Kŕmenie kurčiat na statkuPre niektorých počiatočných chovateľov hydiny sa zdá, že cena krmív pre sliepky je príliš vysoká na trvalé používanie takéhoto výrobku. Musia sa však pokúsiť len prejsť na vyvážené krmivo, pretože pochybnosti zlyhajú.

Moderné krmivá sú nielen pohodlnejšie pri skladovaní a distribúcii, ale sú:

  • pomôcť ušetriť drahocenný čas chovateľa hydiny;
  • aktivovať rast vtáka;
  • posilniť imunitu a vytrvalosť;
  • zvýšiť produkciu vajec,
  • pozitívne ovplyvňujú kvalitu vajec.

Pre úspešný vývoj mladých zvierat je potrebná vitamínová výživaPri systematickom používaní je krmivo pre kurčatá a vrstvy ekonomicky výhodnejšie ako tradičné bylinné a obilné zmesi. To možno ľahko vysvetliť tým, že neexistuje žiadny nárok na peroxidáciu potravy alebo jej infekciu plesňami. Preto je vták menej a menej náchylný na ochorenie, rastie lepšie, získava hmotnosť a zotavuje sa rýchlejšie po odstránení kurčiat.

Vzhľadom na to, že zloženie krmiva pre nosnice zahŕňajú takmer všetko nevyhnutné pre udržanie života, majiteľ statku nie je potrebné sa obávať, že vták zažíva nedostatok bielkovín, tukov, vitamínov a minerálnych solí. Hlavná vec v strave vrátane poplatkov, ako potraviny, stačí poznať dávkovanie a šikovne nastaviť ho v závislosti na veku a doby živých kurčiat.

Zloženie zmiešaných krmív pre nosnice

V rámci tradičného systému kŕmenia, kurčatá na farmách jesť obilia, dostávajú bylinné doplnky, zeleninu a všetky druhy ovocia. S nosnicami vo voľnom výbehu môžu sliepky nosiť hmyz, a nie škriatajú s jaštermi a žabami. Sledovanie množstva spotrebovaného jedla v tomto prípade je veľmi problematické. Ak sa vták nejedol dobre, nie je potrebné očakávať od neho dobrú produkciu vajec a zdravie. A s nevyváženou stravou alebo konzumáciou stachovaných potravín nie sú vylúčené nebezpečné črevné infekcie.Zloženie zmiešaných krmív pre sliepky rôzneho veku

V dnes ponúkol kŕmne zmesi pre nosnice s prihliadnutím na všetky chuťové preferencie a veku vtáka, a samotná zmes sa vychádza z rovnakých zložiek, ktoré vták vidia a jej v prírode. Z obilia, sóje, kukurice a pšenice sa používa jačmeňský hrášok. Neodmysliteľnými zložkami sú koláče zo slnečnicových semien, všetky druhy jedál, rastlinné oleje, minerálne doplnky.

Komponenty a ich koncentrácia v kŕmnej receptúre nosníc sa vyberajú tak, aby krmivo pokrývalo všetky potreby tela v bielkovinách, tukoch, sacharidoch, vlákne, makro- a mikroprvkoch a väčšine vitamínov.

Normy príjmu krmiva pre kurčatá a vrstvy

Norma spotreby zmiešaných krmív vrstiev rôzneho vekuVo väčšine prípadov sa zrná, iné suché a mokré krmivo dávajú vtáku “oko” s očakávaním, že po 30-40 minútach s časťou bude dokončená. Ale ako v takejto situácii skontrolovať, či sú všetky kurčatá plné? Všetci dostali zelenú výživu, ktorá doplňuje telo vitamínmi potrebnými na trávenie vláknami a minerálnymi soľami? Bolo možné, že jedna alebo druhá vrstva jesť obilie, alebo váhala, a iba otruby a lastúra zostali v koryte?

Related  Podmor včely: ako používať tinktúru na liečivé účely

V prípade zmiešaných krmív je oveľa jednoduchšie monitorovať a upravovať spotrebu, keďže jeden plnohodnotný výrobok obsahuje všetky látky potrebné pre hydinu.

Koľko krmív slieva? Výška závisí od veku a hmotnosti vtáka, ako aj od obdobia roka. V priemere dospelá sliepka konzumuje asi 120 gramov plnotučných potravín. Ak menu obsahuje zelené krmivo, seno alebo zrno, časť sa zníži, monitoruje stav vtáka a jeho produkciu vajec.

Je veľmi dôležité, aby kurčatá neboli hladné. Ale nie menej nebezpečné a prežitie zmiešané krmivo pre nosnice, cena tohto – zníženie počtu vajec a zhoršenie zdravia pernatých domácich zvierat.

Potreby organizmu sa nevyhnutne menia s vekom, preto pre kurčatá a nosnice sú zmiešané krmivá rôzne v zložení. Mladý rast sa kŕmi niekoľkokrát denne, ale začiatkom obdobia znášania by kurčatá mali dostávať jedlo ráno a večer.Kurčatá konzumujú krmivá s malou frakciou a dospelé kurčatá konzumujú granulované potraviny

Ktoré krmivo je lepšie pre nosnice?

Zmiešané krmivá sú drobivé a granulované. Druhá látka stimuluje trávenie a je určená na aktívne pohyby kurčiat. Kurčatá a mladé zvieratá, chované bez chôdze, je lepšie dať viac voľných zmesí.

Ak sa nosnice podávajú iba suchou potravou, je mimoriadne dôležité poskytnúť vtákovi trvalý prístup k čistej pitnej vode, inak dokonca aj najkvalitnejšie a vyváženejšie zloženie spôsobí iba porušenie trávenia a nepríde na pečenie.

Aké krmivo pre sliepky je lepšie? Neexistuje žiadna jednoznačná odpoveď, pretože výber závisí vo veľkej miere od chuti vtáka a od subjektívnych preferencií drůbeže a od ceny kŕmenia pre sliepky.Zloženie zmiešaných krmív rôznych značiek

Medzi najobľúbenejšie odrody v chovateľov hydiny môže splniť zdroj PC-1. Jedná sa o kompletnú kompozície pre vrstvy, ktoré obsahujú všetky pre udržanie dobrého zdravia pitomitsy, ktoré možno vidieť len pri pohľade v čase uvedenom v tabuľke kŕmnej zmesi a porovnaním s iným koncentrovaného produktu.

Kvalita kŕmenia pre nosniceNielen zabezpečiť udržanie života v vtáka, je dôležité, aby to správne množstvo rastlinných a živočíšnych bielkovín, tukov, vitamínov a minerálov. Preto, okrem obilia a tráv v krmivách pre nosnice zahŕňajú kvasinky, otruby, krieda, mäsovej a kostnej múčky alebo ryby, čo je dôležité najmä u nosníc.

Pre kompenzáciu vitamínu a minerálne nedostatok použitím krmiva pre nosnice použiť premixy, má priaznivý vplyv na imunitný systém kurčiat, jeho stavu a produkciu vajec.

Krmivo pre nosnice

Ak sa cena krmiva pre sliepky zdá príliš vysoká, alebo vo vidieckych oblastiach nie je možnosť pravidelne doplňovať zásoby, kvalitné krmivo sa môže uvariť doma. Tu sa nemusíte starať o zloženie a prirodzenosť všetkých komponentov, čo znamená, že nosnice budú dostávať dôstojnú výživu a prinesú ekologicky čisté a zdravé vajce.Recepty na vlastnú prípravu zmiešaných krmív pre vrstvy

Related  Bijeli škriljavajući purani na tvojoj farmi

Zodpovedajúce tabuľka krmiva pre nosnice s rukami môže byť vykonané v každom podniku, opatrené jednoduchým zariadením pre mletie obilia a trávy, sušenie a miešanie výslednej hmoty.

Byliny, lístie alebo vrcholy pred sušením sa sušia v tieni a potom dôkladne rozdrvia. Taktiež prichádza s obilím, ktoré sa musí preosieť odstránením cudzích inklúzií. Po mletí sa zmiešajú suché komponenty. K nim sa pridáva krieda, soľ a ďalšie zložky obsiahnuté v receptúre. Voľná ​​krmivo potom môže podávať vtáka, ale k príprave prvých granúl s malým množstvom teplej vody sa zmieša tuhé cesto, ktoré sa prechádza extrudérom a vysuší.

Bez ohľadu na recept na kŕmenie sliepky slepačiek, musíte starostlivo sledovať stav vtáka pri prechode na novú stravu a dodržiavať odporúčané normy spotreby.

Len dodržaním týchto podmienok môžeme očakávať, že krmivo prinesie maximálny prínos a ukáže všetky svoje výhody.Kurčatá konzumujú zmiešané krmivo

V lete môžu byť zmiešané krmivá kombinované s distribúciou zelenej trávy, vrcholmi záhradných plodín, melónov a iných šťavnatých krmív dostupných na farme. Nezabudnite na neustálu prítomnosť čistej vody a štrku v dome. Ich prítomnosť je povinná pre akýkoľvek spôsob kŕmenia.

Pripravujeme kŕmne zmesi pre vrstvy na vlastné – video