krava s teľačkouKrava nesie ovocie 9 mesiacov a obec sa stáva radostnou udalosťou pre celú rodinu. Úder pre poľnohospodára, keď sa teľa nevráti na nohy, čo robiť, aké opatrenia treba urobiť? Môže sa to stať s novorodencom a dokonca aj s trojmesačným dieťaťom. Choroby sú odlišné, ale príznaky sú rovnaké a odborník by mal určiť príčinu a predpísať liečbu.

Uloženie novorodenca

potrebujete pomocV kopytách, inštinkt – po dobu 15 minút novorodenca odpočívala, odpočívala, vstala na nohy a sledovala matku. Čo ak tele nevstane na nohy, pomalé, nehýbe? Až 7% teliat bez ľudskej pomoci neprežije. Dôvodom je, že keď sa dostanete von, dieťa stráca kyslík pupočnou šnúrou. Vlastné orgány sa otvoria s prvým vzdychom, keď v krvi nie je dostatok kyslíka a existuje veľa oxidu uhličitého. Pre novorodenca je to veľká práca, aby si prvý dych, narovnal pľúca, aby srdce fungovalo. Všetko toto dieťa bude robiť nezávisle, ak sa narodí zdravý.

Ak máte pervotelku kravu, pôrod nie je ľahký. Niekoľko dní je potrebné vyšetriť kravu na správne umiestnenie plodu. Obmedzte bielkovinové jedlo tak, aby sa krava nehojila a plod nerastie. Pri dlhšej práci je potrebné zavolať špecialistu, ktorý pomôže zachrániť mamičku a teľa.

Pomoc novorodencov

Narodil som saV praxi veterinárnych lekárov bol vyvinutý algoritmus na liečbu novorodencov. Čím rýchlejšie uvoľní vnútorné orgány dieťaťa z plodovej vody, tým ľahšie sa prispôsobí v tomto svete. Preto sa všetkým teliam pomáha prvý dych. Všetci odborníci vedia, či teľa nevyšlo na nohy, čo a ako robiť:

  1. Keď sa pomôžete narodiť, musíte zobrať tele po zadných nohách na panve a znížiť ju s hlavou nadol, aby ste z nej dostali tekutinu.
  2. Pokračujte v udržiavaní kmeňa hore nohami mierne stlačte hlien z nosa a papule na výstup.
  3. Pripravte si pripravený prípravok “Respirot”, kvapkajte do nosa a tváre.
  4. Trochu na zadnej strane hlavy, aby ste naliali studenú vodu, by mal urobiť konvulzívny dych.
  5. Umelé dýchanie môže pomôcť zabiť pľúca, ak dýchate vzduch 10 krát do jednej nosnej dierky a druhú a zatvárate ústa rukou.

Manipulácie sa zastavia v ľubovoľnej fáze, hneď ako si všimnú, že teľa sám sa vyrovná s adaptáciou. Akonáhle novorodenec dýcha, musí sa dať matke. Licking, robí masáž a núti vnútorné orgány, aby sa zapojili do práce. Keď sa postaví na nohy, silné teľa nasáva prvú časť mledziva – je to jeho ochrana pred nepriateľským svetom. Slabý novorodenec by mal byť opitý z bradavky, ale nie násilne. Normálne, ak teľa stúpa na nohy za hodinu, oslabené dieťa môže získať silu 5-7 hodín. Dlhšie, než to ušetríte, nemá zmysel. Počas tejto doby urobil veterinár všetko s pomocou injekcií vitamínov a mikroelementov.

Prečo sa narodilo slabé teľa

novorodené teleKrava nesie ovocie a dáva mlieko. To je normálne až do tehotenstva 7 mesiacov. Ďalší čas by mal byť zameraný na správny vývoj plodu. Vyvážené kŕmenie, vitamínové doplnky, denné prechádzky sú podmienkami pre rýchle dodanie zdravého teľaťa.

Trpieť hypoxiou zvyčajne veľké ovocie, ktorého výnos bol dlhý a ťažký.

Pri nesprávnom prenatálnom kŕmení, neskorom začiatku, teľa vyvíja choroby, prečo teľa nemôže stáť na nohách:

  • v krvi nie je dostatok hemoglobínu a enzýmov;
  • Gastrointestinálna funkcia nemala čas na rozvoj;
  • znížené okvetné lístky pľúc, svrbenie myokardu.

Teľa zrazu nemôže stáť na nohách

teľač nevyšleZdravé rýchle teľa v sladkej dobe v každom veku sa hovorí, že “padá na nohy”. Nemôže vstať, jeho zadné nohy sú pretiahnuté bez života. Prečo sa teľa dostala na nohy, čo robiť v tomto prípade?

Ak teľa nezvyšuje, existuje veľa dôvodov. Iba veterinárny lekár na základe moču a krvných testov môže všeobecný stav dieťaťa diagnostikovať a predpísať liečbu.

Ak je muskuloskeletálna funkcia kĺbov porušená, najprv cítia končatiny a určujú, či existuje zápal kĺbov. Možno dôvodom je prepichnutie, hnisavosť, na prvý pohľad nepostrehnuteľný.

Príčinou môže byť porušenie centrálneho nervového systému. Známka utláčaného štátu, slabá reakcia na podnety. Takýto stav, ktorý je blízko kómu, môže vyplynúť zo slnečného alebo tepelného úderu.

zdravé teľaNedostatočné kŕmenie môže viesť k rachotom, bielym svalom a tráviacej dystrofii. Telový organizmus sa rýchlo rozvíja, nové krmivá sa vyžadujú každý deň. Dokonca aj teľa na sushi sa neustále dotýka kŕmenia matky v podávači od prvých dní.

Rickety sú definované zriedením rebier, zuby sa nemenia. V tomto prípade teliat olizujú steny, snažia sa získať chýbajúce stopové prvky. Všetky prejavy nižšieho kŕmenia zmiznú zavedením jódu, selénu, kriedových vitamínov skupiny B, E, D. do stravy.