kurčatá konzumentovVlhké kurča – nepríjemný pohľad, vlhké kurča – nebezpečné, môže zomrieť. Napájacia misa pre kurčatá s vlastnými rukami je jedinou možnosťou, ako udržať suché podstielky v slepičích domoch. Pitná miska bude vždy a v dostatočnom množstve poskytovať vták čerstvú čistú vodu.

Čo by mala byť pitná miska pre kurčatá

pitnú misku z vedraKaždé kurča pije dvakrát viac vody ako krmivo. Kuracie mäso potrebuje 0,5 litra vody denne. V tomto prípade sa vták snaží dominovať. Vylezie nohami do misy s jedlom do vody. V dôsledku toho sa kŕmia palice a blato a vrh sa vznášajú vo vode. Hydinárske farmy boli vybavené bradavkami a horšie boli kurčatá krajiny? Pokúsime sa ich zaviesť do hygieny, nahradzujúc bežné misky s pitnou miskou pre kurčatá.

Hlavnou podmienkou, v pitnej miske pre kurčatá, vyrobené vlastnými rukami, môžete namočiť len nos alebo kvapky. Táto podmienka je splnená:

 • sifón;
 • bradavka;
 • vákuum;
 • šálky pijanov.

Prispôsobenie neumožňuje kurčatám kráčať po vode a špina sa prináša len nosom. Čo robiť s týmto kurča! Musíte umývať nádrž častejšie. Existujú určité požiadavky na kurčatá pre kurčatá:

 1. Je potrebné zabezpečiť automatickú dodávku vody tak, aby sa v priebehu dňa naplnila miska na pitie. Je dobré, ak je zariadenie pripojené k stene alebo zdvihnuté na stojane.
 2. Zariadenie by malo byť ľahké a silné, aby v prípade pádu nebol vták zranený. Spoľahlivé upevnenie zabráni prevráteniu a plneniu vody.
 3. Materiál na výrobu – potravinársky plast, vnútorné lakovanie. Ostré hrany by nemali byť.
 4. Zásobník by mal byť dobre vypraný zo sedimentu v spodnej časti.

 Ako urobiť vakuum piť sám

pitná miska z plechovky1 banky; 2-kvapalina; 3 – šálka; 4 – vytvorenie medzery.

Úpravy na základe sklenených pohárov rôznych kapacít sú početné. Použité obráteného zužovať nádoba, z ktorej voda prúdi ako vyprázdnenie misy, do ktorej je absorbovanej vody sa udržuje v dôsledku rozdielu tlaku na povrchu tanieriku a vnútri fľaše, na hornej časti. Keď je hladina klesla do šálky, do fľaše zadá vzduchovú bublinu, ktorá umožňuje určité množstvo vody vyliať. Takú pitnú misku môže dokonca urobiť dieťa. Pijan u kurčiat s rukami, snímka je pred vami, nevyžaduje vysvetlenie, ako to urobiť.

Avšak, kurča, vták je zvedavý, nepokojný, miluje na vysokých miestach. Z toho dôvodu nie je ani jedna detská postieľka na banke, bojuje bez toho, aby sa na ňom vzťahovali pravidlá, a čoskoro bude banka ležať na jej boku, no ak je to celé. Budeme musieť nájsť stabilnejšiu štruktúru na konzumáciu kurčiat vlastnými rukami.

Pri použití plastových pijanov je dôležité, aby bol okraj misy orezaný alebo na ňom bol nasadený ochranný okraj gumy. Slepice sa môžu poškriabať na ostrý okraj, potom začnú rozštiepky.

V celom hospodárstve sa fľaše používajú pod vodou. Nie je ťažké ich nájsť, na každom dvore niekoľko takýchto položiek je v odľahlom rohu skladu. Riadky sú ľahké, priehľadné a ľahko spracovateľné.plastové fľaše

Related  Čo keď brojlery padnú na nohy?

Urobíme nádobu na pitie z plastových fliaš. Použije sa zvyčajná plastová panva s vysokými stranami. Budú len na úrovni kuracieho krku. Do fľaše vo výške 15 cm od spodnej strany vytvorte otvor a plnenú formu spustite do nádrže. Voda vytečie, vyplní medzeru medzi nádobou a stenami riadu a udrží sa tesne nad úrovňou otvoru.

Voda bola opitá, hladina v nádrži klesla, otvor v stene fľaše bol vystavený. Prostredníctvom žiaroviek sa do fľaše dostane vzduch, tlak vzduchu sa zmení a voda vyplní nádrž. Päťlitrová fľaša bude trvať 10 kurčiat denne.

Najlepšie prispôsobenie automatu na pitovanie kuriat z dvoch fliaš je zariadenie, ktoré možno nájsť na videu:

Kto nevidí, popisuje zariadenie. Odoberáme 2 fľaše z vody rôznych veľkostí. Môžete 8 a 5 litrov, môžete 5 a 3. Mali by mať dopravné zápchy. Veľká fľaša je odrezaná ako tanierika na vodu, vyššia ako 15 cm, ale že vták je príjemný na pitie. Druhá fľaša sa otočí a akýmkoľvek spôsobom sa vloží do iných konektorov. Na tele malého fľaše je vyvŕtaný otvor pod okrajmi misy.

Fľaša sa naleje do vody, vrchnák spolu s miskou sa naskrutkuje. Otvor je držaný prstom a nádoba je inštalovaná v držiakoch na stenu. Otvor sa otvorí, pohár sa naplní vodou a na vrchu sa vytvorí vákuum. Piesková nádoba z plastových fliaš je pripravená. Zavesenie musí byť vykonané v spodnej časti a fľašu fixovať hore zhora.

kanalizačné potrubieAko urobiť nádobu na pitovanie kurčiat z kanalizačného potrubia, je znázornená na obrázku. Jedná sa o otvorenú typovú nádobu na pitie a sliepky neplavú, mala by byť umiestnená na úrovni chrbta. V trubici sú otvory prerezané, ako žľaby, s prekladmi. Materiál je ľahko rezaný horúcim nožom. Na okraji, nainštalujte odpaliská s konektormi – prídavné prvky kupujte spolu s rúrou. Potrubie môže byť potrubím a vyliate cez kohútik. Vypustenie pomocou klapky slúži na čistenie žľabu.

Related  Včelárske výrobky a ich použitie človekom

Bradavka na pitie

kvapkovéPríkladom automatického kŕmenia, hospodárnosti a hygieny sú napájačky bradaviek pre kurčatá. Voda môže byť v rôznych kontajneroch, vrátane vedra, hlavnou vecou je kvapkačka, ktorá pracuje na kŕmnom družstve. Preto najjednoduchší systém bradavky je zavesená vedro s bradavkami vyčnievajúcimi zospodu. Prístroj môže pracovať zo zásobníka alebo môže prúdiť.

Je to trochu zručnosť v zámočníckej práci a trpezlivosti. Ale piják nebude horšie ako tie, ktoré sa používajú v hydinárstve. Materiály a nástroje by mali byť pripravené:

 1. Bradavky pre mladých a kurčatá potrebujú 3600 a pre dospelé kurčatá -1800 tento ukazovateľ ukazuje sektor služieb.
 2. Trubica plastová štvorcová alebo okrúhla, ale s vnútornými drážkami a hrúbkou steny 22 mm.
 3. Zástrčky na koncoch s adaptérom na pripojenie k hlavnej sieti.
 4. Pružná hadica na potrubie.
 5. Rúrkové svorky.
 6. Vŕtačka s prierezom 9 mm a závitom na závit 1/8 palca.

prvky nápojových misiek pre kurčatáNezáleží na tom, ktoré rúry sú na pitnej miske inštalované, postupnosť inštalácie sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • označenie potrubia;
 • otvory sú vyvŕtané z drážok;
 • závit sa odreže;
 • skrutkovacie vsuvky;
 • Zatvorí sa koniec;
 • sú nainštalované eliminátory kvapiek;
 • konštrukcia je pripojená k stene;
 • voda je dodávaná.

Budeme postaviť automatickú pitnú misku pre kurčatá s vlastnými rukami podľa výkresu:automatická pitná misa

Musíte získať bradavky, ale je lepšie, aby ste európske zrazu naraz, sú spoľahlivejšie. Kúpiť plastové potrubie a montážne zariadenie je jednoduché. Rúra je tupá od koncov, je označená pod bradavky. Mali by byť umiestnené po 30 cm. Zostáva vyvrtávať otvory, odstrihnúť závit a zaskrutkovať vsuvku pomocou tesniacej pásky alebo tyče. Skontrolujte tesnosť spojov a naneste vodu z nádrže na vloženú hadicu.montáž bradavky

Odkvapkávacie misky vyrobené z dna plastových fliaš môžu slúžiť ako skrutkovač. Tieto svetelné šálky v prípade chýbajúcej vsuvky umožňujú opustiť suchý podstielok. Ako je zrejmé z diagramu, vsuvka by mala byť pod zrkadlom vody.

Systém vyžaduje dodatočnú automatizáciu, ak tečie potrubie prietoku bradavky. Inštalácia musí obsahovať regulátor tlaku. Ale voda nebude stagnovať, čerstvá.

Nie je možné popísať všetky návrhy autopilotov pre kurčatá, ktoré vymysleli ľudoví remeselníci. Len vy sa rozhodnete s ohľadom na usporiadanie družstva, čo je lepšie.

Related  Prevencia, symptómy a liečba chorôb králikov

Napájacia misa s dávkovačom – video