Zimná údržba oviec v teplom uzavretom priestoreNa ruských plochách je výhodné udržiavať nekonečné pasienky. Chov oviec ako podnikanie pre začínajúceho poľnohospodára je jednou zo sľubných oblastí. Môžete začať rozvíjať vlastné podnikanie s minimálnymi investíciami. Ovce nevyžaduje veľké zásoby krmív, je nenáročné, dokonca aj v zime, vytiahne trávu zo snehu.

Vlastnosti chovu oviec

Kŕmenie oviecOvce predstavujú triedu bylinožravých domácich zvierat. Vo výžive nie sú príťažlivé, ovce sa môžu uchovávať v perách, kŕmené pastvinami. Iba v zime stádo je v kôlni v noci, cez deň sa určite chodiť ich stáda, a kŕmenie v pere. Na otok maternicového dobytka je umiestnený v teplej miestnosti bez prievanu.

Ovce sú skoré zvieratá. Sexuálna zrelosť u kráľovien sa vyskytuje v 5-6 mesiacoch. Stádo jahňacie výkrm a pasú ovce a obsahujú oddelene prípade oviec v jednej dobe ku jahniat sa skoro na jar celej populácie naraz. Zrody sa narodia 1-2 jahňatá, stádo sa rýchlo doplní.

Na farme potomstvoPre začínajúceho farmára je chov oviec ako podnik výhodný z mnohých dôvodov:

 • zvieratá nenáročné na podmienky zadržania;
 • v stáde nízka sadzba;
 • dobytok sa rýchlo vynásobí prírodným potomstvom;
 • mäso, mlieko, koža a zvieracia kožušina.

Beránka sa považuje za ekologicky čisté mäso, pretože pri kŕmení oviec sa používa prírodná potravina rastlinného pôvodu.

Zvýšenie hmotnosti mladých zvierat je 250 až 600 gramov denne, v závislosti od plemena. Do roku je hmotnosť mladých ľudí 80-90% hmotnosti dospelých.

Jarné ovce ovceNeustále rastúca teplá vlna na zvieratách ich ohrieva v zime a stane sa katastrofou v lete. Preto sa na jar každé vlákno odstráni a získava cenný produkt pre ľahký priemysel. Existujú špeciálne plemená oviec, ktoré sa chovajú kvôli dlhej tenkej vlne.

V priebehu jedného roka, každý dospelý ovce jesť;

 • byliny a šťavnaté krmivá – 200-250 kg;
 • seno – 150 kg;
 • slama – 100 kg;
 • koncentráty – 100 kg.

Related  Ako urobiť kuracieho domu v krajine s vlastnými rukami?

Okrem toho ovce potrebujú minerálne prísady a soľ. Ovce, čisté zvieratá, nebudú jesť až zvyšky Kŕmidlá alebo pitnej špinavú vodu zo žľabu. Ak nie sú chodiť každý deň, a to aj v zimnom počasí, po dobu niekoľkých hodín, noha nie je opotrebované, a ovce nemôže chodiť, môže začať die-off. Chov oviec v Rusku sa rozvíja v regiónoch, kde sú prístupné pastviny a stáda pstruhov. Táto Zakaukazsko, Stavropol, Buryatia.

Podporuje ovčie farmy doma?

Ovce na statkuV osobnom statku sa chovajú ovce na výrobu vlny a mäsa. Z vlny ležal oblečenie a cítil topánky, pokrývajúce jurty. Koža oviec sa už dlho používajú na spracovanie a výrobu vrchného oblečenia a topánok. Ak bola koža vyrobená z vlny, získal sa ovčiak alebo dóza. V každodennom živote ovce nosili a kŕmili majiteľa, jedli trávu, seno a krmivo. Moderný chov oviec doma využíva mäso a zviera. Z mlieka je užitočné kyslý mliečny nápoj.

Starostlivosť o kŕdeľ v lete vyžaduje pastvu a perom. V zime je potrebné mať korytnačku a teplé ovce pre kráľovnú. Spotreba oviec nie je zaťažujúca, mäso je chutné a aromatické. Začiatok chovu oviec ako podnikania možno umiestniť do domácej farmy.

Podnikateľský plán “Chov oviec”

Pre rozvoj chovu oviec je potrebné mať miesta pre pastvu stádaAk chcete podniknúť chov oviec a vyrábať komerčné produkty, musíte sa stať individuálnym podnikateľom a podniknúť obchodný plán. Pri plánovaní výkonu hospodárskej činnosti je potrebné vypočítať ziskovosť produkcie a bilanciu nákladov a výnosov. Podľa ekonómov je ziskovosť chovu oviec asi 20%, čo je dobrý ukazovateľ poľnohospodárskeho sektora.

Chov oviec ako podnikania pre začínajúceho farmára umožňuje rozvíjať produkciu s malým počiatočným kapitálom.

Tam by mal byť dostatočný vetraný priestor pre množstvo chovaných hospodárskych zvierat v zime a poskytovať vlákniny. Podlaha v kôlni treba kameninové, ľahké dosť podávača uložený nad podlahou, takže seno nie je pošliapal.

Plemená oviec pre domáce chovyJe dôležité určiť plemeno oviec na chov. Existujú kamene:

 • ovce Romanovskaya – najviac nenáročné a s veľkým potomstvom;
 • plátky mäsových tukov – rýchlo rastú, majú hrubú vlnu a veľa mäsa;
 • Plemená jemného rúna sa chovajú na výrobu vlny.

Related  Uzgoj pilića, čuvanje i hranjenje kod kuće

Rozdelenie je podmienené. Dobre fleece ovce tiež dávajú mäso pri porážke a strihanie plemien vyžaduje strih.

Domáca ovčia farma – video