primrose sodeAnkstyvą pavasarį jūsų mėgstamiausias sodas neturi pakankamai spalvų. Veja tik keliauja prie sultingos žalumos, o medžiai ir krūmai vis dar miega. Tai yra laikas, kai gėlių girliuose ir kalnų slidėmis valdosi vaistažolių gėlės. Mes pristatome jūsų dėmesį geriausius ankstyvus gėlių sodui, kurio spalvos yra įvairios.

Dėl auginimo ypatumų

ankstyvųjų gėlių auginimas šalyjeVisuose “Primrose” yra ypatingas vystymosi ciklas. Tuo metu, kai visa gamta atgimsta po žiemos ir pradeda aktyviai augti, jie jau patyrė aktyviausią savo gyvenimo etapą. Tai įvyksta balandžio-gegužės mėnesiais, priklausomai nuo augalo ir veislės tipo.

Primrosės visada sodinamos atvirame lauke rudenį nuo rugsėjo iki lapkričio, kad ankstyvą pavasarį jie galėtų žydėti. Vietos parenkamos atviros, nusausintos, pašventintos saulės. Tarp akmenų, po medžiu, kurie pavasarį dar neturi lapų ir svetainė yra visiškai atvira saulei, artėja.

primrosėsAugalų svogūnėliai ar sklypai daugiamečiai augalai su sąlyga, kad vasarą jų virš žemės dalis arba visiškai nebus arba prarasti dekoratyvumą. Tai reiškia, kad jūs turite jas auginti grupėje, netoli vasaros dekoratyvinių augalų ir krūmų.

Į sodą įdomus variantas yra sodintis žolė ant vejos. Per keletą metų jie augs ir bus maloniai patraukti akis su visomis žydėjimo dangomis.

Primula yra ne tik gražūs augalai, bet ir labai paprasta priežiūra. Nereikalaujama laistymo ir bet kokių agrotechninių priemonių. Pakanka tik pašarus juos 1-2 kartus per metus ir prireikus auginti.

Labai svogūninės svogūnai

Vis dėlto sniegas guli, bet pirmieji pavasario pasiuntiniai pradeda eiti po jo dangumi – sniego dugnomis, o vienas ir kiti žydintys krūmai šviesins juos vieną po kito ryškiomis spalvomis.

Snieguolės

Galanthus hibridasSnieguolės yra pirmosios, kurios pabudusios nuo žiemos žiemos miego. Jų balti gėlių varpai pasirodys kovo mėnesį, kai tik sniegas nusileis. Augalų botaninis pavadinimas yra galanthus. Skleidžiamos dukterinių svogūnėlių ar sėklų. Nori auginti aplinkybes, kurios yra artimos gamtinei. Ypač įspūdingi sode atrodo tamsios snieguolės veislės.

Galantų medžių grupės yra apsodintos krūmais, medeliais, apatiniuose, taip, kad vasarą deginančioje saulėje svogūnėliai žemėje neišdžiūtų.

Tada ateina kitų svogūninių ankstyvojo žydėjimo spalvų ruožas:

 • Crocus:
 • hiacintų;
 • Muscari;
 • žvirbliai;
 • Erantis.

Crocuses

krokusaiTai viena iš daugybės pavasario gėlių grupių. Yra geltonos, mėlynos, violetinės, rožinės spalvos ir dviejų spalvų. Yra natūralios formos ir hibridas, išauginti Olandijoje ir turintys didelių gėlių. Dažniausiai privačiuose sklypuose auga Tommasini nepretenzingas krokusas ir ančoras. Augalas auga greitai, nes po žydėjimo jis sudaro daugybę kūdikių.

Kriauklės, tokios kaip hiacinto ir tulpių, yra puikus iš anksto priversti talpyklas. Dėl to lapkričio mėnesį jie yra pasodinti į lengvą substratą su dideliu smėlio kiekiu. Iki kovo kruopos bus žydėti. Dėl įspūdingo išvaizdos 5-10 lempučių dedama į talpyklą.

Hiacintų

hiacintųKrūmai turi ne tik estetinę išvaizdą, bet ir ryškius aromatus, ypač olandų veisles. Daugiau nei 300 šios veislės veislių buvo išskirtos 5 amžiuje. Padėkite ją grupėmis ar vieni kalnų kalnuose arba kartu su krokuzu ir tulpėmis.

Related  Tinkamai prižiūrėkite konkursą “Calla” namuose

Muscari

muscariPateikti sode yra labiausiai nepretenzingas ir ryškus primroses. Priklausomai nuo veislės žiedų nuo balandžio iki gegužės. Bloom maždaug per 1,5 savaitės, po kurio oro dalis išdžiūvo. Muscari pasodinamas grupėmis, kad būtų sukurtas žydinčio kilimo poveikis. Pagrindinė žiedynų spalva yra baltos, mėlynos, violetinės spalvos.

Scilla

laistymasMažai augantis augalas su mažomis gėlėmis. Botaninis pavadinimas – Scylla. Sibiro eglė turi ryškių mėlynų gėlių, ji plačiai atstovaujama viduriniosios juostos soduose. Labai nepretenzingas ir idealus sodo kraštovaizdis, pagamintas natūraliu stiliumi. Viskas, ko reikia augalui, yra drėgnas, lengvas dirvožemis žydėjimo metu. Sodo vejos sodinimas turėtų būti pasirengęs išlaikyti aktyvų augimą.

Erantis

erantisŠis augalas taip pat yra ultragarso svogūnėlių sąraše. Balandis žydi ryškiomis geltonomis gėlėmis, kurių skersmuo yra tik 2-2,5 cm, ir net nepraranda dekoratyvumo net ir sniego. Augalais augalas pasiekia 10 cm. Jie yra pasodinti grupėmis, vienišiose sodinukuose tai neatrodo įspūdinga.

Senesnių ankstyvųjų gėlių sąrašą gali papildyti tokie atstovai kaip irisai (tinklelis), narcizai, rudieji ryklys. Pastarosios yra labiausiai daugybinės ir jas žymi nykštukų rūšys, panašios į sniego lašus, o didelės jų aukštis siekia 80-90 cm.

Narcizai

narcizaiŠeimos atstovai yra ne mažiau veislių veislių. Rinkoje galite rasti labai ankstyvas svogūnėlių ir vėlesnius, kurie žydi gegužės mėnesį. Labiausiai elegantiškas iš narcizų yra:

 • Ledo karalius (dvigubos slyvos baltos gėlės 12-13 cm skersmens);Narcissas ledo karalius
 • Rožinis šampanas (baltos ir rožinės vainiko gėlės);Iris Pink Šampanas
 • Spelbinder (citrinos vamzdinės gėlės, kurių spalva keičiasi centre iki baltos spalvos).Narcissus Spelbinger

Subtilus erozijas

iris netoIrisas tinklelis – nykštukė irozės atstovė. Botaninis pavadinimas yra “iridodicium”. Aukštis siekia 10 cm, todėl auginu grupes ant Alpių kalvų ar tarp vejos.

vaivorykštės tinklo užuolaidosDauguma lempučių nereikia iškasti. Vienoje vietoje jie gali augti mažiausiai 5 metus. Išimtis yra augalai, kurie sparčiai auga ir reikalauja daugiau vietos. Tai taip pat taikoma tulpėms, kurios kiekvienais metais gilina į žemę, iš kurios gėlės auga mažesnės arba visai nėra.

Tulpės

Tulpės Šefildas ankstiRyškiausias ir ilgai lauktas pavasario simbolis yra tulpė. Augalas randamas laukuose laukuose ir pievose, ir auginamos. Išvestinės veislės ir hibridai yra šimtai. Jie skiriasi nuo svogūno dydžio ir spalvos, augalo aukščio, gėlių skersmens ir spalvos, sodinimo ir žydėjimo laiko.

Tulpių gėlės gali būti puodelio formos, ovalios, puodelio formos. Žiedlapiai gali būti paprasti, fiksuoti, apvynioti. Yra veislių, sudarančių kelis pumpurus viename augale.

Anksti veislių tulpės, kurios žydi kovo pabaigoje:

 • Kunigaikštis Van Tol (aukštis 20 cm, geltonos raudonos-oranžinės spalvos, geltonos arba rožinės paprastos taurės formos);tulpė kunigaikštis Van Tolas
 • Monte Karlas (geltona, kilpinė, 20 cm aukščio);tulpė Monte Karlas
 • Abba (nykštukinė, raudonoji, tik 10 cm aukščio).tulpė abba

Related  Nuotrauka, apibūdinanti populiarias Astilba veisles vietinei auginimui

Veislių tulpės, kurios žydi nuo balandžio vidurio iki gegužės pabaigos, yra daug didesnės. Joms būdingas didelis stiebas iki 40-50 cm, žiedynų formų ir spalvų įvairovė. Dėl gausaus žydėjimo jiems reikia drėgmės ir maistingo dirvožemio. Kuo ekologiškesni komponentai joje, tuo didesni ir ryškesni gėlė, o lemputė duos daugiau vaikų.

Tulpės auginamos lauke ir konteineriuose. Svogūnėliai žemėje yra pasodinti spalio-lapkričio mėnesiais, priklausomai nuo regiono ir orų. Dirvožemio temperatūra neturi būti didesnė kaip + 10 ° C. Svarbiausia, kad lemputė užtruktų prieš prasidedant patvariam šalčiui, tačiau neparodė žalios virš žemės.

Jei augalas naudojamas konteinerių sodinimui, svogūnai pasodinami lapkritį ir iki sausio mėn. Paliekami rūsyje ar kituose vėsioje ir tamsioje patalpoje.

Tuo mėnesiu sodinti vandens 1-2 kartus, kad būtų išvengta visiško džiovinimo dirvožemio. Pavasarį tulžės tiekiamos 2 kartus azoto ir mineralinių trąšų iki žydėjimo.

Kai augalas išnyksta ir stiebas tampa geltonas, svogūnai iškasti, džiovinami ir laikomi vėdinamoje patalpoje, kol bus rudeninė sodinėlė. Tulpės skiriasi nuo kitų ankstyvųjų jaunųjų svogūninių, nes jie puikiai tinka pjaustyti ir formuoti puokštėms.

Žoliniai ankstyvos veislės daugiamečiai augalai

Daugiamečiai augalai yra labai patogu augti, nes jie trunka daug laiko ir paprastai yra mažiau įpročiai nei vienmetiniai. Jau keletą metų jie užima nuolatinę sodo vietą, auga ir džiaugiasi dekoratyvine. Žinant tikslias žydinčių augalų sąlygas, galima formuoti vadinamus nuolatinius žydinčius sodus, labai dekoruojančius visą šiltą metų sezoną.

Primula pavasaris

primula pavasarisPrimula yra daugybė daugiamečių ankstyvųjų daugiamečių augalų. Pirmieji žalieji lapai augalui pasirodo kovo mėnesį ir žydi nuo balandžio iki gegužės. Primrose krūmai yra kompaktiški, kurių aukštis yra nuo 8 iki 20 cm. Žiedynai yra paprasti arba fake balta, geltona, kaštoninė. Jis dauginasi dalijant krūmą ir sėklas. Jūs galite augti atvirame lauke ir konteineriuose.

Tarp veislių veislių, yra atstovai su gėlėmis, panašių į muskuso, jie vadinami muscariodes. Yra vadinamųjų “candelabra primroses”, kurių žiedadulkės yra labai aukštos, o žiedynai žiedynuose yra išdėstyti apskritime.

Aukštos veislės išsiskiria rūšimis:

 • aukšta primula (Alba, Colossae, Rosea);primula aukšta
 • primula crenate (su žiedynai mėlynos arba violetinės spalvos rutulio formoje);primula
 • Primula šiurkščiavilnių (su geltonomis gėlėmis, kurios yra nevienalytės spalvos, turi gydomųjų savybių).primula didelė

Pirminės rūšys yra suskirstytos į ankstyvą, vidutinį ir vėluojantį žąsis, o kai kurios rūšys žydi 2 kartus per sezoną – ankstyvą pavasarį ir vasaros pabaigą.

Kaštono kaukė

HelleboreNuovargis – nuo kitų ankstyvojo žydėjimo skiriasi dėl to, kad jis ankstyvoje pavasarį sodinamas ant lovos, kai dirva šiek tiek atšildoma. Jo žaluma lieka dekoratyvi visame sezone dėl tankių ir kietų žalių lapų. Augalas yra šaltas, stiprus ir labai dekoratyvus. Nuo vasario žydi šiltame regione, šaltuose regionuose – nuo balandžio mėn. Sode naudojamos hibridinės veislės, kurios skiriasi spalvų įvairove ir jų skersmeniu. Nužudymas gali būti baltas, violetinis, geltonas ir rožinis.

Related  Nuotrauka ir aprašymas tam tikrų tipų aspidistra

Ilgaplaukis Vetrenas

anemonisAnemonas – švelnus ir nepretenzingas žiedas, kurį Vetrenitsa pašaukia žmonės. Balandį žydi baltos, rožinės, švelnios violetinės gėlės ant didelių stiebų. Yra tiek paprastos, tiek hibridinės formos su dvigubomis spalvomis. Dėl greitai išsiskleidžiančio šakniastiebio auga greitai, o jo augimas dažniausiai turi būti suvaržytas. Kai augalas žydi, krūmo žaluma lieka dekoratyvi iki žiemos pradžios. Ilgame ir šiltuoju rudeniu vėjuota žiedai vėl žydi.

Šlapias karštas sausringas kilpines drobes

kaluzhnitsaKaluzhnitsa – drėgnų ir šlapynių gyventojas. Sode jis naudojamas papuošti rezervuarus. Tai kompaktiškas krūmas su ryškiai geltonomis gėlėmis. Hibridai turi dvigubą gėlių.

Į ankstyvą ir vidurinį pavasarį primrozės yra ramunės, užmirštos, periwinkle, maudyklės ir densenter, kurių gėlės atrodo kaip skaldytų širdis. Visi jie yra nepretenzingi ir puikiai pritaikyti prie viduriniosios juostos klimato sąlygų.

Reti eksotikai

Vidutinio klimato sąlygomis pritaikytos atogrąžų augalų rūšys apskritai nėra blogos. Vienas iš jų yra Ornithogalum – lizdinis hiacinto giminaitis. Antrasis augalo pavadinimas yra paukštininkas.

Ornithogalum umbelliferous

ornitogalumo skėtisGera žiema ir nepretenzinga priežiūra yra šios rūšies šaknys:

 • skėtis (palieka siauras plonas, baltos gėlės, sudaro sultingą žydrą krūmą, žydi balandžio-gegužės mėn.);Ornithogalum umbelliferous
 • drebėjimas (40 cm aukštis, siauras lapelis, didelis vaistinis augalas, žiedynų ausis, sumuštas mažais baltos spalvos varpeliais);Ornithogalum dengiantis
 • pusiausvyra (žiemos kieta nykštukė, 15 cm aukščio, didelės baltos gėlės, spalva gegužės mėn.).Ornithogalumo balansas

Sanguine padažu puošmena

Kanados sanguineSanguinaria Canadian – miniatiūrinė gėlė, žydi, kai tik sniegas nusileis. Žydėjimas trunka apie 3-4 savaites. Gėlės yra kaip mažos vandens lelijos. Tai aguonų šeimos atstovas, kurio gimtoji šalis yra Šiaurės Amerika.

Augalas yra atsparus atspalviui, šaltasis, nepretenzingas. Neveikia ligos ir kenkėjai, daugina sklypus. Sode, pasodinti po medžių ir krūmais, greitai auga į visą žvakes.

Kandikas Sibiro

Sibiro KandikasKandikas – relikingas augalas iš lelijos gėlių šeimos, atrodo kaip ciklamenai. Balta žydi, o dekoratyvios gėlės – rudos dėmės. Formos tankus gumulėlių 30-40 cm aukščio. Stiebais didelis, kurios gėlės prastėjo su lenkta žiedlapiais balta, rožinė, rausvai raudona ir kitos spalvos. Žiemą atsparus ir nepretenzingas augalas, gimtoji į šiaurinius regionus.

Ankstyvosios gėlės sodui turi vieną svarbų pranašumą – jų žydėjimas tikimasi labai nekantriai. Jie simbolizuoja ilgai laukto pavasario atėjimą, net jei sniegas vis dar yra kieme, o naktį stiprėja šaltis.

Primstymai kraštovaizdžio projekte – video