Králiky majú slabú imunitu voči rôznym chorobámKráliky sú náchylné na veľké množstvo infekcií, ktoré je lepšie predchádzať, než s nimi zaobchádzať. Hlavné choroby králikov a ich symptómy a liečba by mali byť známe každému poľnohospodárovi včas, aby pomohli zvieratám. Okrem toho je potrebné vykonať preventívne opatrenia.

Prevencia chorôb

Získané v inej farme králiky musia byť držané v samostatnej klietke po dobu 3 týždňov. Ak počas tohto obdobia nevyskytnú žiadne príznaky chorôb, môžete ich pripojiť k iným zvieratám. Pravidelne kontrolujte malé králiky a dospelé zvieratá pred párením.

Očkovanie králikov chráni zvieratá pred chorobamiAk je podozrenie na šírenie choroby, bunky a krmítka sú dezinfikované špeciálnymi chemickými látkami zameranými na boj proti konkrétnym patogénom. Kovové časti sú ošetrené spájkovacou lampou alebo vriacou vodou.

Zdravý králik je energický, má dobrú chuť, má lesklé vlasy, dýchanie je pokojné a oči a uši sú čisté. Ak sa objavia akékoľvek odchýlky v jeho stave, je lepšie okamžite zavolať lekárovi. Chorému králikovi sa odporúča zabiť, aby sa zabránilo šíreniu choroby.

Najčastejšie choroby králikov a ich liečba

Všetky choroby králikov sa dajú rozdeliť do dvoch skupín: neinfekčné a infekčné. Prvá skupina zahŕňa poruchy príjmu potravy. Takéto choroby králikov, ich príznaky a liečba sú už dávno známe. Príčiny porúch potravín sa zvyčajne stávajú nekvalitnými krmivami u dospelých alebo prechodom na tvrdú potravu u králikov po materskom mlieku. Prítomnosť ochorenia je určená absenciou výkalov, príliš voľnými stolicami, nadúvaním.

Králik v tomto prípade by mal byť držaný asi 12 hodín na strave hladomorov a potom začať kŕmiť zmesou mäkkých potravín a varených zemiakov. Ak zviera trpí zápchou, glauker, karlovarská soľ alebo ricínový olej sa podáva vo vnútri čajovou lyžičkou. U králikov je hnačka ošetrená roztokom pripraveným z 2 litrov vody a jednej tablety syn-tomycínu. Mali by ich zavlažovať zvieratá ráno a večer. O pár dní neskôr sa liečba králičieho jedla a jeho symptómy podrobujú takejto liečbe.

Králik mu zranil labky v klietkeČasto sa zvieratá môžu zraniť v klietke. Všetky možné škody na tele králíkov sa vzťahujú aj na choroby nekontného pôvodu. Ak je modrina malá, potom o niekoľko dní neskôr prechádza sama. Vyrovnať sa s malými ranami, ktoré narušujú celistvosť kože, môžete ich mazať jódom. Hlboká trauma u králikov je ťažké vyliečiť, takže tieto zvieratá sú zvyčajne okamžite zabité. Zlomeniny končatín vznikajú, ak ich zvieratá vstúpia do trhlín v klietke. S takým zranením zostanú králi ešte veľmi dlho. Liečba zlomeniny je nerentabilná a drahá, takže zviera je tiež zabité.

Je potrebné chrániť králiky pred chladom, pretože môžu uškrtiť uši. Ak k tomu dôjde, zviera by sa malo umiestniť do teplej miestnosti. Zmrazené oblasti sú jemne rozmazané roztopeným teplým tukom.

Rovnako ako ľudia, rovnako ako mnoho iných zvierat, králiky sú náchylné na teplo a úpal. Môžete to určiť nasledujúcimi príznakmi: králik je nehybný a leží na jeho boku, očné viečka, ústa a nos sú červené, dýchanie sa zrýchľuje. Compress je schopný zvládnuť účinky tepla a úpalu. Uterák by mal byť nanesený na hlavu králika, ktorý by ho nepretržite navlhčil v studenej vode. Ak sa zistí konvulzívne zášklby končatín, zviera nebude schopné vyliečiť. Zostáva na skóre.

Related  Chôdza na nádvorí kačice Favorit

Chrípky u králikov sa rozvíjajú, ak sú dlhší čas v pruhu alebo spadajú pod dážď. Zvieratá kýchne, jasné vyprázdnenie z nosa. Králiky je potrebné presunúť na teplé miesto, niekoľko kvapiek roztoku furacilínu sa injektuje do nosa denne, pri príprave ktorých sa 1 g látky riedi v 100 g vody. Dokonca aj vtedy, ak králiky sa zotavili z chorôb neinfekčného pôvodu, ich mäso sa môže používať bez obmedzenia. Situácia je iná v prípade infekčných infekcií.

Infekčné ochorenia králikov: príznaky a ich liečba, foto

Ak chcete vedieť, ako a čo liečiť choré zviera, je potrebné vedieť rozpoznať choroby.

Kokcidióza u králikov

U králika, kokcidiózaJe to spôsobené parazitickými protozoami – kokcidiami. Kokcidióza je nebezpečná, pretože spôsobuje poškodenie pečene a čriev. Patogény sa dostávajú do tela cez vodu, materské mlieko a krmivo. Príčinou vývoja kokcidiózy je aj veľký počet králikov v klietke, nevyvážená strava, porušenie hygienických a hygienických štandardov výživy. Symptómy ochorenia sú zápcha, hnačka, nadúvanie, nedostatok chuti do jedla, zvinutý kabát na bruchu, celková slabosť.

Prekonať chorobu môže byť odstránenie všetkých príčin, ktoré vyvolali jej vývoj. Okrem toho sa často používa podľa pokynov na prípravu bacoc-bacon pre králiky. To je najúčinnejší nástroj, podľa väčšiny odborníkov, pri liečbe kokcidiózy. Môže sa použiť aj na hydinu a okrasné zvieratá.

Spôsob použitia liečiva je určený jeho koncentráciou. Preto ho pred použitím dôkladne prečítajte.

Ďalšou známym liekom je králik. Pokyny pre túto prípravu ju charakterizujú ako prostriedok so širokým spektrom účinku. Solikok pomáha vyrovnať sa so všetkými druhmi pôvodcov kokcidiózy u králikov. Je vhodný pre iné lieky a rôzne doplnky.SOLOIKS sa používa na liečbu králikov

Je dôležité, aby bol tento tip veľmi nízko toxický, takže je predávkovanie bezpečné.

Mikksomatoz u králikov

Mikksomatoz u králikovToto akútne ochorenie sa prejavuje vo forme nádorov a želatínového edému na koži, sčervenania očných viečok a ušných pupiek. Mikksomatóza zvyčajne spôsobuje smrť zvierat. Aby sa tomu zabránilo, mali by byť očkované králiky. Pri distribúcii myxomatózy sú všetky zvieratá rozdelené do dvoch skupín. Prvými sú infikované osoby, ktoré sú okamžite zabité. Všetky bunky a nádoby po nich sa odporúčajú zničiť. Druhá skupina zahŕňa zdravých jedincov, ktorí sú zabíjaní na mäso. Vzhľadom na to, že liečba myxomatózy nie je možná, prevenciu tejto choroby možno predchádzať.

Related  Mliječni stroj za koze oslobađa vrijeme, olakšava rad

Hemoragické ochorenie králikov

Hemoragické ochorenie králikovHlavné oblasti postihnuté touto chorobou sú pečeň a pľúca zvierat. Rozširuje sa veľmi rýchlo, doba inkubácie je niekoľko hodín. Králiky môžu mať záchvaty, krvácanie z nosa, celkovú slabosť, horúčku. Infekcia sa vyskytuje prostredníctvom vrhu alebo podávača, ktorý bol použitý pre chorého zvieraťa s priamym kontaktom s nosičom choroby. Liečba nie je možná, ale existuje špeciálne sérum, s ktorým môžete králiky chrániť 2 hodiny. Tentoraz je potrebné ich odložiť od chorých zvierat.

Roztoč uší

Roztoč králičieho uchaInfekcia králikov pochádza z matky, s šupinami kože chorého zvieraťa u dospelých jedincov. Rozširovanie ušných roztočov je aktívnejšie, keď králiky žijú v preplnených miestach. Príznaky ochorenia sú jasne viditeľné zvonku vo forme kôrov na vnútornom povrchu uší. Okrem toho sa králik aktívne poškriabane, snažia sa zbaviť týchto útvarov na koži. Liečba ušných roztočov u králikov sa vykonáva pomocou pravidelnej liečby uší so špeciálnou zmesou, ktorá zahŕňa kreolín, terpentín, petrolej a glycerín.

Králik liečba – video