Párenie králikovChov domácich zvierat je zložitý proces, ktorý si vyžaduje prípravnú prípravu vrátane štúdia teoretických základov. Takže párenie králikov by sa malo robiť v určitom okamihu a dodržiavať osobitné pravidlá. To vám umožňuje prvýkrát dosiahnuť oplodnenie. Navyše vedomie niektorých dôležitých detailov pomáha získať zdravé potomstvo včas.

Kedy sú zvieratá pripravené na párenie?

Pár králikovZvyčajne sa chov králikov môže začať vo veku 6 mesiacov. V tejto dobe je tvorba organizmu u žien dokončená. U mužov sa obdobie sexuálnej aktivity vyskytuje vo veku 7 mesiacov. Hrubé plemeno môže byť prepravované skôr. Neodporúča sa to však začať skôr, ako sa zvieratá stanú vo veku 5 mesiacov. Californian crawl sa považuje za rané plemeno, ale ani jeho zástupcovia do 4 mesiacov nie sú pripravení na plemeno.

Získanie silného a zdravého potomstva je možné len za podmienky, že jeho rodičia sú veľkí a dobre krmení králiky.

Keď zvieratá dosiahli sexuálnu zrelosť, vyberú sa najlepší zástupcovia v domácnosti.

Je potrebné liečiť len zdravé králikyKráliky sú chytené, ak má králik obdobu sexuálnej aktivity, čo je určené nasledujúcimi znakmi:

  • časté močenie;
  • nepríjemné správanie, veľká mobilita;
  • nasýtená červená farba sexuálnej slučky.

Aby bol proces inseminácie úspešný, musí sa zhodovať s obdobím ovulácie u králika, ktoré sa zasa vyskytuje v čase sexuálneho lovu.

Môžete stráviť deň 4-6 dní denne. Takže nakoniec je možné dosiahnuť insemináciu.

Ako sa králiky pária?

Ak máte vybrané osoby na chov, môžete prejsť priamo k páreniu. Prebieha v malej atmosfére pre muža, takže žena sa chystá do svojej klietky. V lete sa tento proces objaví skoro ráno av chladnej sezóne – kedykoľvek počas dňa až do 16 hodín, kým je ľahký. V klietke by mala byť voľná, mala by byť odstránená z nápojov a podávačov.

Proces spárovania králikov sa dokončí, keď muž dopadne na stranu a vydáva zvuk, po ktorom sa žena môže vrátiť späť. V prípade poruchy po niekoľkých hodinách sa vykoná opätovné spojenie. Ak je tento pokus neúspešný, žena je zasadená inému mužovi. Po 5 až 6 dňoch je potrebné kontrolné párenie. Ak žena, ktorá je so samcom, mu nedovolí, aby sa blížil, znamená to, že je oplodnená.

Related  Pasca pre včely: výrobné a montážne miesta

Ako určiť tehotenstvo králika?

Výsledok úspešného párovaniaPo 12 dňoch po párení sa kontroluje jeho účinnosť. Aby ste to dosiahli, musíte cítiť brucho ženy v panvovej oblasti, sedieť na rovnom povrchu a držať ju v kohútiku. Ak je králik oplodnený, zadná časť brucha bude hustá. V rozšírenej maternici po párení sa už zachytia malé králiky. Určite ich prítomnosť a umožňuje palpáciu brucha.

Ako dlho trvá gravidita u králikov, často závisí od počtu králikov v podstielke. Čím viac z nich, tým kratší čas. Ak je králik v vrhu trochu, tehotenstvo trvá dlhšie. Spravidla trvá asi mesiac.

Keď viete, koľko kráča tehotný králik, je jednoduchšie plánovať ďalšie párenie. Teoreticky je žena schopná priniesť králika asi 10 krát za rok. Zároveň v každom vrhu môže ich počet dosiahnuť 10. Žena bola schopná nakŕmiť mláďatá, často len časť králikov opúšťa vrh.

Kedy môže byť králik videný príležitostne po sexe?

Bunny a králikKráličia organizmus je fyziologicky pripravený na nové oplodnenie jeden deň po objavení králikov na svetlo. Avšak, on potrebuje dať čas na zotavenie, tak zvyčajne párenie stráviť o mesiac neskôr. V tejto dobe už exkomunikuje králiky od svojej matky a pár dní potom, čo opäť králiky opil. Ak vezmete deti od svojej matky predtým, budú sa rozvíjať horšie a priberať na váhe pomalšie. Môžete začať párenie, keď má žena príznaky sexuálneho lovu.

Existuje aj technika kompaktných lalokov. Spočíva v tom, že samica je opäť pokrytá v deň 2-3 po narodení králikov. Pri kŕmení prvého vrhu sa uskutočňuje embryonálny vývoj druhého vrhu. Králiky sa užívajú 28 dní po narodení. Čoskoro sa králik objaví u králika. Používanie takýchto techník však negatívne ovplyvňuje organizmus zvieraťa, nemá čas na zotavenie. Preto je použitie zhustnutého sexolu možné krátkodobo, zvyčajne v lete. Ak sa k nemu uchýlite po celý rok, zviera nemôže stáť a zahynúť. V lete je ľahšie uskutočniť zhutnené maslo, pretože je k dispozícii veľké množstvo lacných a šťavnatých jedál.

Samička môže byť druhýkrátExistuje tiež zjednodušená verzia tejto metódy. Zahŕňa oplodnenie 2 týždne po narodení králika, ktorý je v tomto prípade zasadený vo veku 35 dní. Takýto sex sa nazýva polovica konsolidácie. Po vyskočení králika musíte vždy vyčistiť klietku, v ktorej králik vytvorí hniezdo pre nové potomstvo. Pri kondenzovanej technológii je ťažké získať kvalitné potomstvo pre ďalší chov. Táto metóda umožňuje len významné zvýšenie počtu zvierat v krátkom čase.

Related  Садржај и разблаживање нутриа код куће

Preto sa v niektorých farmách uskutočňuje oplodnenie dvoch králikov súčasne, z ktorých jeden je rodokmeň. Po narodení svojich králikov dá druhú ženu, ktorej zabitie je zničené. Chovná samica môže byť okamžite oplodnená. Jej potomstvo je potom vhodné na ďalšie chov.

S cieľom uľahčiť proces obnovy po tehotenstve a chove okrola, poľnohospodári opustia králiky, ktorých počet je menší ako bradavky králika. Je dôležité vedieť, ako určiť pohlavie králika. U žien je pohlavný pór podobný predĺženej štrbine, zatiaľ čo u mužov to pripomína predĺžený tubus. Ak však nebol presne určený pohlavie malých králikov, odporúča sa to urobiť znova po 3 mesiacoch. Do tejto doby budú genitálie už dobre rozlíšiteľné u žien a mužov.

Pravidlá pre párovanie králikov – video