gydymas prieš sodinimąGrynieji ir bakterijų išsiskyrimai yra pagrindiniai tokių augalų priešai, todėl prieš sodinimą gumbus gydoma fungicidu ir šaknimis stimuliatoriumi. Be to, jei reikia pasodinti pavasarį, džiovinti gumbai mirkoma 2 valandas vandenyje kambario temperatūroje, o tai padeda greitai augti daugiamečiams augalams. Rudenį dirvožemyje sodinamos sausos sodinamosios medžiagos. Dirvožemis virš sodinimo yra sutankintas ir laistomas.

Kol augalai augs ir stiprės, jiems reikia apsaugos. Tai gali tapti durpių mulčiavimu, kuris apsaugo žemę nuo išdžiūvimo per sezoną ir didžiulį piktžolių augimą.

Anekūnų priežiūra lauke po sodinimo

anemonų priežiūraNuo sodinimo momento, kai jis praeina, atvirame lauke esantys anemonai, kaip ir nuotraukoje, yra reguliariai prižiūrimi, įskaitant:

  • rankinis, labai atsargus svetainės raižymas;
  • dirvos paviršiaus sluoksnio atsipalaidavimas;
  • augalų apsauga nuo šalto vėjo ir žemos temperatūros.

Pasodinti pavasarį, augalai iš karto pradeda vandens vidutiniškai. Su augalija auginami anemones. Rūgštinės augalai yra pakankamai mulčiuoti, turintys durpių ir humuso mišinį, o gumbavaisių ir didelių veislių hibridinės veislės turėtų gauti daugiau komplekso, įskaitant mineralus ir mikroelementus.žydėjimo anemones ant gėlių

Norėdami pratęsti žydėjimą, pašalinkite išblukusias smeiges. Šiuo atveju maistinės medžiagos yra sunaudotos naujų jauniklių formavimui ir augimui.

Tinkamai pasirūpintiems šakniastiebių augalai auga gerai ir netgi savarankiškai perpjauna, todėl jie turi išnykti ir apriboti gyvenimo erdvę. Jie puikiai tinka sodinti anemoną dirvožemyje Sibiroje, Uraluose, ne juodoje žemėje, tai yra, kai labiausiai prabangių gėlių galima auginti tik konteinerių kultūroje.

Related  Veislių pahistahis ir jo auginimo savybes namuose

Gumbelių anemonai nėra tokie agresyvūs, kai kurie iš jų visai nevaikščioja žemėje, o daugiau šalčiui atsparių rūšių reikia atsargiai dengti lapais, lapnikom, neaustine medžiaga. Labiausiai subalansuoti stiebagumbiai po džiovinimo džiovinami kambario temperatūroje, o po to laikomi v ÷ dinamoje sausoje patalpoje, pavyzdžiui, rūsyje 3-5 oC temperatūroje viršijant nulį. Jei žiemose leidžiama laikyti gumbus žemėje, po kas 3-5 metų, sodinimas atnaujinamas.

Kaip pasirinkti anemones jūsų sodui – video