Guinea v hlavnom dvoreExotický vták sa podobá vzhľadu kuracieho a morčacieho. Nenáročné perličky sa ľahko chovajú a udržujú doma. Kráľovský vták má špeciálne požiadavky na biotop, ale sú možné. Ďalšie informácie o starostlivosti o krásne užitočné vtáky vám pomôžu vyhnúť sa chybám pre začiatočníkov.

Čo láka sliepky

Aký druh vtáka je perlička vo voľnej prírode? Veľký krásny školský vták žijúci v afrických lesoch na Madagaskare. Neskôr sa vtáci dostali do starovekého Grécka. Stádo sa hlási k vodcovi, vtáci spia na stromoch.Guinea v prírode

Vzácne plemeno vtákov pre moderné Rusko bolo vždy ozdobou majetku bohatých ľudí v Európe a vlasti. Krásne veľké perličky pasia na zelených trávnikoch a pramienkoch, ktoré sa vždy vrátia do kŕmnych žľabov v hodine jedla. Celkovo existuje 25 druhov exotiky, ale iba domáce sivé perličky sú vhodné na chov.

Schopnosť vtákov nepoškodzovať plodiny používajú poľnohospodári, spúšťajú stádo, aby sa do záhrady potopili Colorado brouci, hmyz a húsenice. Perie perie sa používa na výrobu falošných mihalníc.

Vták miluje slobodu, priestrannú chôdzu. V uzatvorenej slučke bez zdravotného poškodenia môže byť 2 osoby na meter štvorcový. Guinea sú zlé matky. Inkubačná doba je 29 dní. Ročný kŕdeľ sa môže skladať zo šiestich žien a jedného Caesara. Párovanie prebieha iba na zemi. Inseminovaná žena počas 20 dní nesie oplodnené vajíčka. Vhodné na skladovanie vajec v inkubátore s vhodným skladovaním je 2 týždne.Guinea

Doma je chov a údržba perličiek výhodný:

 • Vajcia perličiek sú hypoalergénne a sú na trhu päťkrát drahšie ako kurčatá;
 • Jednotlivec je väčší ako kurča a mäso obsahuje viac hemoglobínu;
 • skladovateľnosť vajec s riadnym skladovaním – rok;
 • Na výrobu dekoratívnych a umeleckých predmetov sa používajú perá vtákov.
 • Exotický vták je ochotný a drahocenný kúpený na údržbu v dedinskom sídle.

Ako usporiadať údržbu perličky na statku

Údržba perličky domaNa produktívne pestovanie perličky doma je potrebné získať čistokrvných vtákov. Populárne v domácom chove sú sibírske biele a zagorské biele prasiatka. V 3 mesiacoch mladí ľudia už získavajú 1,3 kg hmotnosti. Dospelí jedinci získajú až 2 kg hmotnosti a žena je ťažšia ako samica.

Related  Hranjenje dnevnih i odraslih kokoši

Zvýšenie perličiek doma pre začiatočníkov je k dispozícii z mnohých dôvodov:

 1. Na udržanie kŕdľa nie je potrebná vyhrievaná miestnosť. Vtáky sú schopné odolať mrazu až do -55 C, ale nevytvárajte extrémne podmienky.
 2. Vtáky dobre vedia svoje stádo, držia sa v skupinách. Rozlišujú pána a neposlúchajú ho. Keď sa objaví v zornom poli, vykrikuje sa outsider, čím bráni nádvorie.
 3. Caesarok sa môže nechať pasiť na záhrade, nehýbat sa na zem, nevyplákať listy, hľadať chrobáky a červy na povrchu pôdy.
 4. Nie je drahé kŕmenie, pretože polovica dennej sadzby je zelená, varená koreňová zelenina, cuketu, uhorky, tekvica.
 5. Údržba v nevykurovaných miestnostiach so suchými posteľami s vybavenými hniezdami.

Na základe podmienok držania perličky doma je ich chov dostupný aj na dachu.

V blízkosti vtákov sa môžu voľne pasúť pasúce sa vtáky. Ak sa v noci nedotkne pera lahodným jedlom, perličky sú usporiadané na noc na stromoch a postupne sa preháňajú.

Podmienky chovu

Samice mláďatZvyčajne získavajú jednodňové kurčatá a rastú v broodráte, ktorý nahrádza materskú sliepku. Od prvého dňa sú hnuteľné kurčatá pripravené lietať a okamžite ich odrežú krídla krídel.

Oveľa zaujímavejšie, aby si svoje vlastné plodu a perličky s nehou hodiniek rodiny, keď mama vedie deti. Avšak, medzi perličky sú dobrými matkami sú zriedkavé a v domove pre pestovanie perličiek musieť použiť inkubátor.

Rodičovské stádo musí pozostávať z niekoľkých samíc a samcov.

Ale ťažkosťou je, ako rozlíšiť ženu od mužského perličky. Sú podobné, a len malými príznakmi môžete nájsť muža. Ak vezmeme do úvahy, že v rodičovského kŕdľa, musí byť najvyššej úrovne, je potrebné zvoliť medzi kurčatá posledný vrh.

Guinea s mláďatami na chôdziHľadanie muža v stáde dospelých vtákov môže začať určovaním váhy každého jednotlivca. Častejšie sú ženy výrazne ťažšie, väčšie. Toto je prvé, ale nie jediné znamenie:

 1. Štruktúra hlavy a zobák vtákov sa líši podľa pohlavia. U žien je zobák malý a elegantný, drží hlavu rovno. U muža je zobák hustý, s výrazným rastom, hrebeň je zložený, vyzerá mohutne. Hlava na krátkom krku je vždy predĺžená dopredu.
 2. Samci plemena Volga biely a Volga krém majú ľahšie perie.
 3. Určiť pohlavie kurčiat, je potrebné byť opatrný, aby sa mláďa ľahko odhaliť kloaky, kde našiel malý pahorok. Toto je samica.
 4. Náušnice pod zobákom mladých perličiek sú jemné a u mužov sú mäsité a veľké. V priebehu rokov vyrastajú perličky veľké náušnice.
 5. Cesars, podobne ako kohúty, vystupujú v balení postoja. Chodia, je dôležité zdvihnúť ich chvost a hlavu, zatiaľ čo ženy skromne pokrčia a hľadajú jedlo. V takom prípade muži pre každú príležitosť trpia a ženy vyslovujú: “y-a”.

Related  У којим случајевима дају млечном праху прасади?

Mladý mužTakže sme našli muža, vybrali sme si 5-6 produktívnych samíc v druhom roku života a musíme im poskytnúť paddock. Vo vnútri sa tieto vtáky nezlúčia. Po usporiadaní rodičovského kŕdľa je potrebné ukladať zbierané vajcia vertikálne, s tupým koncom na oblohu. Mali by byť čisté, pretože sa nepríde póry a embryo sa nemusí vyvíjať. Je potrebné zhromaždiť spojku do 12 hodín popoludní.

Ak medzi morčatami bola sliepka, je to dobré. Ak nie, vajcia sú položené v inkubátore po dobu 29 dní s technologickými prevraty. Ak chcete odstrániť kurčatá, je potrebné v inkubátore zvýšiť vlhkosť.

Vývoj perličky od násadových vtákov až po nosnice

Háčkované sliepky sa vyliahli v inkubátoreSedieť a pestovať tsesareat môže byť kuracie alebo morčacie. Starajú sa viac o deti ako o perličky. To môže byť s mláďaťom, ale v prípade dažďa alebo nebezpečenstva sa to len stará o seba. Ak bola kočku pridelená dobytka, je potrebné zorganizovať materskú školu. V strede padoka dali dočasný dom – úkryt pred zlým počasím a v noci pre rodinu. Tam sú tam koše, kŕmia tam. Matka a plemeno stráží prvé dni, až kým cisárske rezorty nezískajú stádový reflex a určia učiteľa ako vodcu.

Ak sú deti držané v chove, potom je potrebné zabezpečiť správne osvetlenie, kŕmenie, zabezpečenie tepla. Prvé 3 mesiace kurčiat sú kŕmené špeciálnou diétou. Vo vodnej miske by mala byť vždy čerstvá voda a štrk a škrupiny v samostatnom kŕmnom žľabe alebo vo voľnej forme.

Rodina perličekTeplota v brooderi by mala byť:

 • prvé 3 dni – 360 C;
 • od 4 do 10 dní – 30 C;
 • od 11 do 20 dní – 27 C;
 • neskôr nie menej ako 18 S.

Až tri mesiace, osvetlenie by malo byť nepretržite, potom každý týždeň, skráťte deň na hodinu, až 5 mesiacov. Potom opäť pridáme týždenne na hodinu, bez ohľadu na to, čo v priebehu roka vytvára osvetlenie v hydinárni 17 hodín.

Vajcia perličiek majú jedinečné vlastnosti. Proteín má baktericídne vlastnosti, používa sa ako súčasť očných elixírov pre oči, proti gastrointestinálnym ochoreniam. Mäso obsahuje 95 aminokyselín a je užitočné pre tehotné ženy, ženy na porodu a oslabené chorobami ľudí.

Za takýchto podmienok sa ženy stanú sexuálne zrelé v šiestich mesiacoch veku. Čas aktívneho muriva je úmerný biologickému cyklu reprodukcie potomstva.

Related  Ako liečiť kravu, ak je zistená mastitída?

Vajcia z morčiatPerníky začnú aktívne nosiť vajcia, keď je priaznivé počasie na chov potomstva.

Začína sa pokladať vo februári, ale muži začnú párenie iba v marci. Pík aktivity sa vyskytuje pri teplote vzduchu 17-20 C a trvanie prirodzeného svetla 14 hodín.

Nie je ťažšie vypestovať stádo morčiat ako iná hydina. Mäso z perličky sa oceňuje, priemerná cena kilogramu je 400 rubľov. Výroba je bez odpadu, dokonca aj perie perliček sa používa v umeleckých dielňach a nie na vypchávanie vankúšov.

Video o kráľovskom vtáku