Kurčatá v slepom domeČasto u hydiny sa sliepky chovajú na vajcia. Prečo sa sliepky nevracajú, čo robiť, aby sa stádo efektívne udržalo, pomôže pochopiť chovateľov hydiny, ktorí majú skúsenosti.

Fyziológia a vek výroby vajec pre rôzne plemená kurčiat

Máte kurčatá z mongrel, chované susednou slepou alebo inkubátorom? Jedná sa o obyčajné domáce kurčatá s priemernou produkciou vajíčok okolo 200 vajec s celoročným teplým obsahom. Vajcia nosníc za rok závisí od typu plemena:

 • Kuracie vajcia, Biela Hayssex, Leggorn, Loman Brown dávajú 300 vajec a viac;
 • mäso-nosnice a mongrel dajú asi 200 kusov;
 • Mäso brojlerov nemá až 130 vajec ročne.

Slepica zobrala vajciaPodľa toho bude produktívny vek mladých 18, 26 týždňov, 7-8 mesiacov. Priemerná hmotnosť vajec je 55-65 g, ale v horúcom počasí a u mladých zvierat je výrobok ľahší. Koľko vajíčok nesie sliepka denne? Nie viac ako jeden, a nie každý deň. Najproduktívnejšie plemeno Heinlein nesie čo najviac 350 vajíčok pri vytváraní ideálnych podmienok zadržania.

Indikátor bol zaznamenaný vtedy, keď pekáľ vydal 371 vajec za rok. Často je veľké dvojité vajce. Jedinečný exemplár s 9 žĺtkami sa stal jedinečným.

Kedy spočívajú nosnice? Kurčatá sú v prvom roku života najproduktívnejšie, v druhom roku o niečo horšie. Stádo sa preto musí systematicky aktualizovať. Pre mäso sa odoberajú dva roky a mladí sa odmietajú. Neskôr sa mäso stane tuhým. Až 4 roky kurčatá spěchajú, ale menej a menej. Od starých dám sa získavajú opracované sliepky.

Správne vybavené zásuvky pre nosniceProduktivita kuracieho stáda klesá v zime. Vo fyziológii je to najhorší čas pre chov potomstva. Vyvážené napájanie a primerané osvetlenie len mierne zvýši pokladanie nosníc nosníc. Počas opieskovania je potrebné urýchliť proces rastu nového peria odstránením obilia z dávky. Perie sa obnoví rýchlejšie a kurčatá začnú zametávať.

Správny spôsob podávania a udržiavania vrstiev

V slepom dome by mal byť vták pohodlnýKurčatá nemajú radi preplnené miesta. Na štvorcový meter by mali byť umiestnené 5 osôb. Pre chov kurčiat potrebujú oplodnené vajcia, kohút vo veku do 4 rokov sa stará o povinnosti pre 10 vrstiev. Produktivita balenia nezávisí od prítomnosti kohúta.

Related  Kako organizirati pčelarstvo za početnike

Teplota 22-25 stupňov je vhodná pre kurčatá. Počas horúceho obdobia musí byť sliepka stíhaná a na rampe je usporiadaná ochranná vrstva. V zime by malo byť dostatočné, ale nie oslnivé svetlo v kurníku 14-16 hodín. Zimné paddock, kúpele s popolom a pieskom na kúpanie prinesú pohodlie pre obsah hospodárskych zvierat. Ak vznikla otázka, prečo nosnice nie sú ponáhľané a čo robiť, musíte skontrolovať podmienky zadržania.

Diéta sliepok pre sliepky v zimeJe potrebné upraviť ponuku na podávanie a vykonať úpravy. Denná strava by mala pozostávať z:

 • zrná zo 40% kukurice, 20% pšenice, 20% jačmeňa, 30% ovsa – 120 gramov;
 • varené zemiaky – 100 g;
 • Mashanka – 30 g;
 • krieda – 3 g;
 • koláč – 7 g;
 • kvasinkové pečenie – 1 g;
 • kostná múčka – 2 g;
 • soľ, varené – 0,5 g.

V dávke kurčiat musí byť celé zrnoSuchá kompozícia môže byť udržiavaná podávaním kŕmneho zmesi pre nosnice, ale je potrebné dávkovať zrno oddelene jednému z krmív.

V lete sa krmivo s otríkmi a bylinky dodá dobytkom s vitamínmi pre nosnice na pokladanie vajec. V ostatných prípadoch je potrebné použiť premixy.

Dospelí vtáky sa kŕmia dvakrát denne a ponechajú večer na suché jedlo hodinu pred spaním. Ráno sú rôzne huby užitočné. Pri prehorení sa kurčatá spália a vzniká problém, prečo kurčatá prestali spěchat. Rovnaká otázka vzniká, ak krmivo nestačí. Počas dňa nakrátko naklyovyvayut a aktívne spracovávať výrobky, ak v samostatnom podávači majú dostatok štrku alebo mušle. Kamene, ako mlynské kamene, rozmiešajú jedlo. Voda by mala byť v hojnosti, vždy čerstvá. Dobrá absorpcia potravy prispieva k absencii stresových situácií.

Vyvážený, dry-food-for-kurčaAby mohli sliepky jesť a jesť veľa, potrebujú plnohodnotnú stravu pozostávajúcu z obilia, špeciálnych vitamínov, zelených. Čím rôznorodejšie je kŕmiť, tým užitočnejšie. Znamenie prosperity bude kúpanie a túlavosť v pernatom pere, keď nezabráni distribúcii jedla.

Prečo sliepky po nákupe dospelých nemajú sliepky

Často v domácnosti sa dospelé vtáky kupujú v lete, aby mohli prijímať vajcia naraz. Ak sa predávajú z kolies, je možné, že sa vtáci na farme vyhodia ako neproduktívne. Takíto jedinci sa môžu zbaviť, možno ich nohami určiť, že už nie sú mladí. Potom sa výrobné obdobie s dobrou starostlivosťou vráti do 2-3 týždňov, ale hojné murivo nemôže čakať.

Related  Uzgoj koza kod kuće za početnike

Vajcia-účtované kurčatáStresujúca situácia, keď je kŕdeľ hladomorne vyhladený, čaká na kupujúceho a potom sa búchá, aby sa zachytil, nevyliečaním vajíčok. V tomto prípade, prečo nie si sliepky, čo robiť, to je jasné. Je potrebné tolerovať a poskytnúť plnohodnotnú starostlivosť. Ošetrené pre starostlivosť.

Je lepšie kupovať mladé vajcia na nákup mladých. Ak sú sliepky z vajíčka, potom po 18 týždňoch môžete očakávať prvé malé vajcia. Znak zrelého kurča sa stane čistým vzhľadom mladých a ružový vyvinutý hrebeň. Ak je mušle červená, sliepka je už produktívna.

Ak boli kurčatá pestované z jednodňových kurčiat v domácom chove, plemeno nie je známe. To je dôvod, prečo nemôžu byť nosené mladé sliepky, biologický vek nepríde. Musíme počkať.

Chyby v obsahu, ktoré ovplyvňujú produktivitu vrstiev

Počet hniezd a ich usporiadanie ovplyvňuje produktivitu. Zásuvky sú usporiadané na miestach, kde sa kurča nikomu neobťažuje v čase dôležitého poslania. Podstielka musí byť čistá a mäkká. Pre jednu osobu je usporiadaných šesť hniezd. Ak je miesto pre murivo neúspešné, vajcia budú rozptýlené a nie krátko pred pľuvaním. Je to nebezpečné. Ak sa kurča snažil obsah, bude honiť na vynikajúce jedlo. Preto je nemožné tolerovať vzhľad vajec bez škrupiny, vylivka. Produktivita klesá, v budúcnosti bude hrozba raskleva. Je potrebné pridať minerálny vrchný obväz.

Aby sa zajistilo, že sliepky nepeknú vajíčka, kurčatá sa kontrolujú každý deňPrečo sliepky prestali kŕmiť s dobrou starostlivosťou? Možno, s freedivingom, si mazaný ľudia zorganizovali nové hniezdo v odľahlom kútiku. Po chvíli bude na nej sedieť mol a bude sa objavovať stádo neplánovaných kurčiat. Denný odber vajec a dôkladné preskúmanie územia odstráni problém.

Často sa mladí ľudia, ktorí začali hádať, zastavili murivo. Dôraz na ne je väčší ako na dospelých sliepok. Presťahovanie sa k inému kurča, vzhľad kohúta, nočný hrom s hromom spôsobuje neprítomnosť vajec. Pridajte 20 ml jablčného octu denne na týždeň.

Počas molt mladých na jeseň je produktivita vrstiev výrazne znížená. Je potrebné vylúčiť z dávky obilnín a nové perie bude rásť rýchlejšie, spojky vajec budú obnovené. Po preroste trávy dať vtákom výhonky na obnovenie produktivity. Kŕmiť tieto kurčatá 3-4 krát denne.Premlčacia doba

Related  Razrjeđivanje i održavanje guinea ptica kod kuće

Aby sa vták nezhoršil infekčnými chorobami, je potrebné vakcinovať proti chorobám, ktoré sú bežné medzi vtákmi v regióne. Vo voľnom výbehu môžete nakaziť kŕdeľ divých holubov alebo vranov.

Úzkosť a stres u nosníc, pokles produkcie vajec spôsobí usadenie sa u parazitov. Ak sa kurčatá správajú nepokojne, sú neustále ošúchaní, je čas dať im zmes popola a piesku. Fúkanie v ňom bude odstránené z peries a kliešťov. Interná infekcia môže byť vylučovaná anthelmintikami. Vykonajte hygienické ošetrenie coop.

Pri výbere nosnice pre domácnosť je potrebné vziať ľahké zviera s hmotnosťou 1,5 kg. Perie by mali byť lesklé, husté. Hrebeň kurča je jasne červený.

Správne kŕmenie kurčiat pre zvýšenú produkciu vajec – video